Gavin Bottger wygrywa pierwsze zwycięstwo w Dew Tour, odpiera złoty medalista olimpijski Keegan Palmer w finale mężczyzn w parku

Być może był najmłodszym skaterem w tej dziedzinie, ale 15-letni Gavin Bottger udowodnił, że umiejętności są ważniejsze niż doświadczenie, wygrywając w ostatnią sobotę w parku deskorolkowym dla mężczyzn Dew Tour.

Wysoki wynik Bottgera (88 punktów) został ustalony już podczas jego pierwszego przejazdu, a pozostałych 11 łyżwiarzy na boisku miało nie lada zadanie, aby go przebić.

Najważniejsze punkty biegu Bottgera obejmowały kickflip backside 360 ​​nad boksem, skok do McTwist na głębokim końcu (który dał mu nagrodę za najlepszy trik w konkursie), kickflip Indy nad biodrem, kickflip footplant na MTN DEWROSA
może zawierać, przednią roślinę slob na rozszerzeniu Toyoty z pleksiglasu, jednonogi tył 360, kabinę heelflip 360 Indy i alley-oop body varial 360.

Bottger miał trudności z wyrażeniem swoich emocji w słowach po wygranej. – Nie potrafię teraz wyjaśnić tego uczucia – powiedział, ściskając trofeum. "To jest szalone. To takie chore.

Drugie miejsce zajął Brazylijczyk Luiz Francisco, a trzecie Australijczyk Keegan Palmer.

Francisco, który był ósmy w kolejności startowej, pierwotnie zajmował pierwsze miejsce w tabeli dzięki swojemu biegowi, który obejmował varial flip Indy, hardflip Indy przez biodro, double kickflip melon nad box jump i kickflip 50-50 na MTN DEW może być wyposażony.

Ale Bottger pokonał go w swoim pierwszym biegu i nigdy nie zrezygnował z prowadzenia.

Bottger i Palmer zajęli 11. i 12. miejsce w finale dwunastu łyżwiarzy, a sposób, w jaki rozegrał się ten konkurs, zapewnił porywającą fabułę, ponieważ Palmer miał szansę na wygraną w końcowej fazie konkursu.

Palmer utrudnił życie sędziom, wykonując wyścig, w którym znalazł się Indy z alley-oop, stępiony nosek na przedłużeniu Toyoty, Madonna, kickflip z alley-oop Indy do fakie i dwie 540. Jednak po napiętym okresie namysłu Bottger pozostał na szczycie, aby zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo w Dew Tour i drugie podium.

„To był mój najlepszy bieg, jaki miałem; to było wszystko, co zaplanowałem” – powiedział Bottger po konkursie. Obserwowanie, jak Palmer rzuca się na swój ostatni bieg bez szansy na odpowiedź, było „supernerwowaniem”.

„Mógłby to z łatwością zrobić”, powiedział Bottger. „On jest naprawdę dobry”.

Palmer, 19 lat, zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zeszłego lata, gdzie zadebiutowała deskorolka. Ukończył tuż podium na X Games w zeszłym tygodniu, gdzie Bottger zdobył srebro.

„Cieszę się, że miałem za sobą zawody i nie jechałem prosto z Igrzysk [do Dew Tour]”, powiedział mi Palmer po swoim trzecim miejscu w sobotę.

Złoty medalista olimpijski pochwalił także innych zawodników Dew Tour, w tym swojego kumpla „Gavo” (Bottger).

„Trudno to nawet opisać, stary; wszyscy ci faceci grają tutaj – powiedział Palmer. „Gavo, Luiz, Cory [Juneau], [Alex] Sorgente… poziom łyżwiarstwa jest w tej chwili tuż poza rockerem”.

Na zeszłorocznym Dew Tour to Bottger był na miejscu Palmera, z szansą na wyrzucenie z miejsca kolegę z zespołu Red Bulla, Ziona Wrighta, który wskoczył na pierwsze miejsce z popisowym przejazdem – którego nie próbował nawet w praktyce – aby wystrzelić na pierwsze miejsce. miejsce. Jego tyłek 540 nad wulkanem podczas pierwszego uderzenia – sztuczki, której nikt inny nie próbował – wprawił salę w szał.

Miejsce wciąż tętniło życiem, gdy kolega z drużyny Red Bulla, Bottger, wpadł, by odpowiedzieć. Bieg Bottgera – który zakończył się chwyceniem taksówki przez Indy’ego do tylnego szuvitu – był wystarczająco techniczny i czysty, aby wywołać poważne napięcie, gdy sędziowie naradzali się, ale w końcu nie mógł pokonać Wrighta i zajął trzecie miejsce, ze Szwedem Oskarem Rozenberg zajął drugie miejsce.

Zwycięstwo Wrighta zapewniło mu miejsce w amerykańskiej drużynie skateboardingowej drużyny olimpijskiej mężczyzn, ponieważ Dew Tour był ostatnim kwalifikatorem przed Igrzyskami.

Bottger był członkiem większej reprezentacji USA w deskorolce przed Igrzyskami w Tokio, ale niespodziewane zwycięstwo Wrighta w Dew Tour oznaczało, że Bottger nie mógł zdobyć wystarczającej liczby punktów, aby zakwalifikować się do czteroosobowej drużyny olimpijskiej.

Bottger po raz kolejny został powołany do amerykańskiego zespołu deskorolkowego 2024 i powiedział, że Igrzyska w Paryżu 2024 są „zdecydowanie” jego celem.

Pochodzący z South Lake Tahoe rodzice Bottgera, Renee i Scott, przenieśli rodzinę w okolice San Diego, aby Bottger mógł skupić się na rozwijającej się karierze skateboardingu. Zdobył tytuł w finale parku amatorskiego Dew Tour w 2018 roku – gdzie w wieku 11 lat był również najmłodszym w stawce.

Bottger był wcześniej w drużynie Powell-Peralta, ale odszedł w 2019 roku. Goofy-footed skater jest również sponsorowany przez branżowe wagi ciężkie Volcom, Spitfire, Independent i oczywiście Red Bull.

Chociaż pierwszy profesjonalny konkurs Bottgera odbył się w 2018 roku, nie został jeszcze zawodowcem w Real Skateboards. To może nie trwać dłużej.