Napoli chce uciec z tytułem Serie A po przytłaczającym zwycięstwie nad Juventusem

To był najbardziej wyczekiwany mecz sezonu 2022/23 Kampania Serie A, starcie, w którym najskuteczniejszy atak w lidze przeciwko najsolidniejszej obronie ligi.

Mecz, który został rozegrany przed pełną publicznością na stadionie Diego Armando Maradony, okazał się potencjalnym przełomem w sezonie, ponieważ lider Serie A Napoli zadał miażdżącą porażkę 5: 1 nad drugim w tabeli Juventus.

Juventus udał się do Neapolu z mocnym rozmachem, jako że Bianconeri zanotował osiem kolejnych ligowych zwycięstw, zachowując czyste konto we wszystkich ośmiu meczach. Przed piątkowym meczem ich obrona straciła tylko siedem bramek w 17 rundach Serie A.

Menedżer Massimilano Allegri wybrał reprezentanta Włoch Federico Chiesę na prawym skrzydle w swoim systemie 3-5-2, podczas gdy w dwuosobowej ataku wystąpił mistrz świata z 2022 r., Angel di Maria, obok Arkadiusza Milika. pomocnik USMNT Weston McKennie rozpoczął się po prawej stronie pomocnik pozycji.

Z kolei Napoli przystąpiło do gry jako „mistrzowie zimy” Włoch, co jest nieformalnym tytułem nadawanym klubowi, który zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Serie A na półmetku sezonu.

Praca głównego trenera Luciano Spallettiego przyniosła w tym roku szczególne owoce partenopei wprowadzenie ekscytującej marki piłki nożnej opartej na posiadaniu piłki i ofensywnym nastawieniu. Nieprzypadkowo mają najlepszy atak w Serie A z 44 golami w 18 meczach, co daje średnio 2.44 gola na mecz.

Nigeryjski środkowy napastnik Victor Osimhen przełamał impas we wczesnych fazach meczu, dodając kolejnego gola do swojego osobistego dorobku i ugruntowując swoją pozycję niekwestionowanego lidera ligi. Najlepszy strzelec.

Osimhen był również odpowiedzialny za ustawienie drugiego gola swojej drużyny, dzięki uprzejmości Khvicha Kvaratskhelia. 21-letni lewoskrzydłowy z Gruzji, który zeszłego lata przeszedł do Napoli za 10 milionów euro, zrobił w tym sezonie tak imponujące wrażenie w Serie A i Lidze Mistrzów UEFA, że jego wartość rynkowa już spadła. sześciokrotny wzrost, Według Rynek transferowy szacunki.

Przed przerwą Juventus kontratakował opanowanym, lewą nogą Di Marią, który zmniejszył przewagę Napoli o połowę i dał Bianconeri Fani mają wielkie nadzieje na powrót.

Druga połowa okazała się jednak jednostronnym meczem. Środkowy obrońca Amir Rrahmani, Osimhen (który zdobył 12. gola w sezonie) i Elif Elmas zaokrąglili wynik do 5-1, ponieważ Juventus wydawał się niezdolny do jakiejkolwiek reakcji. W jednym meczu Napoli zadało pięć goli porażce drużynie, która do tej pory straciła siedem bramek w sezonie.

Dzięki tej wygranej Napoli na chwilę zwiększyło swoją przewagę do 10 punktów na szczycie tabeli Serie A, wzbudzając wielki entuzjazm wśród fanów, którzy czekali 33 lata, aby ich ulubiona drużyna zdobyła najbardziej prestiżowe trofeum piłkarskie we Włoszech.

"La caplista se ne va” („Liderzy ligi uciekają”), tak brzmiała pieśń śpiewana przez 60 tysięcy kibiców Napoli w ostatnich minutach meczu.

W rzeczywistości miażdżące zwycięstwo Napoli nad pretendentami do tytułu, Juventusem, wysyła mocną wiadomość do Serie A: The partenopei chcą uciec z Scudetto, i może być już za późno, aby ktokolwiek mógł je złapać.