Serena Williams przegrywa w emocjonalnym meczu z Toronto, czeka na Cincinnati, US Open

To był emocjonalny pożegnanie dla Sereny Williams w tym, co okazało się jej ostatnim meczem w Kanadzie w środowy wieczór.

Fani w National Bank Open w Toronto, 12,500 XNUMX z nich według The New York Times, przywitał ją owacją na stojąco i przybył na mecz z Belindą Bencic z napisami „Dziękuję Serena” i „Witamy w Williams Show”.

Bencic, złoty medalista olimpijski ze Szwajcarii w 2020 roku, zdominował 40-letnią, 23-krotną mistrzynię Wielkiego Szlema, 6:2, 6:4, w pierwszym meczu Sereny od wtorkowego ogłoszenia, że ​​planuje przejść na emeryturę po nadchodzącym US Open.

Bencic utrzymywał presję powrotną na Williamsie z pierwszego meczu. Szwajcar wygrał losowanie, wybrany do odbioru i zaczął zdobywać dwa punkty przełamania w meczu otwarcia. Williams uratował ich dzięki serwowaniu sprzęgła, ale Bencic dwukrotnie złamał Williamsa w pierwszym secie, zamykając go po 41 minutach.

Serena odniosła większy sukces w drugim secie za jej serwisem, ale Bencic w końcu dostał przerwę w grze 3-3, kiedy Williams uderzył w podwójny błąd na break point. Bencic odniósł zwycięstwo po 1 godzinie i 17 minutach. Bencic zakończył z 25 zwycięzcami na 13 niewymuszonych błędów, podczas gdy Williams trafił 13 zwycięzców na 18 niewymuszonych błędów.

„Oczywiście było dużo emocji”, powiedział Williams tłumowi. „Uwielbiam tutaj grać, zawsze uwielbiałem grać tutaj. Szkoda, że ​​nie mogłem grać lepiej, ale Belinda zagrała dzisiaj tak dobrze. To były ciekawe 24 godziny.”

„Jak powiedziałem w artykule, strasznie mi się żegna. Ale żegnaj Toronto.

Williams uda się do Cincinnati w przyszłym tygodniu na Western & Southern Open, które wygrała w 2014 i 15 roku i gdzie już promują to jako ostatnią szansę dla fanów Cincinnati, aby zobaczyć Serenę w akcji.

Oczekuje się, że Williams zakończy karierę w US Open w Nowym Jorku, począwszy od 29 sierpnia. Urzędnicy ogłosili w tym tygodniu, że sprzedano 13,000 XNUMX biletów na ostatni major w roku – i karierę Sereny – po jej ogłoszeniu na emeryturę.

Williams ma na koncie 106 wygranych meczów na Open i ma na swoim koncie 10 występów w finale – oba rekordy Open-Era. Jest remisowana z Chrissie Evert z sześcioma tytułami w Nowym Jorku i pozostaje na 23 singlowych tytułach Grand Slam, jeden nieśmiały od 24. rekordu wszechczasów Margaret Court.

Jej ostatnia specjalizacja odbyła się podczas Australian Open 2017 i od tego czasu dotarła do czterech głównych finałów – w tym dwóch w Nowym Jorku w 2018 r. i 19 r. – zbliżając się do wszystkich czterech.

WTA Tour przyczynił się do powstania reportaży.