Xavi odnosi się do wściekłości Raphinhy i kontuzji Pedriego po meczu FC Barcelona-Manchester United Thriller

Menedżer FC Barcelony, Xavi Hernandez, odniósł się do wściekłości Raphinhy z powodu zmiany i kontuzji Pedriego. Thriller play-off Ligi Europy przeciwko Manchesterowi United.

Brazylijczyk wyrównał na 2:2 w pierwszym meczu na Camp Nou, a także asystował przy bramce Marcosa Alonso.

Zrozumiałe więc, że nie mógł ukryć swojej wściekłości, że został wciągnięty przez Ferrana Torresa około 10 minut przed końcem, o co Xavi został zapytany po meczu po impasie.

„Rozumiem gniew Raphinhy. Zrobiłem to dla dobra zespołu, nigdy nie dokonuję zmian, aby kogokolwiek obrać za cel” – stwierdził Xavi.

„Przeprosił mnie, ale nie musi. Zawsze proszę moich graczy o ambicje, a on był [ambitny]. Martwiło mnie też, kiedy mnie zastąpili” – wyjaśnił legendarny pomocnik, nawiązując do swoich własnych czasów gry.

„Przeprosił mnie i powiedziałem mu, że wszystko jest w porządku. Możesz postrzegać to jako coś negatywnego, ale ja widzę coś przeciwnego”.

Co niepokojące dla Xaviego, jeden z jego najlepszych rozgrywających w środku parku, Pedri, przed przerwą utykał z pukaniem i mógł mieć wątpliwości co do rewanżu na Old Trafford.

„Zauważył dyskomfort w mięśniu czworogłowym. Zobaczymy, jak będzie jutro i co wykażą testy” – stwierdził Xavi.

Menadżer pochwalił przeciwnika i nazwał United „pracowitym i świetnym fizycznie zespołem”.

- Obie drużyny miały swoje szanse. Szczególnie nam udało się strzelić zwycięskiego gola. Powiedziałem już, że remis zostanie rozstrzygnięty na Old Trafford i tak się stanie – stwierdził Xavi.

„Dobrze na nas naciskali. To drużyna, która wygrywa wiele pojedynków fizycznych. Trudno było nam wybić piłkę, ale nadal dobrze naciskaliśmy po przegranej. United ma świetnych piłkarzy. Podkreślam: graliśmy ze świetnym zespołem – podkreślił Xavi.

Chociaż Xavi uważał, że Barca powinien był otrzymać rzut karny, 2-2 było prawdopodobnie sprawiedliwym wynikiem w meczu, w którym United dominowało pod koniec pierwszej połowy, a Barca w końcowej fazie drugiej.

Jednak po raz kolejny Xavi zademonstrował doskonałe umiejętności zarządzania zawodnikami w sposób, w jaki poradził sobie z zachowaniem Raphinhy i bez wątpienia zachęcił skrzydłowego do gry jeszcze lepszej niż widać to w pokazie, który przyniósł mu największą jak dotąd owację ze strony katalońskiej publiczności. Czwartkowy wieczór.