Dwa ważne pytania, które Xavi Hernandez zadał swoim piłkarzom FC Barcelony podczas przejmowania klubu

Wszyscy widzą, że Xavi Hernandez całkowicie odwrócił losy FC Barcelony od czasu przejęcia w listopadzie funkcji głównego trenera od Ronalda Koemana.

Zeszłej nocy Blaugrana stanęła we Frankfurcie przed jednym z najcięższych testów w swojej karierze przeciwko młodemu, szybkiemu i grającemu Eintrachtowi w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Jednak sposób, w jaki Barca walczyła z gospodarzami po stracie gola, a później na około 25 minut przed końcem wyrównał dzięki Ferranowi Torresowi, był świadectwem ducha walki, jakiego drugi w historii lider klubu w historii zaszczepił swoim zawodnikom.

I jako ujawnił by SPORT w piątkowy poranek wszystko to – łącznie z wypuszczeniem Katalończyków z dziewiątego miejsca, kiedy objął stanowisko, do drugiego za liderami Realu Madryt w La Liga – nie byłoby możliwe bez dwóch pytań, które Xavi zadał swoim podopiecznym, przejmując stery.

Pierwsze brzmiało: „Czy chcesz kandydować do drużyny?” a drugie brzmiało: „Czy chcesz wejść na [mecz] w 92. minucie?”.

Postawa zawodników, odkąd Xavi objął dowództwo nad prężnie działającym zespołem i ożywił go, tak aby stał się jedną z najbardziej ekscytujących drużyn w Europie do oglądania, pokazuje, że tak, gwiazdy Barcelony są więcej niż przygotowane na takie rzeczy.

Choć nie weszli na boisko dopiero w podanym czasie, poprzedni gracze Frenkie de Jong i Ousmane Dembele zostali przedstawieni pół godziny wcześniej, w 62. minucie na Deutsche Bank Park, bez zamieszania i natychmiast wywrócili losy meczu do góry nogami.

Zaledwie cztery minuty później Francuz i Holender połączyli siły i wyrównali Ferrana Torresa w akcji, którą rozpoczął Dembele, a De Jong przedarł się do reprezentanta Hiszpanii po zręcznej wymianie podań jeden-dwa w polu karnym we Frankfurcie.

„To był wspaniały gol, czysty talent zawodników: Ousmane, Frenkie, Ferran. Podkreślam, że jestem zadowolony z wyniku, ponieważ był to bardzo trudny teren i bardzo trudny przeciwnik” – zauważył później Xavi.

SPORT Należy również zauważyć, że „nie było żadnych negatywnych reakcji” na pierwotną propozycję Xaviego, co było jego „pierwszym wielkim zwycięstwem, ponieważ osiągnął nieuniknione zaangażowanie całego składu”.

„W pracy, którą wykonuje ze swoim zespołem w Blaugranie, nie wszystko kręci się wokół taktyki” – dodaje gazeta.

Po dwutygodniowym odpoczynku po oszałamiającym zwycięstwie 4:0 z Realem Madryt na Bernabeu w El Clasico, Barca znajduje się obecnie na biznesowym końcu sezonu i będzie potrzebować każdego członka drużyny, który będzie do jej dyspozycji, aby przetrwać trudną serię meczów i zakończyć rok 2021/2022 w najlepszy możliwy sposób.