Nowy rekord frekwencji w playoffach NWSL ustanowiono dwa razy w jedną noc

W niedzielę, po raz pierwszy w historii ligi, do Narodowej Ligi Piłki Nożnej Kobiet awansowało sześć drużyn. Houston i San Diego były gospodarzami meczów ćwierćfinałowych w niedzielę wieczorem i tego samego wieczoru obaj ustanowili rekord wszechczasów w play-off.

Fani Houston pojawiają się w rekordowych liczbach

Czwarty rozstawiony Houston Dash gościł szósty rozstawiony KC Current na PNC Stadium na rozpoczęcie o 4:00 czasu centralnego. Fani w Teksasie i poza nim nagrodzili oba kluby, sprzedając mecz. Raport NWSL tłum z Houston osiągnął 21,284 XNUMX fanów, wyprzedane mecze i nowy rekord frekwencji w lidze.

Houston straciło gola dla Kansas City na początku, zanim pomocnik Sophie Schmid strzelił pierwszego gola w historii playoffów Dash. KC Current zdobył bramkę w 10. minucie doliczonego czasu gry, aby awansować do półfinału przeciwko OL Reign. Mecz półfinałowy w Lumen Field w Seattle w stanie Waszyngton rozpocznie się o 7:30 czasu wschodniego w niedzielę 23 października na CBS Sports Network.

Ostatni tydzień, Dash ogłosił, że sprzedał ponad 14,000 XNUMX biletów które przekroczyły już swój poprzedni rekord frekwencji w domu wynoszący 13,025 12 ustanowiony 2015 lipca XNUMX r., przeciwko Chicago Red Stars.

Kansas City Obecny napastnik Lo'eau LaBonta strzelił gola na początku pierwszych pięciu minut, dając gościom przewagę. Pomocnik Houston Sophie Schmid w 27. minucie umieściła gospodarzy na planszy. Kate Del Fava strzeliła gola w 10. minucie doliczonego czasu gry, zapewniając wygraną Kansas City.

The Current awansował do półfinału przeciwko zwycięzcom NWSL Shield i najwyżej rozstawionemu OL Reign. Mecz półfinałowy w Lumen Field w Seattle w stanie Waszyngton rozpocznie się o 7:30 czasu wschodniego w niedzielę 23 października na CBS Sports Network.

WIĘCEJ OD FORBESKomisarz NWSL omawia raport Yatesa na Światowym Kongresie Sportowym SBJ

San Diego Wave zdobądź tytuł uczestnictwa w NWSL

Tymczasem trzeci rozstawiony San Diego Wave gościł szóste rozstawienie Chicago Red Stars na zachodnim wybrzeżu. The Wave pobiło niedzielny rekord Houston z ich rodzimą publicznością liczącą 26,215 32,000 fanów. W swoim pierwszym sezonie San Diego utrzymuje rekord frekwencji w play-offach i sezonie regularnym (17 XNUMX ustawionych XNUMX września).

Podobnie jak w meczu w Houston, fala rozpoczęła się na tylnej pięcie po tym, jak napastnik Chicago Yuki Nagasato otworzył wynik. Emily van Egmond strzeliła wyrównującą bramkę dla San Diego w 67. minucie i Zwycięzca Złotego Buta NWSL 2022 Alex Morgan strzelił zwycięskiego gola na 20 minut przed przerwą.

Morgan and the Wave awansują teraz do półfinału z drugą rozstawioną drużyną Portland Thorns w niedzielę 23 października o 5:00 czasu wschodniego w CBS Sports Network.