Ostry start, dramatyczne zakończenie pozwalają wikingom zająć pierwsze miejsce na wyłączność

Oto fakty: Wikingowie z Minnesoty są sami na pierwszym miejscu w NFC North po zwycięstwie 29-22 nad Chicago Bears. Rozgrywający Kirk Cousins ​​ustanowił rekord drużyny, rozpoczynając grę z 17 kolejnymi ukończeniami. Defensywny obrońca Cameron Dantzler odniósł zwycięstwo, wyrywając piłkę z ramion byłego Wikinga Ihmira Smitha-Marsette'a i kończąc posiadanie Chicago, które mogło zakończyć się remisującym przyłożeniem.

Jest wiele rzeczy, które Wikingowie mogą świętować, gdy drużyna przygotowuje się do podróży na południową Florydę, aby zmierzyć się z drużyną Miami Dolphins, która ma już trzecią pozycję w rozgrywającym. To drużyna, której przeznaczeniem nie jest oddawanie punktów na koniec pierwszej połowy i czwartej kwarty, które przesuną grę na korzyść przeciwnika. To był podpis zespołu w sezonie 3, kiedy konsekwentnie spartaczył rzeczy w sytuacjach na koniec połowy / meczu.

Podziękuj początkującemu trenerowi Kevinowi O'Connellowi za wyeliminowanie tego brutalnego nawyku. Niezależnie od tego, czy jest to jego naukowe planowanie, czy przypadek, Wikingowie nie są już zaprogramowani, aby zrezygnować z tego w najgorszym możliwym momencie – mimo że zrezygnowali z niszczyciela czołgów Bears z 1:08 przed końcem pierwszej połowy. O'Connell również zademonstrował swoje umiejętności sprawdzania w pierwszej połowie, kiedy Wikingowie grali swój najlepszy futbol w ostatnich pamięciach, budując w pierwszej połowie przewagę 21-3.

Potem się zatrzymało. Po tym, jak Darnell Mooney z Bears dokonał złapania w cyrku, dzięki czemu jego drużyna zyskała 39 jardów w pierwszym meczu po dwuminutowym ostrzeżeniu, Wikingowie stracili pewność siebie. Zamiast opierać się na występie w pierwszej połowie, w którym Justin Jefferson biegał swobodnie w drugorzędnym Chicago i chwytał za złapaniem, Wikingowie grali niepewną piłkę nożną po obu stronach piłki.

Niedźwiedzie były w stanie zrównać się z rozgrywającym z drugiego roku Justinem Fieldsem, który zagrał najlepszy mecz w swojej karierze w NFL. Ukończył 15 z 21 podań na 208 jardów z 1 przyłożeniem, a także pobiegł 8 razy na 47 jardów. Wydawało się, że mecz, który wyraźnie znajdował się w kolumnie wygranych, zaraz umknie.

Ta koncepcja zyskała wiarygodność, gdy Chicago PK Cairo Santos trafił na cel z pola z 51 jardów, co dało Bears prowadzenie 22-21 na 9:26 przed końcem. Ale zamiast iść na 3 i out lub odwrócić piłkę z obrzydliwym przechwyceniem, Cousins ​​poprowadził Wikingów na 17-play, 75-jardowym przyziemieniu, które zabrało siedem minut czasu.

Kuzyni ukończyli jazdę, strzelając bramkę z jednego jarda podkradania się, a następnie uderzył Jeffersona z istotną dwupunktową konwersją, która dała Minnesocie siedmiopunktową przewagę.

Kuzyni zakończyli grę, wykonując 32 z 41 podań na 296 jardów z 1 przyłożeniem i 1 przechwyceniem w dodatku do biegu na TD. Wie, że jego drużyna straciła okazję do odłożenia gry po zbudowaniu swojej wczesnej przewagi.

„Musimy grać lepiej przez cały czas gry, abyśmy mogli odejść i nie żyć w tych meczach w ciągu ostatnich dwóch minut” Kuzyni powiedzieli. „To będzie kolejne wyzwanie. Jeśli wyjdziemy przed kogoś, jak możemy po prostu odsunąć się i nie zwlekać?

Po tym, jak rozgrywający wysunął Minnesotę na prowadzenie, pozostało więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby Bears zareagowały. Jednak, jak wcześniej wspomniano, nie są to ci sami starzy Wikingowie. Fields wydawał się mieć Chicago w ruchu, ale Dantzler położył kres możliwości powrotu, gdy wyjął piłkę z rąk Smith-Marsette.

Gra nie była przypadkowa, ponieważ Dantzler dobrze znał nawyki odbiorcy, odkąd grał i ćwiczył z zespołem w zeszłym roku. „On jest luźny z piłką” Dantzler powiedział Smith-Marsette. „Dostrzegłem okazję i skorzystałem z niej”.

W rezultacie Wikingowie wygrali grę dzięki dużej grze obrony. Skol!

Czy Wikingowie na pierwszym miejscu to świetna drużyna? Jeszcze nie, ale widać oznaki poprawy, które dobrze wróżą na przyszłość.