Mbappé z Francji zdobywa dwa gole w ciągu dwóch minut i remisuje z Argentyną 2:2 na kilka minut przed końcem

Kylian Mbappé z Francji strzelił dwa gole w mniej niż dwie minuty i zremisował z Argentyną 2:2 na mniej niż 10 minut przed finałem mistrzostw świata w emocjonującej pogoni za największym tytułem w sporcie.

Kluczowe fakty

Kylian Mbappé z Francji strzelił pierwszego gola dla Francji w 80. minucie meczu, a następnie zdobył kolejnego gola w 82. minucie gry, oszałamiając stadion w Katarze.

Mecz był zdominowany przez Argentynę przez prawie cały mecz: Messi wprowadził Argentynę na szachownicę w 23. minucie po wykorzystaniu rzutu karnego po tym, jak jego kolega z drużyny Angel Di María został potknął się w polu karnym przez Francuza Ousmane'a Dembélé.

W 36. minucie Di María powiększył prowadzenie Argentyny, po dwóch szybkich podaniach ze środka pola, uderzając z wnętrza pola karnego.

Po tym, jak Francja została zepchnięta na drugi plan przez genialną ofensywę Argentyny, była zmuszona dokonać dwóch pierwszych zmian w samej pierwszej połowie – zastępując Dembélé i Oliviera Giroud za Marcusa Thurama i Randala Kolo Muaniego.

Aktualności

Messi – powszechnie uważany za największego z jego pokolenia – stoi w obliczu francuskiego ataku prowadzonego przez 23-letniego Kyliana Mbappé, przez wielu uważanego za spadkobiercę argentyńskiej gwiazdy jako najlepszego gracza na świecie. Messi i Mbappé doszli do finału jako łączni liderzy tabeli strzelców turnieju z pięcioma golami oraz odpowiednio trzema i dwiema asystami. Argentyńscy kibice liczą na mocny występ Messiego, który zdobył wszystkie inne ważne trofea w grze. Argentyński talizman będzie również chciał przezwyciężyć rozczarowanie po przegranej 1:0 z Niemcami w finale 2014 roku, gdzie przegapił okazję do zdobycia bramki krótko po przerwie. Historia również zachęca francuską drużynę i Mbappé, którzy chcą zostać pierwszą drużyną od sześciu dekad, która wygra mistrzostwa świata jeden po drugim – ostatni wyczyn osiągnięty przez Brazylię Pelego.