Męska drużyna USA odpadła z mistrzostw świata po przegranej 3:1 z Holandią

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej mężczyzn została wyeliminowana z Mistrzostw Świata po emocjonującej porażce 3: 1 z Holandią w sobotę, co zakończyło nadzieje zespołu na awans do 16/XNUMX finału - ponieważ zespół kontynuuje trwające od dziesięcioleci poszukiwania swojego pierwszego mistrza świata Zwycięstwo w pucharze.

Kluczowe fakty

Gol prawego obrońcy Holandii, Denzela Dumfriesa, zdobyty w 80. minucie przypieczętował zwycięstwo holenderskiej drużyny, która nie awansowała do ćwierćfinału od 2002 roku.

Męska drużyna, której nie udało się awansować do ostatniej kolejki turnieju w 2018 roku, przez większą część meczu przegrywała, choć jej ofensywa potrafiła utrzymać się przy piłce, uniemożliwiając Holendrom ucieczkę w ciosie- na zewnątrz.

Haji Wright, który gra w tureckiej drużynie Antalyaspor, zmniejszył prowadzenie Holandii o połowę golem w 76. minucie, chociaż Holandia szybko wycofała się, zdobywając trzecią bramkę cztery minuty później.

Stany Zjednoczone awansowały do ​​16/1 finału po pokonaniu we wtorek Iranu 0: 0, po remisie 0: 1 z faworyzowaną drużyną Anglii i remisie 1: XNUMX z Walią.

Styczna

Napastnik USA Christian Pulisic, który został kontuzjowany w wygranym 1:0 meczu reprezentacji USA z Iranem na początku tego tygodnia, wrócił do drużyny w sobotę po hospitalizacji w celu dalszej oceny. Pulisić był wydany ze szpitala po tym, jak doznał kontuzji brzucha, gdy zderzył się z bramkarzem Iranu podczas zwycięskiego gola, ogłoszonego jako jeden z największych goli w historii męskiej piłki nożnej w USA. W międzyczasie reprezentacja Holandii borykała się z m.in wybuch grypy przed meczem z trenerem reprezentacji Holandii, Louisem van Gaalem, powiedział, że kilku z 26 graczy drużyny miało objawy, chociaż nie określił, ilu z nich miało objawy.

Duża liczba

$ 440 mln. Tyle FIFA, organ zarządzający Mistrzostwami Świata, przekaże 32 drużynom biorącym udział w turnieju, w tym 9 milionów dolarów dla 16 drużyn, które nie awansowały z fazy grupowej, 13 milionów dolarów dla drużyn, które awansowały do ​​16/30 finału , 42 milionów dolarów dla zdobywcy drugiego miejsca i 23 miliony dolarów dla zwycięzcy. Każdy z 10,000 członków męskiej drużyny USA otrzyma stypendium w wysokości 90 46 $ za każdy z czterech meczów rozegranych w Katarze, przy czym XNUMX% premii FIFA zostanie rozdzielone między XNUMX członków męskich i żeńskich drużyn narodowych, zgodnie z układ zbiorowy pracy.

Zaskakujący fakt

Kraj przyjmujący Katar— w środku kontrowersji wokół rzekomych naruszeń praw człowieka i ograniczeń praw LGBTQ i praw kobiet w tym kraju — został wyeliminowany jako pierwszy, przechodząc tym samym do historii mistrzostw świata.

Na co uważać

Holandia zmierzy się ze zwycięzcą meczu Argentyna - Australia o 2:9 w sobotę. Ten mecz XNUMX/XNUMX finału zaplanowano na piątek, XNUMX grudnia.

Inne dokumenty

Oto, ile amerykańscy piłkarze zarobią na mistrzostwach świata na podstawie tego, jak daleko zajdą (Forbes)

Bohater Pucharu Świata w USA, Christian Pulisic, trafił do szpitala z powodu kontuzji, ale obiecuje, że zagra w sobotę (Forbes)

Pierwsza kobieca drużyna sędziowska planowana na Mistrzostwa Świata — oto inne rekordy ustanowione w Katarze (Forbes)

Katar zapisuje się w historii Pucharu Świata, gdy został wyeliminowany — ogromne nadzieje na zwycięstwo w miarę narastania kontrowersji (Forbes)