Wikingowie z Minnesoty wykorzystują późny wzrost, aby odnieść szóste zwycięstwo z rzędu

Wikingowie z Minnesoty grali w jeden z najbardziej nieinspirowanych meczów piłkarskich sezonu. Ale w ostatniej kwarcie, w obliczu 10-punktowego deficytu i jednej z najbardziej nieustępliwych defensywy, jaką zespół widział w tym roku, Wikingowie odwrócili sytuację, walczyli o serce i wygrali szósty mecz z rzędu.

Powrót zawierał mocne przechwycenie i ostry powrót Harrisona Smitha, wspaniały chwyt przy przyziemieniu przez uciekającego Dalvina Cooka i pewne przywództwo przez Kirka Cousinsa. Nagłówkiem tego było również ostre jak brzytwa zarządzanie grą przez Kevina O'Connella, który sprzeciwił się długoletniej futbolowej zasadzie, że nie zabierasz punktów z planszy – zwłaszcza punktów zielonych w końcowych etapach gry.

Jednak to właśnie zrobił O'Connell i to było coś więcej niż tylko odważna decyzja. To była właściwa rzecz.

Kuzyni rzucili niekompletne podanie w pierwszym zagraniu po dwuminutowym ostrzeżeniu, dając Wikingom 4th-i gol na Washington 4 z remisem 17-17. Chociaż decyzja o wysłaniu na miejsce Grega Josepha, który miał spróbować celnego rzutu na prowadzenie z 22 jardów, była łatwa, dowódcy zostali oznaczeni za niepotrzebną szorstkość w grze.

Oznaczało to, że Wikingowie mieli pierwszą przegraną i mogli skrócić czas, ale musieli usunąć z planszy punkty zielone. Waszyngton miał tylko jedną przerwę, więc Joseph strzelił drugiego gola z pola na 16 sekund przed końcem. Połączył się na cel z pola 28 jardów na zaledwie 12 sekund przed końcem.

Dowódcy rozegrali jedną grę i nie zdołali wyjść poza granice, dając Wikingom zwycięstwo 20-17 i rekord 7-1, co dało im ogromną przewagę 4 i pół gry nad Packers and Bears w NFC North.

Przed ostatnią kwartą zespół O'Connella wydawał się lunatykować. Kuzyni rzucili podanie TD do Justina Jeffersona po pierwszym posiadaniu piłki, ale ofensywa Minnesoty kończyła się przez większość meczu. Gorączka podań Waszyngtonu odniosła wyraźne zwycięstwo nad linią ofensywy Minnesoty, a kuzyni wydawali się być w trybie przetrwania przez większą część gry.

Pod koniec pierwszej połowy rzucił przechwycenie, które uniemożliwiło próbę trafienia z pola, a siódemka Waszyngtonu ukarała go kilkoma dużymi trafieniami. Zakończył grę, wykonując 20 z 40 podań na 265 jardów z parą podań TD.

„Znajdujemy sposoby na wygraną” – powiedział Cousins. „Mierzymy się i staramy się je wyciągnąć”.

O'Connell docenił, że Cousins ​​przeszli w późnych fazach po brutalnym traktowaniu w drugiej połowie.

„Aby nasz QB stał tam i był w najlepszej formie, kiedy naprawdę tego potrzebujemy”, powiedział Kevin O'Connell, „Nie sądzę, że to zbieg okoliczności”.

Cousins ​​otrzymał sporo wsparcia od swojego nowego tight endu TJ Hockensona. Były Lew złapał dziewięć podań na 70 jardów, a jego największym złapaniem było przyjęcie z 10 jardów, które dało Josephowi zwycięski rzut z pola.

Wikingowie znajdują sposoby na wygraną i to dobrze. Ale sposób, w jaki zrobili to przeciwko dowódcom, może być najbardziej pozytywnym wydarzeniem w tym sezonie. Nie chcieli pogodzić się z nieuchronną klęską i walczyli o wykopanie dziury.

Waszyngton może nie jest elitarną drużyną, ale są twardzi, fizycznie i mają rozmach z serii trzech wygranych. Nie zdradzili gry. Wikingowie po prostu to wzięli.

Teraz wyzwaniem jest zmierzenie się z dwoma wybitnymi przeciwnikami w Buffalo i Dallas. Będzie to znacznie trudniejsze zadanie, ale zwycięstwo z dowódcami pokazało, że są gotowi do oddania ciosów, gdy gra jest na linii.

Tak nie było w żadnym z ostatnich dwóch lat i daje to prawdziwą nadzieję, że start 7:1 to nie tylko miraż.