Wynik, oceny graczy i czego się nauczyliśmy

FC Barcelona otworzyła 11-punktową przewagę na szczycie La Liga, pokonując Villarreal 1:0 na wyjeździe w niedzielny wieczór. Oto wynik, oceny graczy i czego się dowiedzieliśmy.

Villarreal 0 – 1 FC Barcelona

Pedry, 18

Marc-Andre Ter Stegen

Zamknął kąt strzału Jose Luisa Moralesa z końca pierwszej połowy. Ale jak widać w meczu z Sevillą, nie miał wiele do roboty ze względu na to, jak dobrze funkcjonuje jego linia obrony. 7

Alejandro Balde’a

Zagrał złą piłkę w poprzek pola karnego w pierwszej połowie, ale był mocny w ataku. Rozpoczął drugą połowę od pięknego dryblingu slalomem w polu Villarreal. Nie tak imponujący jak Jordi Alba w zeszłym tygodniu, ale wciąż stabilny. 7

Andreas Christensen

Solidny od Duńczyka jak zawsze. Wyglądało na to, że nie miał naprawdę wielkich momentów, o których mógłby mówić, ale zawsze znajdował się we właściwym miejscu we właściwym czasie, aby zgasić potencjalne niebezpieczeństwo, co widać po bloku czasowym zatrzymania po groźnym podaniu w pobliżu jego 18-jardowego pola karnego. 7

Ronald araujo

Nazywany „nie do pokonania” przez zespół komentatorów Movistar, gdy wraca, by zgasić ruch Yeremy'ego Pino i usunąć zagrożenie w ciągu 10 minut. Otrzymał żółtą kartkę za piłkę ręką i nie zagra w następnym meczu. Ale każdy kredyt, który stracił z tego powodu, został odkupiony kolejnym doskonałym zezwoleniem, aby uniemożliwić Pino zdobycie gola w okolicach godziny. Przez całą noc miał numer reprezentanta Hiszpanii. 9

Jules Koundé

Zrobił posiłek z wybicia, które zagrał Jose Luis Morales w zbliżającej się połowie, chociaż podanie Pedriego nie było najlepsze. Zablokował niebezpieczne dośrodkowanie w połowie drugiej połowy i kolejne po śmierci. 7

Frenkie de Jong

Rozpoczęło się od spokojnego otwarcia 20 minut później stopniowo przejmowało grę. Rozpoczął ruch, który doprowadził do zdobycia bramki przez Pedriego, a także ustawił Lewandowskiego pięknym zdobytym żetonem. Jego sześć przechwytów i mocne wślizgi oznaczały, że zapewniał fizyczne bicie serca Barcelony, a nie tylko dyktował tempo swoimi rozgrywaniami. Stworzył najwięcej okazji w pierwszej połowie i wykonał wszystkie swoje dryblingi. 9 – ZAWODNIK MECZU

Franck Kessie

Trudno mu było zacząć kreatywnie ze względu na to, jak bardzo był na celowniku brutalnych rzeczy Villarreal, a członkowie opozycji często udawali, że ich sfaulował. Czasami łatwo było zapomnieć, że był na boisku i był lepszy przeciwko Sevilli, ale miał tutaj mniej ofensywną rolę. 6

pedri

Zaczął znakomicie od przepysznego podania Lewandowskiego i było już tylko lepiej. Kolejna kula dośrodkowania z prawego skrzydła trafiła w Andreasa Christensena, ale nie wystarczyła, by zagrozić bramce. W 17. minucie zakończył znakomitą akcję z Lewandowskim 1:2 i wyprowadził Barcę na prowadzenie. Uwolnij Raphinhę w dalszej części pierwszej połowy, ale Brazylijczyk nie mógł tego wykorzystać. Niewielki błąd był kiepskim podaniem dla Kounde, którego Francuz nie wykorzystał, co spowodowało, że Jose Luis Morales zagrał po pierwszej połowie. Ciszej w drugiej połowie, ale jego otwarcie 45 było więcej niż wystarczające, aby o nim mówić. 9

Gavi

Grał bardziej centralnie we wczesnych fazach gry i został skarcony przez Xaviego za niecelne podanie na skrzydło, gdy próbował ustawić Lewandowskiego. Miałem ciężki wieczór, ale jak zwykle się nie poddałem. Zacząłem być bardziej zaangażowany, mając około kwadransa na grę z lepszą dystrybucją. 7

Robert Lewandowski

Kolejna mikstura od Pole. Nie wykorzystał szansy na bramkę po cudownym podaniu Pedriego we wczesnych drzwiach i trafił prosto w Pepa Reinę. Zapewnił asystę Pedriemu pięknym ruchem 1-2, ale potem stracił kolejną szansę po cudownym chipie Frenkie, co nie było najłatwiejsze. Raphinha powinien był spisać się lepiej po swoim podaniu w drugiej połowie. 7

Raphinha

Był w stanie podejść bardziej centralnie, ponieważ Kounde zajmował prawą stronę. Podobnie jak Gavi, jego dystrybucja na skrzydła była trochę ciężka. Chociaż był ważny w przygotowaniach do bramki Pedriego, nie wykorzystał dwóch brzoskwiniowych podań Pedriego i Lewandowskiego. Była pierwszą zmianą Xaviego za Ferrana Torresa na 10 minut przed końcem i otrzymał żółtą kartkę; Trener wydawał się jednak z niego zadowolony. 6

Czego się nauczyliśmy:

Barca ma teraz 11 punktów przewagi po tym, jak nie dała się zastraszyć trudnemu przeciwnikowi i odniosła kolejne zwycięstwo na wyjeździe, pozostając niepokonaną w 16 meczach.

Tacy gracze jak Pedri, Ronald Araujo i Frenkie de Jong po raz kolejny pokazali, że są wielkimi graczami i są nietykalni w początkowej jedenastce. Ale w całym zespole było dużo mniej pracowitych, ale wciąż solidnych występów, stąd obfitość ocen „7”.

Niektóre gwiazdy z marginesu, takie jak Frenck Kessie i Raphinha, nie wykorzystały szansy, by zaimponować, ale na razie nie są zagrożone z powodu kontuzji Sergio Busquetsa i Ousmane Dembele.

Barca była dobra, ale być może będą musieli być lepsi przeciwko Manchesterowi United w czwartek w Lidze Europy.