Maroko pokonuje Portugalię i zostaje pierwszym krajem afrykańskim lub arabskim, który awansował do półfinału

Maroko awansowało w sobotę do półfinału mistrzostw świata, pokonując Portugalię 1:0 i stając się pierwszym krajem arabskim i afrykańskim, który awansował do XNUMX/XNUMX finału w historii turnieju.

Kluczowe fakty

Marokańczyk Youssef En-Nesyri strzelił jedynego gola w meczu, po dośrodkowaniu Yahya Attiyat Allah w 42. minucie.

Maroko, które w zeszłym tygodniu zanotowało kolejne szokujące zwycięstwo nad Hiszpanią w ćwierćfinale, utrzymało się z Portugalią, mimo że jego gwiazdor Cristiano Ronaldo wszedł do meczu tuż po przerwie – został zlekceważony w poprzednich dwóch meczach zespołu.

Maroko było również zmuszone do osłabienia jednej osoby w ostatnich minutach gry po tym, jak Walid Cheddira zdobył czerwoną kartkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, po otrzymaniu dwóch żółtych kartek w odstępie kilku minut.

Po zwycięstwie zespołu kibice świętowali z flagami nie tylko Maroka, ale także Palestyny ​​i kraju gospodarza, Kataru.

Styczna

trener Portugalii Fernando Santos na ławce Ronaldo na początku meczu, mówiąc: „nie ma problemu z naszym kapitanem” i że „nie ma problemu z moją decyzją”. Po dominującym zwycięstwie zespołu nad Szwajcarią 6: 1 w 37/XNUMX finału na początku tego tygodnia, Ronaldo, XNUMX-letni były gwiazdor Manchesteru United i Realu Madryt, pogratulował swoim kolegom z drużyny na Instagramie pisać, nazywając ich zwycięstwo „luksusową wystawą zespołu pełnego talentu i młodości” – chociaż materiał filmowy z meczu przyłapał go na wyraźnie sfrustrowanym, mówiąc: „spieszy się, żeby mnie podporządkować”. Zastępca Ronaldo, 21-letni Goncalo Ramos, zdobył hat-tricka w wygranym przez Portugalię meczu ze Szwajcarią.

Na co uważać

Broniąca tytułu Francja zmierzy się z rywalem Anglii w ostatnim meczu ćwierćfinału o godzinie 2:XNUMX czasu wschodniego w sobotę, a zwycięzca zmierzy się z Marokiem w półfinale w środę. Argentyna, która ledwie utrzymała się w meczu ćwierćfinałowym z Holandią w piątek po tym, jak holenderska drużyna wymusiła dogrywkę, zagra Chorwacja, która wygrała mecz z Brazylią – drużyną faworyzowaną do wygrania turnieju – w drugim meczu półfinałowym mistrzostw świata we wtorek. Finał pomiędzy zwycięzcami tych pojedynków zaplanowano na niedzielę, 18 grudnia.

Inne dokumenty

Szokujące mistrzostwa świata: Chorwacja nokautuje ulubioną Brazylię, a Neymar wyrównał rekord bramkowy Pelé (Forbes)

Westchnienie ulgi: Argentyna przeżywa oszałamiający powrót Holandii i awansuje do półfinału mistrzostw świata (Forbes)

Co obejrzeć w odcinku Finał Mistrzostw Świata: Ostatni bastion Messiego, Neymar vs. Pelé, marokański bieg przez wieki i nie tylko (Forbes)