Ousmane Dembele wątpliwy w El Clasico po zgłoszeniu powolnego powrotu do zdrowia

Napastnik FC Barcelony, Ousmane Dembele, ma teraz wątpliwości, czy wróci na mecz El Clasico przeciwko Realowi Madryt 19 marca po tym, jak pojawiły się doniesienia, że ​​jego powrót do zdrowia po kontuzji postępuje wolniej niż oczekiwano.

Numer „7” był nieczynny od 28 stycznia, kiedy podjechał po uderzeniu w udo w 26. minucie meczu z Gironą w La Liga i został zastąpiony przez ewentualnego strzelca bramki Pedriego w wygranym 1: 0 meczu.

Początkowo informowano, że Francuz może pauzować przez pięć tygodni, a sześć, jeśli wróci na niedzielny wyjazd do Athletic Club w Bilbao.

Raporty z AS w poniedziałek powiedział, że Pedri, który również próbuje przezwyciężyć własne pukanie w udo, mógłby również pojechać na San Mames i otrzymać 20-25-minutową kameę pod koniec meczu.

Do pary na liście kontuzjowanych dołączył Robert Lewandowski i podczas gdy wszyscy trzej mężczyźni zostali ponownie wpisani do roli Don Blaugrany na 19 marca Clasico w La Liga, która może zadecydować o wyścigu o tytuł, RAC1 i Mundo Deportivo roszczenie że Dembele jest wątpliwy również w tym spotkaniu.

RAC1 mówią że rekonwalescencja Dembele przebiega wolniej niż początkowo oczekiwano, a Barca woli działać ostrożnie.

Podczas gdy Dembele jest zdecydowanie wykluczony ze spotkania Athletic Club, jego udział w meczu z Madrytem również nie jest już pewny.

Jeśli Dembele rzeczywiście nie znajdzie się w kadrze na El Clasico, może wykorzystać przerwę reprezentacyjną na dalszy odpoczynek, a następnie w końcu powrócić przeciwko Elche w lidze 1 kwietnia.

Kilka dni później Barca ponownie zmierzy się z Madrytem w jednym ze swoich największych meczów w sezonie i spróbuje utrzymać ich w sytuacji patowej lub pokonać ich ponownie w rewanżu półfinałowym Copa del Rey, biorąc pod uwagę przewagę 1: 0 uzyskaną w Bernabeu w zeszłym tygodniu w pierwszym spotkaniu.

Pod nieobecność Dembele, Raphinha i Ferran Torres zostali wypróbowani przez Xaviego na skrzydłach z różnymi rezultatami.

Jednak w niedzielę Raphinha strzelił jedynego gola w meczu przeciwko Valencii, co dało Barcelonie przewagę na dziewięciopunktowym prowadzeniem na szczycie tabeli.