FC Barcelona doznała kontuzji łysiny, spodziewany długi czas powrotu do zdrowia

FC Barcelona doznała ogromnej kontuzji po tym, jak ich pierwszy wybrany lewy obrońca Alejandro Balde odniósł poważny cios w meczu z Majorką na Camp Nou w niedzielę.

Absolwent akademii La Masia – który był jedną z przełomowych gwiazd w zwycięskiej w tym sezonie kampanii La Liga po swoim debiucie pod wodzą Ronalda Koemana w zeszłym sezonie – zastępował prawą obronę.

To pozwoliło weteranowi, którego wyrzucił z pierwszego składu w Jordi Alba, rozpocząć swój ostatni mecz u siebie w Blaugranie, po ogłoszeniu jego odejścia w nadchodzących tygodniach w środę.

Co więcej, utorowało to również drogę Julesowi Kounde do działania jako środkowy obrońca, wśród plotek, że Francuz poinformował klub, że jest otwarty na oferty poza klubem po zaledwie niecałym roku spędzonym w Katalonii.

Kounde od tego czasu zaprzeczył ważności raport by UlgaToni Juanmarti i nie wrócił na prawą obronę po kwadransie, gdy Barca prowadziła gości 1:0.

W 14 minucie potrzebny był jednak zastępca, ponieważ Balde został zmiażdżony przez oburzające wyzwanie Amatha Ndiaye blisko kolana. Ndiaye początkowo otrzymał żółtą kartkę, która została zmieniona na czerwoną, gdy sędzia obejrzał powtórkę incydentu.

Kolejne trzy minuty zajęło Balde zastąpienie Sergiego Roberto. Zbliża się połowa czasu, ASKorespondent Barcy, Javier Miguel podsumowałem że w kłopotliwej sytuacji Balde'a był „pesyzm”.

Według Miguela „wstępne badania wskazują na zerwanie więzadeł w prawej kostce”, a nastolatek będzie pauzował przez co najmniej 10 tygodni.

Gdy Barca rozpoczęła drugą część meczu prowadząc 2:0, oficjalna strona klubu na Twitterze ujawniła, że ​​Balde „ma częściowe zerwanie więzadła pobocznego bocznego prawej kostki”.

„Będzie poza grą około 6 do 7 tygodni” – dodał klub.

Ponieważ Alba ma zamiar odjechać w stronę zachodzącego słońca, być może na Bliski Wschód lub do MLS, pozostawia to Barcelonie za mało personelu na wspólnej pozycji jego i Balde'a.

Balde powinien być gotowy na powrót La Liga w sierpniu, ale może nie brać udziału w kluczowych przygotowaniach do sezonu 2023/2024, które obejmują wycieczkę po Stanach Zjednoczonych, aby zmierzyć się z innymi europejskimi gigantami w meczach towarzyskich.

Marcos Alonso prawdopodobnie będzie zastępował reprezentanta Hiszpanii, ale wszelkie niepowodzenia, których potencjalnie dotknie 32-latek, sprawią, że Xavi będzie miał ogromny ból głowy.