Oceny graczy i czego się nauczyliśmy

FC Barcelona ma osiem punktów przewagi nad Realem Madryt na szczycie La Liga po pokonaniu Sevilli 3: 0 na Camp Nou w niedzielny wieczór dzięki bramkom Jordiego Alby, Gaviego i Raphinhy.

Oto niektóre oceny graczy i czego dowiedzieliśmy się z remisu.

Marc-Andre Ter Stegen

Przez większą część meczu miał niewiele lub nic do roboty, poza byciem czujnym na kilka kontrataków, które nic nie dały, i koniecznością wznowienia gry Barcy, gdy piłka została mu przekazana. Ledwo został przetestowany przez późną główkę po tym, jak Barca była już z przodu. 7

Jordi Alba

Wbił piękną piłkę do Raphinhy po tym, jak Busquets został usunięty z boiska i założył opaskę kapitańską. Minął kwadrans i miał pecha, że ​​nie zastał Lewandowskiego w polu karnym z bronionym dośrodkowaniem i kolejną jego piłką z wynikowego rzutu rożnego. Zgasił niebezpieczny ruch w około 35 minucie, kiedy pojawił się narażony na ryzyko zdemaskowania przez piłkę prostopadłą prawą stroną Sevilli. Jedno z jego dośrodkowań w późnej pierwszej połowie było niemal samobójcze, Nemanja Gudelj, i w pełni zasłużył na otwarcie po godzinie gry. Zaliczył asystę dla Raphinhy i zapewni Alejandro Balde wiele rywalizacji pozycyjnej w tym pokazie. 9 – ZAWODNIK MECZU

Andreas Christensen

Kolejny solidny występ Duńczyka, który zawsze jest opanowany i opanowany. Pomógł oszczędzić potencjalnego rumieńca Pedriemu, gdy „ósemka” straciła piłkę w środku pola w pierwszej połowie. 8

Ronald araujo

Był blisko po uderzeniu głową z rzutu rożnego w 17 minucie. Dobrze się cofał, aby zablokować niebezpieczne podanie Sevilli w pole karne zbliżające się do przerwy, chociaż flaga spalonego została podniesiona. Dostałem brawa za podwójne uderzenie głową Ivana Rakiticia. Wyszedł na drugą połowę pomimo paskudnego ataku i był silny do końca. 8

Jules Koundé

Gra z prawej strony pozwala Francuzowi iść do przodu i być żądnym przygód. Był architektem jednego z najbardziej obiecujących ruchów Barcy w pierwszej połowie, dobrze łączącego się z Raphinhą, tylko po to, by Lewandowski był zbyt wolny, próbując wprowadzić Gaviego do akcji. Znalazł Raphinhę z długą kulą z lobbem, która pozwoliła mu ustawić Gaviego. 8

Sergio Busquets

Wyprowadzony wcześnie dla Francka Kessiego po paskudnym faulu na początku, więc nie miał wystarczająco dużo czasu, aby wywrzeć wpływ na mecz. Miejmy nadzieję, że jego pukanie nie jest zbyt poważne, biorąc pod uwagę wypełniony kalendarz Barcy. Według Cadena SER, jego obóz powiedział, że kapitan może być nieobecny przez dwa do trzech tygodni. N / A

Frenkie de Jong

Miał jasny początek kontrolowania tempa, ale zaczął przegrywać walkę w środku pola w ciągu dobrych 10 minut dla Sevilli z około 35 minutami w dół. Po przerwie był lepszy i wprowadził Albę do asysty Raphinha. 7

pedri

Zawsze starał się połączyć grę i przejść przez ostatnią piłkę, ale był dość anonimowy w pierwszej połowie. Miał znacznie lepszą drugą 45 i wywarł większy wpływ na grę. 7

Gavi

Ożył, prawie asystując Lewandowskiemu w pierwszej połowie. Mimo niskiego wzrostu rzadko przegrywał w powietrznych pojedynkach. Ładnie otworzył pole na jednej przerwie, która została zakończona złymi decyzjami Raphinha. Prawie ścięty przez Loica Bade'a, ale go otrzepał. Był ciągłym zagrożeniem, a opłacił się jego gol w 70. minucie, jego pierwszy w koszulce z numerem „6”, kiedy Raphinha znalazł go na tylnym słupku. 8

Robert Lewandowski

Miał ciche otwarcie 15 minut przed wprowadzeniem do gry przez Albę i Gaviego. Prawie wykorzystał podanie głową w dół od 18-latka, ale potem spadł ponownie, aż rakieta prawie minęła Bono w jego lewym słupku i została przechylona przez marokańską gwiazdę Kataru 2022. Powinien był spisać się lepiej, gdy dostał wodze w niebezpiecznym ruchu w pierwszej połowie i musiał wcześniej znaleźć Gaviego. Ta sama logika została zastosowana do innego dośrodkowania Alby po przerwie. Chociaż był blisko po wykonaniu rzutu wolnego z niskiego dośrodkowania, jego występ nie był czymś wartym opisania. 6

Raphinha

Pewność siebie Brazylijczyka ponownie rośnie, jeśli chodzi o próby pokonania przeciwników, chociaż nie odniósł wczesnych sukcesów. Xavi był na niego zły, kiedy nie docenił tego, że Gavi otwiera park w środku pola i uderza go prawą flanką po pół godzinie gry. Wyszedł na drugą połowę ze sprężyną w kroku i przesunął się bardziej na środek, gdy Kounde zakrył prawą stronę, ale ponownie wkurzył Xaviego, gdy zmarnował kolejną brzoskwinię dośrodkowania Alby na tylnym słupku. Odkupił się dzięki sprytnej asyście dla Gaviego i mógł być bohaterem, gdy został zagrany z góry krótko po tym, jeśli nie wykorzystał jego wysiłku. Wygrał niebezpieczny rzut wolny tuż przed oddaniem strzału, a potem zdobył bramkę, na którą zasługiwał dzięki swojej odporności. Doprowadzony do aplauzu Ferrana Torresa. 8

zamienniki

Franck Kessie

Szybkie stopy i fajne podanie do Raphinhy wywołały okrzyki w tłumie. Przechwycił niebezpieczny wślizg we własnym polu karnym, podczas którego Sevilla była lepszą drużyną do przerwy. Zapewnił piękną i sprytną asystę Albie, uderzając z zewnątrz, co było najlepszym występem dla Barcy od czasu przejścia z AC Milan na darmowy transfer. 8

Ansu Fati

Nie udało się pokonać swojego podopiecznego po szybkim rozbiciu lewym skrzydłem, ale co prawda miał mało czasu, aby wejść do gry. 6

Ferran Torres

Zagrał słabą piłkę w pole karne zbliżając się do 90 minuty, co było jednym z nielicznych dotknięć w krótkim epizodzie. 6

Marcosa Alonso i Alejandro Balde’a

N / A

Czego się nauczyliśmy…

Kapitanowi Jordiemu Albie można zaufać, że poprowadzi wojska pod nieobecność Busquetsa, ale Xavi musi teraz zdecydować, czy może kontynuować swoją czteroosobową pomoc i ma luksus ośmiopunktowej poduszki, aby w razie potrzeby spróbować nowych rzeczy.

Kessie dał mu coś do myślenia w tym względzie, a Raphinha przedstawił swoją argumentację za byciem stałym prawym skrzydłowym i tym, że Xavi prawdopodobnie nie wykorzysta Gaviego jako fałszywego zamiast w rejig.

Piłkarze Barcy mają teraz wygrał wyzwanie rzucone im przez Xaviego i będą cieszyć się dwudniowym odpoczynkiem. Potem Villarreal będzie za tydzień od teraz.