Jak Indiana Pacers dostosowali się bez Chrisa Duarte

Na początku listopada Chris Durate upadł na podłogę w pierwszej kwarcie meczu z Miami Heat. Przetoczył się lewą kostką, lądując na strażniku ciepła Kyle'u Lowrym i natychmiast opuścił grę.

Duarte nie grał od tamtej kontuzji. Adriana Wojnarowskiego z ESPN zgłaszane że niedoświadczony skrzydłowy opuściłby cztery do sześciu tygodni z powodu skręcenia kostki 2. stopnia, a od kontuzji minęło już około trzech i pół tygodnia. Możliwe, że Duarte może wrócić na trwającą podróż Pacers, która potrwa do 7 grudnia. Podobno LaMelo Ball doznał skręcenia kostki drugiego stopnia 2 października podczas gry przedsezonowej i wrócił do Charlotte Hornets 10 listopada – około miesiąca nieobecności razem. Z podobnym harmonogramem, Duarte może wrócić w przyszłym tygodniu.

„Chłopaki muszą być gotowe. Nowi faceci będą musieli przyspieszyć” – powiedział rozgrywający Tyrese Haliburton kilka dni po kontuzji. Główny trener Rick Carlisle dodał, że Duarte codziennie otrzymuje leczenie.

Wyniki Pacers były dobre bez Duarte, osiągając 7-2 w dziewięciu meczach, odkąd upadł. Ale statystyki wciąż mówią, że Indiana mógłby użyć słodkiego skrzydłowego, który zbliżał się do formy tuż przed kontuzją – zdobył 30 punktów w swojej karierze w swoim ostatnim występie przed skręceniem kostki.

Niebiesko-złotym najwyraźniej brakuje Duarte w defensywie. Wybór loterii 2021 jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, skrzydłowymi obrońcami w składzie Indiany. Podczas gdy Aaron Nesmith i Andrew Nembhard wzmocnili się w tej dziedzinie, bardzo brakuje Duarte ze względu na jego umiejętności na mniej efektownym końcu parkietu, a Indiana nadal ma lepszą ocenę defensywną z Duarte na boisku niż na ławce.

W ataku Pacers przegrali strzały Duarte — w swojej karierze przewrócił 36.5% swoich strzałów z zewnątrz, mimo że w tym sezonie walczył z głębokiej piłki do otwarcia. A jego rozstaw nadal ma pozytywny wpływ na niebieski i złoty — strzelają 2.5% lepiej na krawężniku z Duarte na boisku niż na ławce. The Drużyna All-Rookie 2022 członek zespołu mógł wyjechać na otwarcie roku, ale mimo to dał Pacers coś wartościowego w ataku.

Pacers znaleźli sposoby na generowanie dobrych strzałów i obronę bez Duarte, więc te innowacje mogą stać się jeszcze silniejsze, gdy powróci drugoroczne skrzydło. Duarte nie był sam, aby otworzyć kampanię 2022-23, ale nadal jest cennym elementem dla Indiany, a posiadanie większej liczby opcji na skrzydle jest lepsze niż mniej. Musieli znaleźć sposób na odniesienie sukcesu bez niego.

Nembhard i Nesmith byli kluczowi dla Carlisle'a w znajdowaniu rozwiązań bez Duarte. Ci dwaj zaczynali od małego napastnika od czasu upadku Duarte i obaj znaleźli swoją rolę w drużynie.

Nesmith udowodnił, że jest silnym obrońcą, a jego atletyzm na tym końcu parkietu czyni go jedną z lepszych opcji Pacers do postawienia napastników przeciwnika. Jego minuty znacznie podskoczyły na niebiesko i złoto w ciągu ostatniego tygodnia dzięki jego umiejętnościom i kilku ważnym meczom — trzykrotnie osiągnął dwucyfrowe punkty, odkąd Duarte upadł i miał rekord w karierze 19 punktów nieco ponad tydzień temu .

„Wielki czas, po obu stronach podłogi. Trafiają wielkie trójki, pilnują swoich najlepszych graczy. Był dla nas po prostu wielką różnicą” – powiedział Nembhard o Nesmith po tym meczu.

Sam Nembhard był wielki dla niebieskiego i złotego. Jego umiejętność dopasowania się do dowolnego składu wzmocniła Pacers, a jego obrona obwodowa została wychwalana przez wielu w rosterze. Rozpoczął pierwsze sześć meczów po kontuzji Durate'a z małej pozycji napastnika i dobrze się bronił, podczas gdy Indiana wygrała 5-1. Strzelił 53% z głębi w tym przedziale.

Awans tych dwóch graczy był kluczową częścią największej korekty Pacers po wyeliminowaniu Duarte — zorientowali się, jak odnieść sukces w składach z wieloma strażnikami. Pięcioosobowe jednostki z trzema, a czasem nawet czterema strażnikami otrzymały ostatnio więcej okazji do niebieskich i złotych, i zrobiły krok do przodu.

Składy składające się z dowolnych trzech zawodników: Haliburton, Nembhard, Bennedict Mathurin, Buddy Hield i TJ McConnell grali dla Pacers w tym sezonie przez 432 minuty. Przed kontuzją Duarte liczba ta wynosiła zaledwie 170. Jednostki te spędzały średnio 18.9 minuty na mecz w pierwszych dziewięciu występach w tym sezonie dla Indiany; liczba ta wzrosła do 29.1 w ostatnich dziewięciu meczach.

„Czuję, że jest całkiem nieźle. Mamy szansę wystartować” – powiedział Mathurin o tych trzyosobowych składach. „Gra jest trochę szybsza”.

Dodatkowa zmarszczka pojawiła się od czasu kontuzji Duarte, ponieważ zespół zwrócił się do jednostek z czterema takimi zawodnikami. Te jednostki grały tylko 57 minut w tym sezonie, ale mają zmiażdżył rywali o 19 punktów w tej rozpiętości. Przed meczem doszło do kontuzji kostki Duarte, te grupy miały łącznie zaledwie dziesięć minut razem.

„Myślę, że te jednostki radzą sobie dobrze” — wyszczególnił Nembhard. „Myślę, że są to grupy, w których możemy wejść i wnieść więcej energii. Możemy sprawić, że uderzy w ofensywną stronę piłki. Trochę bardziej agresywnie, trochę bardziej atletycznie.

Duarte może wkrótce powrócić, a jeśli nowe strategie składów Pacers opowiadają jakąś historię, to to, że młody skrzydłowy może spodziewać się więcej minut na czwartym miejscu. Jego strzelanie i obrona mogą nadal być skuteczne, o ile nie będzie walczył z napastnikiem po ataku, a jego wykończenie powinno się ustabilizować po powolnym starcie. Rozwiązania, które Carlisle znalazł bez Duarte, mogą faktycznie przynieść korzyści 25-latkowi, kiedy wróci.

Oczywiście, jako rozwijający się zawodnik drugiego roku, największą stratą dla Pacers bez Duarte jest mniej gra na korcie, a więcej stracone możliwości rozwoju. Zapewnienie młodemu skrzydłowemu liczby powtórzeń i czasu na rozwój w zespole o nowym wyglądzie jest ważniejsze niż wymyślenie przez zespół idealnej rotacji w listopadzie.

Ale Indiana jest teraz lepiej przygotowana, aby postawić Chrisa Duarte w zwycięskich sytuacjach, kiedy wróci dzięki kreatywnej pracy z odsuniętym na bok 2021. miejscem w klasyfikacji generalnej 13. Kiedy wróci, co może nastąpić wkrótce, powinien mieć wiele okazji, aby odbudować swoją mocną ostatnią grę przed kontuzją kostki.