Rafael Nadal wchodzi do ćwierćfinału Wimbledonu, w 18 przechodzi do 0:2022 w turniejach głównych

Ekspres Rafy Nadala jedzie dalej.

Nadala, który wygrał pierwsze dwa etapy kalendarzowego Wielkiego Szlema po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału Wimbledonu pokonując w poniedziałek w czwartej rundzie nr 21 Botica van de Zandschulpa z Holandii 6:4, 6:2, 7:6(6), co zakończyło walkę kiedy jego przeciwnik uderzył forhendem nad głową w punkcie meczowym.

36-letni Hiszpan ma obecnie w tym sezonie bilans 18-0 w głównych ligach.

On będzie następna twarz Amerykanina Taylora Fritza w środę po tym, jak Fritz awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału w karierze. W ciągu dwóch tygodni nie stracił jeszcze seta. Nadal i Fritz mają remis 1:1, a Amerykanin pokonał osłabionego Nadala w marcowym finale Indian Wells, gdy Nadalowi dokuczało pęknięte żebro. Będzie to ich pierwsze spotkanie na trawie. Nadal z bilansem 7:0 w ćwierćfinale Wimbledonu.

„Gra dobrze, ma za sobą niesamowity rok, wygrywając pierwszy turniej Masters 1000, nawiasem mówiąc, przeciwko mnie w finale, więc tak, to będzie trudny mecz, ale jesteśmy w ćwierćfinale Wimbledonu, więc czego mogę się spodziewać?” Nadal powiedział o Fritzu.

Zwycięzca tego meczu mógł zapewnić bystremu Nickowi Kyrgiosowi awans do półfinału po tym, jak Australijczyk awansował do swojego pierwszego dużego ćwierćfinału od siedmiu lat, pokonując 20-letniego Amerykanina Brandona Nakashimę w pięciu setach. Następnie Kyrgios w ćwierćfinale zmierzy się z Cristianem Garinem z Chile.

„W 2019 roku mój agent musiał przyjść i zabrać mnie z pubu o 4:00 rano, zanim zagrałem z Nadalem” – powiedział Kyrgios. „W tym roku mam inne nastawienie. Przebyłem długą drogę, to pewne.”

Najlepiej rozstawiony i trzykrotny obrońca tytułu Novak Djokovic znajduje się w drugiej połowie drabinki i może czekać na Nadala w niedzielnym meczu o mistrzostwo. We wtorek powinien przejść trudny test od Jannika Sinnera z numerem 10, po tym jak w niedzielę Włoch pokonał w czterech setach Carlosa Alcaraza z numerem 5.

Djokovic powiedział, że zyskał dodatkową motywację do wygrania czwartego z rzędu Wimbledonu, ponieważ obecnie nie ma pozwolenia na występy w USA w turnieju US Open ponieważ nie jest zaszczepiony przeciwko Covid-19.

Po wygrywając swój 14. French Open i 22. tytuł Grand Slam 5 czerwca Nadal powiedział, że planuje poddać się ablacji prądem o częstotliwości radiowej – która wykorzystuje ciepło na nerwie w celu stłumienia długotrwałego bólu – ale musiałby rozważyć operację, gdyby to leczenie nie zadziałało. Legenda tenisa cierpi na zespół Muellera-Weissa – rzadką chorobę zwyrodnieniową kości stóp. Powiedział, że grał przez French Open, ponieważ otrzymał wiele zastrzyków znieczulających podczas turnieju.

„Wiem już na początku turnieju, zwłaszcza biorąc pod uwagę moją budowę fizyczną, kiedy tu przybyłem” – powiedział po meczu w pierwszej rundzie – „zwycięstwo jest najważniejszą rzeczą, ponieważ dzięki temu mam szansę jutro znów poćwiczyć i mieć kolejny mecz za dwa dni. I bez wątpienia jestem z tego powodu szczęśliwy.”