Dobre, złe i brzydkie z porażki The Green Bay Packers na koniec sezonu z Detroit Lions

Marzenia Detroit Lions o play-offy umarły 40 minut przed tym, jak wyszli na boisko przeciwko Green Bay w niedzielę wieczorem. Z drugiej strony Packers mieli wszystko, o co mogli grać.

Trener Detroit, Dan Campbell, nie zmienił jednak swojego planu gry. Lions i ich trener ze starej szkoły mieli jeden cel i tylko jeden cel.

„Nie chcemy, żeby odeszli” — powiedział Campbell o Packersach. „To jest nasza motywacja”.

Cóż, Lions nie pozwolili Packerom odejść.

Detroit grało mądrzej, mocniej i lepiej i zakończyło marzenia Packersów o play-off szokującym zwycięstwem 20:16 na Lambeau Field.

Seria czterech zwycięstw Green Bay została przerwana, spadła do 8-9 i po raz pierwszy od 2018 roku opuściła sezon po sezonie. Detroit zakończył rok 9-8, a jego zwycięstwo pozwoliło Seattle — a nie Green Bay — przejąć NFC siódme i ostatnie miejsce w playoffach.

Oto dobre, złe i brzydkie z oszałamiającego zwycięstwa Detroit nad Green Bay.

DOBRA

CHRZEŚCIJANIN WATSON: Nowicjusz The Packers przekroczył barierę 100 jardów po raz trzeci w tym roku – wszystkie od 13 listopada.

Watson złapał pięć podań na 104 jardy, co zostało podkreślone akrobatycznym przyjęciem z 45 jardów pod koniec trzeciej kwarty na 14-jardowej linii Lions. Dwie gry później Rodgers strzelił 13-jardowe podanie TD do Allena Lazarda, dając Green Bay prowadzenie 16-13.

MASON CROSBY: 38-letni Crosby jest drugim najstarszym kickerem w lidze, zaraz za Robbiem Gouldem z San Francisco (40). Ale Crosby nadal występuje na wysokim poziomie.

Crosby strzelił trzy gole z gry w niedzielę — z rzutów z 22, 49 i 48 jardów. Samotne chybienie Crosby'ego padło z 53 jardów, kiedy uderzył w poprzeczkę, a piłka odbiła się z powrotem w kierunku pola punktowego.

Crosby zakończył sezon 25 z 29 pod względem rzutów z gry (86.2%), co było piątym najlepszym rokiem w jego 16-letniej karierze.

TO I TO: Robert Tonyan wykonał akrobatyczny chwyt z 21 jardów w drugiej kwarcie, co doprowadziło do trzeciego gola z gry Masona Crosby'ego tego wieczoru. … Rozgrywający Aaron Rodgers ostro policzył, aby zmusić debiutanta Lions, Jamesa Houstona, do zeskoczenia z boków pod koniec drugiej kwarty. … Matt LaFleur wygrał wyzwanie, protestując przeciwko 15-jardowemu przyjęciu Amon-Ra St. Brown. Złapanie dałoby Lions pierwsze uderzenie, ale zamiast tego zmusiło Detroit do uderzenia. … Debonte Wyatt, debiutant w pierwszej rundzie defensywy, który w tym sezonie wszedł do gry z 0.5 worka, miał swój pierwszy pełny worek w tym roku.

ZŁE

NIEOSTROŻNE RODGERS: Aaron Rodgers miał tylko 13 przechwytów w latach 2019-2021. W niedzielę Rodgers rzucił swoją 12th przechwycenie w 2022 roku, drugie co do wielkości w jego karierze.

Jedyny sezon, w którym Rodgers miał więcej przechwytów, miał miejsce w 2008 roku – jego pierwszym roku jako starter – kiedy trafił 13.

12th przechwyt dla numeru 12 nastąpił pod koniec czwartej kwarty, kiedy Packers byli na dołku 20-16. Rodgers oddał głęboki strzał w kierunku szeroko rozstawionego Christiana Watsona, ale Kerby Joseph z bezpieczeństwa Detroit doskonale odczytał grę i przechwycił Rodgersa.

Joseph również dwukrotnie przechwycił Rodgersa w zwycięstwie Detroit w 9. tygodniu nad Green Bay. To uczyniło Josepha pierwszym graczem w historii, który przechwycił Rodgersa trzy razy w ciągu sezonu.

STREFA CZERWONA, STREFA MARTWA: Packers weszli do gry w rankingu 23rd w ataku w czerwonej strefie, zdobywając przyłożenia w zaledwie 51.9% swoich podróży w 20.

Sytuacja nie wyglądała lepiej podczas pierwszej nocnej przejażdżki Green Bay. Packers zdobyli pierwszego i gola z 5, ale dwie akcje biegowe i niekompletne podanie przyniosły zaledwie jeden jard.

Crosby następnie strzelił z gry z 22 jardów.

CAŁY GAZ BEZ HAMULCA: Matt LaFleur po raz pierwszy użył wyrażenia „cały gaz, bez hamulca” podczas swojego debiutanckiego sezonu 2019. Oprócz utraty nerwów w Mistrzostwach NFC 2020, LaFleur od tamtej pory jest niezwykle agresywny.

Często jednak takie podejście może przynieść odwrotny skutek – i stało się to wcześnie w niedzielę.

Packers mieli czwarte i 1 na własną rękę 32. Green Bay wprowadził w ruch szerokokątnego Allena Lazarda, wręczył mu piłkę, ale został rzucony za stratę 1 jarda przez linebackera Alexa Anzalone.

Obrona Packersów utrzymała się, ale Detroit zdobyło bramkę z gry z 37 jardów od Michaela Badgleya, który zremisował 3-3.

PALCE MASŁOWE: Green Bay prowadził 9:3 pod koniec pierwszej połowy i dążył do objęcia dwupunktowej przewagi.

Na drugim i czwartym Rodgers przeczekał do Aarona Jonesa, uzyskując 4 jardów zysku. Ale Jones grzebał, a Will Harris z Detroit odzyskał równowagę z 8:1 do końca połowy.

To była piąta porażka w tym roku dla Jonesa, drugiego co do wielkości spośród wszystkich biegaczy w NFL.

TO I TO: Prawy obrońca Packers Yosh Nijman pozwolił na dwa wypady w pierwszej połowie debiutantowi Lions w obronie, Aidanowi Hutchinsonowi, a następnie został przesunięty na ławkę dla debiutanta Zacha Toma. … Kalif Raymond z Detroit złapał 43-jardowe podanie od Jareda Goffa na 1-jardową linię Green Bay. Jedna gra później, były Packer Jamaal Williams miał swoje 16th pośpieszny TD roku. Williams zdobył później zwycięską TD – jego 17th sezonu, który ustanowił nowy rekord Detroit. … Wideout Romeo Doubs miał parę krytycznych spadków. … As w odbiciu, Keisean Nixon, był trzymany na 19.8 jarda na powrót z kickoffa.

Brzydki

PRZECHODZĄCY NA NAJBARDZIE: Debiutant obrońca Green Bay został zdyskwalifikowany w połowie czwartej kwarty po tym, jak popchnął członka personelu medycznego Lions.

D'Andre Swift, biegnący z Detroit, zwrócił na siebie uwagę, gdy Walker głupio popchnął jednego z członków zespołu medycznego Lions. Walker został oflagowany za niesportowe zachowanie, a następnie zdyskwalifikowany.

Walker został również ukarany niesportową karą i wyrzucony z gry po porażce w 8. tygodniu w Buffalo. Tam Walker popchnął drużynę treningową Buffalo, Zacha Davidsona, na linię boczną Billsów.

Walker miał okropny wynik dziewięciu punktów w teście Wonderlic składającym się z 50 pytań przed zeszłorocznym draftem. To wzbudziło czerwone flagi u kilku dyrektorów generalnych.

I chociaż Walker miał solidny debiutancki sezon, jego niezdolność do kontrolowania emocji jest ogromnym problemem w posuwaniu się naprzód.

RASUŁ DOUGLAS: The Lions przegrywali 9-3, na 2 sekundy przed końcem pierwszej połowy, a kicker Michael Badgley ustawił się do rzutu z gry z 48 jardów. W połowie drugiej kwarty Badgley nie trafił w 46-jardowego.

Przed kopnięciem Badgleya Packers ogłosili przerwę na żądanie, a Douglas w niewytłumaczalny sposób przyszedł po piłkę. Między zespołami doszło do lekkiego przepychania się, po czym Douglas wepchnął maskę ofensywnego liniowego Dana Skippera.

Douglas został oflagowany 15 jardów za niepotrzebną szorstkość, skracając próbę rzutu z gry do 33 jardów. Badgley wywiercił to i wyrównał prowadzenie Green Bay do 9-6 do przerwy.