To, co trener FC Barcelona, ​​Xavi Hernandez, powiedział, jest „jedną z najbardziej niesprawiedliwych” rzeczy, jakie kiedykolwiek były świadkami

Główny trener FC Barcelony, Xavi Hernandez, odniósł się do jednej z „najbardziej niesprawiedliwych” rzeczy, jakie kiedykolwiek widział w piłce nożnej.

Drużyna legendarnego pomocnika odniosła zwycięstwo 2: 0 nad Cadiz w niedzielę na Camp Nou, utrzymując ośmiopunktową przewagę nad zaciekłym rywalem Realem Madryt na szczycie La Liga.

Zwycięstwo było możliwe dzięki bramce i asyście Sergiego Roberto, który strzelił gola, a następnie ustawił Roberta Lewandowskiego w ciągu kilku genialnych minut przed przerwą.

Po gwizdku kończącym mecz, Xavi stanął w obronie kolegi z La Masii, który zastąpił kontuzjowanego Pedriego podczas czwartkowego pierwszego meczu barażowego Ligi Europy i jest gotowy do gry w rewanżu na Old Trafford w tym tygodniu.

„Krytyka Sergiego Roberto jest jedną z najbardziej niesprawiedliwych, jakie widziałem” – powiedział Xavi.

„Zawsze radzi sobie dobrze, gdziekolwiek gra, nigdy nie narzeka, ma spektakularną postawę. Jest wspaniałym kapitanem, jest bezinteresowny i jest Barcą na wskroś” – dodał Xavi.

Chociaż Xavi mógł tu trochę przesadzić, biorąc pod uwagę jego 30-letnie doświadczenie w grze, odkąd został odkryty przez Barcę jako nastolatek, nie sposób nie zauważyć hejtu, jaki Roberto otrzymuje od pewnej części fanów online.

Zwycięstwo nad Cadiz musiało być trudne dla niektórych kibiców na Twitterze, którzy liczą na Roberto i 55 mln euro (58 mln dolarów) za Ferrana Torresa.

Pomimo solidnych statystyk Roberto, Torres został wybrany Graczem Meczu i czuł, że pierwsza połowa była najlepszymi 45 minutami, jakie rozegrał w koszulce Barcy od czasu przejścia z Manchesteru City w styczniu 2022 roku.

W przeciwieństwie do Ansu Fati, Torres w pełni wykorzystał swoją szansę, by zabłysnąć w rzadkim starcie przed Raphinhą, co zauważył Xavi.

„Zrobił krok naprzód, aby zyskać pewność siebie” – przyznał główny trener.

Torres wolał jednak skupić się na wysiłkach zespołu w swoim własnym wywiadzie po meczu, mówiąc jednak, że wygodna przewaga Katalończyków w ligowej tabeli „jest odzwierciedleniem tego, jak pracowaliśmy”.

„Pracowaliśmy bardzo ciężko od początku sezonu, a teraz jesteśmy w świetnym momencie” – stwierdził dalej.