Czy New York Knicks powinien zwolnić Toma Thibodeau?

Najłatwiejszą rzeczą dla fanów jest obwinianie głównego trenera za słabe wyniki drużyny. Światła reflektorów stają się coraz gorętsze, gdy wychodzisz na kort w Nowym Jorku i masz kilku najbardziej oddanych fanów na świecie, którzy codziennie grillują cię.

Zeszłorocznym trenerem roku został Tom Thibodeau. Jest także tą samą osobą, która została umieszczona na gorącym krześle za pracę, którą wykonał w tym sezonie. Przyjrzyjmy się, co wnosi do stołu i rzeczy, które zdejmuje ze stołu jako główny trener.

Zachowaj Go

Każda rzetelna analiza wymaga wyciągnięcia dobra i zła na światło dzienne, a zespół kierowany przez Thibodeau ma mnóstwo dobra.

Jednym z głównych powodów jest to, że obrona była nadal Jednostka na 11 miejscu w lidze, mimo że w tym sezonie grali gorszymi obrońcami. Utrata Reggiego Bullocka i niemożność gry Nerlens Noel przez znaczną większość sezonu wpłynęły na skuteczność jednostki. Przestępcą numer jeden mógł być cenny nabytek, którego zespół dokonał poza sezonem.

Ten cenny nabytek pochodzi z nazwiska Kemba Walker. Walker wszedł w sezon z tak wielką obietnicą, ale ostatecznie poniósł porażkę z różnych powodów. Jonathana Macri ukończenia Szkoła Filmowa Knicks miał świetne statystyki dotyczące różnicy punktów między drużyną z Walkerem i bez:

I na koniec moja ulubiona dziwaczna statystyka:

• Ocena netto Knicks bez Kemby Walkera na korcie w tym sezonie: pozytywna 2.4 w 3008 minut, czyli 76 procent sezonu.
  • Ocena netto Knicks z Kembą Walkerem na korcie w tym sezonie: minus 9.1 w 948 minut.

To przypomina mi wiele zeszłorocznych liczb dotyczących włączania i wyłączania Derricka Rose'a (plus 10.6 w 937 minut z Rose; minus 0.3 w 1301 minut bez Rose po jego przejęciu; minus 1.1 w 1200 minut przed przybyciem Rose).

Statystyka doskonale oddaje porażkę zespołu, który odniósł sukces z Walkerem. Ekstrapolując dane, niektórzy mogliby stwierdzić, że jego występ był największą szkodą dla zespołu, a jego czas spędzony na korcie był kotwicą, z której reszta Knicks nie mogła wypłynąć.

Wskaźniki defensywne raczej to potwierdzają. Jednostka zajęła 19. miejsce w NBA w obronie aż do przerwy All-Star. Od czasu powrotu z All-Star Game w Cleveland zespół jest najlepszym Obrona numer jeden w rankingu w NBA, okresie, w którym Walker nie widział minuty akcji.

To piórko w czapce Thibsa i pokazuje jego zdolność do wyciągnięcia jak najwięcej ze swoich drużyn, gdy nie ma kompletnego kołowrotu w punkcie ataku. Co więcej, w tym sezonie zastosował bardziej elastyczny system defensywny, od czasu do czasu uderzając Jericho Sims w handlarzy piłką, zamiast grać swoim konwencjonalnym stylem upuszczania środkiem.

Zespół wykształcił młodych zawodników i obecnie ma trzon, z którego fani mogą być dumni. Immanuel Quickley, Jericho Sims, RJ Barrett, Obi Toppin, Mitchell Robinson, Quentin Grimes i Miles McBride podjęli kroki we właściwym kierunku z Thibsem na czele. Historia napisana o Barretta przemiana na drugim roku zawierał smakołyk, który wydawał się celować w Davida Fizdale'a i jego personel majstrujący przy jego mechanice strzelania. Kevin Knox nie zbliżył się nawet do osiągnięcia swojego potencjału z tym samym personelem, który go rozwijał. Ci gracze mogli zawsze przechodzić przez tę trajektorię, ale można zadać sobie pytanie, czy personelowi nie udało się ich zmaksymalizować. Można śmiało powiedzieć, że Thibs i jego załoga zrobili coś przeciwnego.

Wystrzel go

Jednym z powodów, dla których eksperyment Kemby Walker się nie powiódł, jest to, że Thibodeau całkowicie spartaczył jego grę. On nie mówił Walkerowi o wyjaśnienie, dlaczego całkowicie usunął go z rotacji, zamiast po prostu wykorzystać go w bardziej ograniczonej roli. Kiedy już go sprowadził z powrotem, miał tendencję do nadużywania go, stawiając go w sytuacji, w której prawdopodobnie poniósł porażkę, grając nim przez długie okresy, kiedy ślizgał się w obronie.

Walker nie był jedynym zawodnikiem, który grał gorzej dla Knicks. Julius Randle jest zdecydowanym zwycięzcą w tej kategorii i wiele mówiono o tym, czy część tej odpowiedzialności powinna spoczywać na barkach Thibodeau. Randle czuł się upoważniony do gry w dokładnie takim samym stylu, jak w zeszłym roku, mimo że istniała większa siła ognia. Utrzymał styl dominacji nad piłką, nawet gdy jego strzał był zimny. Mścił się zarówno na przeciwnikach, jak i fanach, nawet jeśli wydawało się, że robi to na wyspie. The z naszej Leon Rose popychany do przodu na konferencji prasowej to tylko przykrywka dla tego, czego świadkami byli kibice z całego regionu: zawodnik, który wielokrotnie pogarszał drużynę pod każdym względem.

Wydaje się, że Thibodeau nie traktował priorytetowo wykorzystania go w inny sposób ani zmniejszania swojej roli w meczach, w których kosztował drużynę ewentualne zwycięstwa. Ta niechęć była odczuwalna nie tylko w stosunku do Randle'a. Niektóre z jego najbardziej rażących błędów wynikały z jego sztywności w graniu młodzieży.

Knicks mieli ok -2 ocena netto przed przerwą All-Star z bilansem 25-34. Po przerwie All-Star? Ta liczba wzrosła do a +3.4 postaci z bilansem 12-11. Jeden z kluczowych powodów można znaleźć w tym, że w końcu grają młodzi chłopcy.

Przykładem tej wymuszonej przemiany serca jest Quickley. Wystartował dopiero w ostatnim meczu sezonu (po meczu All-Star), ale jego minuty w końcu wzrosły do ​​prawie 28 minut na mecz. Drużyna nadal wyróżniała się w jego minutach, a on rozgrywał akcje, które dawały przebłyski potencjalnego rozgrywającego w NBA.

Problem? Trener dawał wszelkie sygnały, że nie pójdzie do Quickleya jako wyjściowej opcji, nawet jeśli najlepszy interes obecnego i przyszłego New York Knicks idzie w parze z decyzją o wystartowaniu 22-latka.

Toppin wpada w podobny obóz. Zademonstrował umiejętność uderzania skoczków z odskoku, trafiania za 3 punkty w przyzwoitym klipie i kontynuowania dominacji w przejściach dzięki zwiększonemu obciążeniu minutowemu. Po raz kolejny problem polega na tym, że Toppin udowodnił, że w ciągu ostatnich kilku tygodni w roku stawia front office w trudnej sytuacji, aby całkowicie zaufać tym liczbom. Większy rozmiar próbki mógł okazać się wystarczający, aby uzasadnić rozpoczęcie Toppin w przyszłym roku i przeniesienie Randle. Niestety, pragnienie Thibodeau, by pogonić za nieosiągalnym meczem, postawiło tego lata Knicks w niekorzystnej sytuacji ze względu na jego rozumowanie że młodsi gracze w drużynie nie pozwolili im wygrać. Dlaczego jego myślenie miałoby się zmienić w przyszłym roku, gdy w drużynie jest stajnia zarówno weteranów, jak i młodzieży?

Niewyobrażalne przestępstwo jest jednym z zabójców z Thibodeau. Przypomina koordynatora obrony, który przejmuje drużynę jako główny trener i opuszcza atak na autopilocie. Recepcja powinna przynajmniej upoważnić dodatkowego asystenta, aby spróbował ożywić ten koniec kortu.