Arabia Saudyjska zadaje Argentynie wstrząs sejsmiczny podczas mundialu

Saleh Al-Shehri z Arabii Saudyjskiej świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu gola na 1-1 podczas meczu grupy C FIFA World Cup Qatar 2022 pomiędzy Argentyną a Arabią Saudyjską na stadionie Lusail 22 listopada 2022 r. w Lusail City, Katar .

James Williamson – Mam | Getty Images Sport | Obrazy Getty'ego

Arabia Saudyjska wywołała jedną z największych sensacji w historii Mistrzostw Świata, gdy wspaniały solowy występ Salem Al-Dawsari zapewnił zwycięstwo 2:1 nad Argentyną w grupie C na stadionie Lusail Iconic.

Czas stanął w miejscu, gdy Al-Dawsari podniósł piłkę z nieba i zwrócił się do dwóch argentyńskich obrońców, zanim podkręcił swój finisz poza zasięgiem obrońcy Aston Villi, Emiliano Martineza, tworząc jeden z największych momentów we wszystkich finałach mistrzostw świata.

Lionel Messi dał jednemu z przed-turniejowych faworytów prowadzenie z rzutu karnego po kontrowersyjnej decyzji VAR (10), ale Saleh Al-Shehri wyrównał zaledwie trzy minuty w drugiej tercji, wywołując ogromne zdenerwowanie.

Wynik ten zakończył serię 36 meczów bez porażki Argentyny, sięgającą aż do porażki z Brazylią trzy lata temu, ale był to najwspanialszy dzień w historii piłki nożnej Arabii Saudyjskiej.

"To bardzo boli. Marzyliśmy o rozpoczęciu mistrzostw świata od zwycięstwa” – powiedział partner Messiego w ataku, Lautaro Martinez. „Ale to się stało i teraz musimy trenować i myśleć przyszłościowo.

- Przegraliśmy ten mecz przez własne błędy, przede wszystkim w drugiej połowie. Są szczegóły, które robią różnicę i musimy poprawić nasze błędy.

Kiedy Argentyna po raz ostatni przegrała swój pierwszy mecz grupowy mistrzostw świata w 1990 roku – z Kamerunem – dotarła do finału, w którym przegrała z Niemcami, ale nie będzie to pocieszeniem dla mieszkańców Ameryki Południowej w tej chwili po porażce z krajem zajmującym 51. światowy futbol.