Bohater Pucharu Świata w USA, Christian Pulisic, trafił do szpitala z powodu kontuzji, ale obiecuje, że zagra w sobotę

Amerykański napastnik Christian Pulisic został zabrany do szpitala w celu dalszej oceny po tym, jak doznał poważnego trafienia od irańskiego bramkarza podczas strzelania jedynego gola we wtorkowym meczu 1: 0 zwycięstwo USA, co już zostało okrzyknięte jednym z najsłynniejszych goli w historii futbolu amerykańskiego, ale gwiazda piłki nożnej obiecał we wtorek, że będzie gotowy do rozegrania następnego meczu.

Kluczowe fakty

– powiedział rzecznik US Soccer Forbes Pulisic został zabrany do szpitala z „urazem brzucha i przeszedł skany”.

Napastnik udostępnił Snapchata pisać ze szpitala później w ciągu dnia, mówiąc: „Więc…—— jestem dumny z moich chłopaków, będę gotowy w sobotę, nie martw się”.

Pulisic strzelił zwycięskiego gola w 38. minucie wtorkowego meczu, po czym od razu zderzył się z irańskim bramkarzem Alirezą Beiranvandem i upadł na kilka minut.

Pulisic wrócił na krótko do gry, ale wydawał się osłabiony uderzeniem i został zmieniony z gry, aby rozpocząć drugą połowę.

Gol był konieczny w meczu, który Stany Zjednoczone musiałyby wygrać, które zostałyby wyeliminowane remisem lub porażką z Iranem.

Na co uważać

Stany Zjednoczone zmierzą się z Holandią w meczu 16/10 finału w sobotę o godzinie XNUMX:XNUMX czasu wschodniego.

Kluczowe tło

Stany Zjednoczone zdominowały pierwszą połowę wtorkowego meczu, a gol Pulisica był potrzebnym przełomem w zdobyciu bramki na krótko przed przerwą. Drużyna USA zapewniła bardziej defensywną obecność w drugiej połowie, odpierając kolejne fale ataków, gdy drużyna irańska desperacko dążyła do zdobycia remisowej bramki, która pozwoliłaby im zająć miejsce nad Stanami Zjednoczonymi w grupie B i zakwalifikować się do 16/24 finału XNUMX-letni Pulisic jest powszechnie uważany za jeden z największych talentów piłkarskich wszech czasów w Ameryce. Gra w klubową piłkę nożną dla Chelsea w Londynie i był częścią drużyny Chelsea, która wygrała Tytuł Ligi Mistrzów UEFA w 2021 roku uważana za największą nagrodę w klubowej piłce nożnej.

Inne dokumenty

USA pokonują Iran — awans do 16/XNUMX finału mistrzostw świata (Forbes)

Cel Havertza: jak bezlitosna precyzja Chelsea ujawniła słabość Man City w finale Ligi Mistrzów (Forbes)