Pedri obwinia Xaviego za zwycięstwo FC Barcelona-Atletico Madryt

Pomocnik FC Barcelony, Pedri, wskazał palcem na trenera pierwszego zespołu Xaviego Hernandeza za jego udział w zwycięskim meczu z Atletico Madryt w niedzielę.

Blaugrana miała trzy punkty przewagi nad zaciekłym rywalem Realem Madryt w La Liga, wygrywając 1:0 z podopiecznymi Diego Simeone na Metropolitano.

Osiągnięto to, gdy Pedri pojechał slalomem na skraju pola karnego Atleti, po czym wykonał podanie w kierunku Gaviego, zanim jego rozgrywający z Hiszpanii znalazł Ousmane'a Dembele, który trafił do domu w 22. minucie.

Zapytany o gola po meczu, Pedri powiedział, że „Xavi jest winny dzisiejszego gola”.

„[On] zawsze mówi mi, żebym był bardziej w polu karnym i strzelał, podejmował ryzyko, odważył się [spróbować] jeden na jednego… Czuję się coraz bardziej komfortowo na górze, za co Xavi jest winien dzisiejszego gola ," on dodał.

„Poślizgnąłem się, zobaczyłem przestrzeń i znalazłem Gaviego, który włożył swoje ciało i dał Dembele do zdobycia bramki” – wyjaśnił Pedri o bramce, co oznacza, że ​​Barca zmierza teraz do Superpucharu Hiszpanii jako lider w najwyższej klasie rozgrywkowej .

Pedri zagrał część niedzielnego meczu jako fałszywy lewy skrzydłowy. „Jestem bliżej tego obszaru i stamtąd wygodniej jest tworzyć, oprócz [faktu], że zespół ma przewagę w środku” – powiedział.

Jego udział w bramce był typowy dla występu Pedriego w stolicy Hiszpanii. Podczas gdy wykazał się błyskotliwością w omijaniu serii obrońców Rojiblanco, ostatnie podanie do Gaviego nie do końca wyszło, tak jak w różnych przerwach w grze.

By SPORTjednak Pedri był pochwała za jego zawziętą determinację w remisie, mimo że nie był w stanie zabłysnąć, jak przy poprzednich okazjach przeciwko typowo upartemu przeciwnikowi.