Parowanie Luki Doncica i Kyrie Irvinga może być „zabójcze” dla ataku Mavericks

Dallas Mavericks wracają do domu, aby rozegrać swój ostatni mecz w American Airlines Center przed przerwą na mecz gwiazd NBA po pełnej wydarzeń pięciomeczowej wycieczce samochodowej po Zachodnim Wybrzeżu. Dallas zarezerwował wyjazd ze stratami, ale wygrał trzy środkowe mecze. Ale podróż obejmowała znacznie więcej niż wygrane i przegrane.

Dallas wymieniony na ośmiokrotnego rozgrywającego All-Star Kyrie Irvinga tydzień temu. Drużyna nie tylko dodała Irvinga, ale także zobaczyła powrót Luki Doncica do składu po opuszczeniu czterech meczów z powodu kontuzji prawej pięty. Zespół i fani mają nadzieję, że połączenie Doncica i Irvinga przyniesie korzyści po sezonie.

„To dopiero nasz pierwszy wspólny mecz, ale myślę, że fajnie jest grać z tym facetem” — powiedział Doncic o grze z Irvingiem po tym, jak Mavericks przegrali z Sacramento Kings w dogrywce w sobotnią noc, 133-128. „Jest niesamowitym koszykarzem. Myślę, że będzie naprawdę zabawnie. Dzisiaj, pierwszy mecz, też było fajnie.”

Doncic rzucił 27 punktów po 55% skuteczności w przegranej. Miał też dziewięć zbiórek i pięć asyst w 41 minut. Irving prowadził Mavericks, zdobywając 28 punktów przy 52.4% skuteczności w strzelaniu, zbierając siedem zbiórek i siedem asyst w 42 minuty.

W swoich trzech meczach z Mavericks, Irving zdobywał średnio 25.7 punktu przy 48.1% rzutach, 4.7 zbiórkach, 7.3 asystach i przechwytywaniu w 38 minut na mecz.

„Cieszę się, że usunęliśmy to z drogi” — powiedział Irving, kiedy po raz pierwszy dzielił parkiet z Donciciem. „Ale kiedy tam byłem, czułem się naprawdę wyjątkowo, jeśli chodzi o możliwości, które mieliśmy po obu stronach parkietu, aby naprawdę uczyć się od siebie nawzajem i po prostu zyskać więcej pewności siebie”.

Nowy, dynamiczny duet Dallasa rozegra jeszcze dwa mecze – u siebie z Minnesota Timberwolves i na wyjeździe z Denver Nuggets – aby zbudować większe zaufanie na parkiecie, zanim obaj wystąpią w Meczu Gwiazd w ten weekend. Potem jest ostatni etap sezonu zasadniczego.

Mavericks zajmują obecnie czwarte miejsce w ciągle zmieniających się rankingach Konferencji Zachodniej z bilansem 31-27. Dallas jest dwa mecze za Kings o trzecie miejsce i 2.5 meczu przed Oklahoma City Thunder, który zajmuje dziesiąte miejsce i zajmuje ostatnie miejsce w play-in. Utah Jazz, którzy obecnie nie zagrają w fazie play-off, są trzy mecze za Mavericks.

Aby uzyskać separację, Dallas musi zacząć zbierać zwycięstwa. Głównemu trenerowi Jasonowi Kiddowi spodobało się to, co zobaczył na swoim nowym polu obrony w pierwszym meczu. Ma nadzieję, że Doncic i Irving będą w stanie wspólnie się rozwijać i dodać nową warstwę siły ofensywnej do ataku zespołu.

„Było gładko; to koszykówka” – powiedział Kidd. „Myślę, że ci dwaj wykonali niesamowitą robotę – obaj podnosili piłkę, obaj grali bez piłki. Teraz to tylko kwestia zdobycia minut i zobaczenia, które miejsca im się podobają lub w których bardzo dobrze im się gra. Myślę, że pick-and-roll z tą dwójką będzie dla nas naprawdę dobry.

Dodanie Irvinga skutecznie wznowiło sezon Mavericks. Dallas ma teraz drugą gwiazdę obok swojej supergwiazdy i może nadal szukać dodatkowej pomocy na rynku wykupów. Ich wysiłki związane z przezbrojeniem sprawiają, że zespół jest potencjalnie przygotowany na kolejną głęboką fazę play-off.

„To wciąż proces uczenia się, ale myślę, że może to być dla nas naprawdę zabójcze” — powiedział Doncic o grze w dwie osoby z Irvingiem. — Myślę, że trudno jest strzec nas obu. Tak więc będzie mniej dubletów i tylko my zabierzemy się do pracy”.