Tom Brady może powrócić w 2023 roku, ale nie powinien być z Tampa Bay Buccaneers

Jeśli Tom Brady wróci na 24. sezon, powinien to być inny zespół.

Po tym, jak Tampa Bay Buccaneers przegrali 35:7 z San Francisco 49ers, jedno stało się jasne — Brady nie wygra kolejnego Super Bowl z tą drużyną.

Możemy to osłodzić, wskazując na linię ofensywną i kluczowe kontuzje, przed którymi stoi jednostka – początkowy wślizg Tristan Wirfs i początkowy środkowy Ryan Jensen nadal są wykluczeni – ale problemy wykraczają poza porowatą linię ofensywną.

Gdy Brady poniósł trzecią najgorszą porażkę w swojej 23-letniej karierze, ofensywa walczyła z kolejnym słabym występem, tracąc gola w pierwszej połowie i zamieniając zaledwie 4 na 16 po konwersjach z trzeciego miejsca. Na domiar złego Tampa Bay popełniła osiem rzutów karnych z 62 jardów, podczas gdy San Francisco 49ers miał dwa rzuty karne z 15 jardów.

W grze, która pokazuje, jak niedbali byli Buccaneers w tym sezonie, Mike Evans miał anulowane podanie z 68 jardów na przyłożenie w pierwszej kwarcie z powodu wstrzymania przez Donovana Smitha.

„Krótko mówiąc, skopano nam tyłki” – powiedział po meczu główny trener Todd Bowles. – We wszystkich fazach graliśmy źle. Źle trenowaliśmy. Zostaliśmy wyszkoleni. Uznanie dla Kyle'a (Shanahan) i jego ludzi, wykonali świetną robotę. Skopano nam tyłek w ataku, skopano nam tyłek w obronie.

Poza solidną jednostką obronną Buccaneers nie wyróżniają się pod żadnym względem. Gra podań jest powolna i w dużej mierze polega na zrzutach do biegaczy Leonarda Fournette i Rachaada White'a, aby przeciwdziałać nieudolnej linii ofensywnej. Fournette prowadził w Tampa Bay w przyjęciach (sześć), podczas gdy White zajął drugie miejsce (pięć) w przegranej.

Gra biegowa nadal rozczarowuje, a White jedynie wspomaga ofensywny atak, który przyzwyczaił się do polegania na 45-letnim Brady'm, który rzuca ponad 50 próbami podania na mecz.

Po przegranej 35-7 z San Francisco 55 próbami podania, był to piąty raz, kiedy rzucił przynajmniej 50 próbami podania w meczu w tym sezonie. Wszedł do gry liderem ligi w próbach podania (524) i średnio 44.1 podań na mecz. Patrząc z perspektywy, Brady jest na dobrej drodze, by rzucić 751 próbami podania w sezonie.

Ta liczba przekroczyłaby 719 prób podania, które rzucił w zeszłym sezonie i tak by się stało pobić rekord podań w jednym sezonie ustawiony przez Matthew Stafforda z 727 próbami podania.

Różnica polega na tym, że Stafford zrobił to w wieku 24 lat w 2012 roku, podczas gdy Brady robi to już drugi sezon z rzędu, po czterdziestce.

„Wszyscy muszą grać lepiej” — powiedział Brady. „Po prostu często nie graliśmy konsekwentnie dobrze. Nie graliśmy od czterech kwart. Graliśmy w to trochę, czasami. Wcale nie dzisiaj. W niektórych meczach graliśmy dobrze przez pięć minut i nie graliśmy dobrze przez 55 minut. W niektórych meczach gramy całkiem nieźle przez połowę. Nie graliśmy konsekwentnie dobrze jak na mecz”.

Trening, linia ofensywna, gra biegowa i powoływanie się na grę są po prostu złe. I zgadnij co? Bez Roba Gronkowskiego i Antonio Browna Buccaneers nie są tak ustawieni w ofensywnej części piłki, aby przeciwdziałać wszystkim złym cechom.

Mamy tu drużynę Buccaneers na ostatnich nogach, walczącą o miejsce w play-off w zgniłej dywizji NFC South. To dywizja, w której prowadzą tylko jednym meczem nad Carolina Panthers 5-8, która wcześniej pokonała Tampa Bay z PJ Walkerem na pozycji rozgrywającego zaledwie kilka dni po wymianie Christiana McCaffreya na początku sezonu.

Podczas gdy Buccaneers nadal będą kontrolować swoje przeznaczenie w play-offach, o ile pokonają Atlanta Falcons i Panthers w ostatnich dwóch meczach sezonu, wszystko jest możliwe dla tego słabego składu.

Brady będzie wolnym agentem w tym offseason. I chociaż wciąż nie jest jasne, jaka dokładnie jest jego przyszłość, co is jasne jest, że istnieje bardzo realna szansa, że ​​wróci do gry na kolejny sezon. Jak Ian Rapoport i Tom Pelissero z NFL Network poinformował tuż przed porażką Bucs, że „wszystkie opcje” są na stole dla Brady'ego – w tym gra dla innego zespołu w przyszłym sezonie.

As Jeff Howe z The Athletic ostatnio zauważono, że nie powinno brakować potencjalnych konkurentów dla weterana rozgrywającego — 49ers, Las Vegas Raiders, New England Patriots i Tennessee Titans są możliwymi miejscami lądowania dla ponadczasowego cudu.

Brady mógł stracić krok od zeszłego sezonu. Wydaje się, że częściej niż w poprzednich sezonach nie trafia z otwartymi odbiornikami i oczywiste jest, że stara się zminimalizować liczbę uderzeń, które przyjmuje jego 45-letni organizm, po prostu rzucając niekompletne podania.

Nie pomaga fakt, że jego odsetek przyłożeń (3.1%, 27. miejsce) i jardy na próbę (6.4 jarda, 30. miejsce) miejsce w dolnej części ligi.

Ale to tym bardziej powód, dla którego Brady powinien szukać drużyny z lepszą obsadą drugoplanową, aby zamaskować część swoich braków w ostatnim etapie kariery, jeśli planuje grać kolejny sezon.

Buccaneers będą wejdź poza sezonem 2023 koniec $ 45 mln negatywnie, jeśli chodzi o miejsce w czapce, drugi najgorszy numer ze wszystkich drużyn w lidze. Oznacza to, że Tampa Bay będzie musiało dokonać poważnych ruchów, aby stworzyć miejsce na czapkę na następny sezon.

Jeśli Brady chce mieć szansę na odjechanie w stronę zachodzącego słońca z kolejnym pierścionkiem, będzie musiał podjąć trudną decyzję wchodząc w okres poza sezonem.