Rafael Nadal oczekuje na 23. tytuł majora na US Open po przegranej w Cincinnati

Wygląda na to, że Rafael Nadal nie poci się nadmiernie swoją ostatnią stratą.

Gram na Western & Southern Open poza Cincinnati po raz pierwszy od tego czasu wycofanie się przed półfinałem Wimbledonu z Nickiem Kyrgios z powodu rozdarcia brzuchaNadal przegrał 7-6(9), 4-6, 6-3 z Borną Coric z Chorwacji w 2-godzinnej, 51-minutowej bitwie.

Jednak stratę należy rozpatrywać w kontekście. Nadal nie grał od ponad miesiąca. Historycznie walczył w Cincinnati (jego jedyny tytuł przyszedł w 2013 roku). A w turnieju gra się innymi piłkami niż te używane w US Open.

„Oczywiście nie rozegrałem swojego najlepszego meczu”, Nadal powiedziany w swoim dociskaczu po meczu, później ujawnił, że był w stanie zagrać tylko dwa sety treningowe w przygotowaniu. „[To] coś, co może się wydarzyć. Historycznie ten turniej był dla mnie trudny. Więc wracając z trudnego okresu, [to] coś, co łatwo zaakceptować i łatwo pogratulować Borna, że ​​grał lepiej.

Nadal przegapił dwa sety w dramatycznym tie-breaku w pierwszym secie, ale przegrupował się, aby zmusić do podjęcia decyzji. W dalszej części Coric dyktował rajdy, twierdząc, że jego samotna przerwa w meczu w połowie ostatniego seta zapewniła zwycięstwo.

„Trudno jest przyjąć wiele pozytywnych rzeczy, ale muszę się poprawić” – powiedział Nadal. "Potrzebuję praktyki. Muszę wrócić lepiej. Potrzebuję dni [na korcie] i taka jest prawda. Oczywiście na początku miałem swoje szanse. W tie-breaku miałem dwie ważne okazje z dwoma punktami seta, które grałem fatalnie z dwoma mniej lub bardziej łatwymi strzałami.

36-letni Nadal wygrał dwa pierwsze etapy Wielkiego Szlema w tym sezonie podczas Australian Open i French Open, po czym przed półfinałami wycofał się z Wimbledonu.

Cztery razy wygrał US Open, ostatnio w 2019 roku.

Novak Djokovic nie ma zagrać w Open ponieważ obcokrajowcy, którzy nie są zaszczepieni, nie mogą obecnie wjechać do USA.

Nadal będzie rozstawionym numerem 2 za numerem 1 na świecie i obrońcą tytułu Daniilem Miedwiediewem. Gdyby Hiszpan wygrał Open, mógłby zwiększyć swoją przewagę nad Djokoviciem do 23-21.

„Przegrywasz, idziesz do przodu. Znam drogę — powiedział. „Najważniejsze dla mnie jest zachowanie zdrowia. Szczerze mówiąc, była to trudna kontuzja. Ostatnie półtora miesiąca nie było łatwe, ponieważ mając rozdarcie na brzuchu, nie wiesz, kiedy [jesteś] w 100 procentach ponad tą rzeczą, więc to trochę wpływa na to, że nie [jesteś] jestem pewien, czy jesteś w stanie dać z siebie wszystko w każdej porcji.

Następnym razem, gdy zagra, będzie w Wielkim Jabłku.

„Muszę iść do przodu i po prostu zacząć myśleć o energii, jaką daje mi tłum w Nowym Jorku” – powiedział. „Wiem, że to dla mnie wyjątkowe miejsce i lubię to. [Miałem] niezapomniane chwile i będę się starał każdego dnia, aby być na to gotowy.