Wikingowie z Minnesoty osiągają 5 prostych zwycięstw, ale harmonogram staje się znacznie trudniejszy

Wyglądało na to, że będzie to łatwa gra dla Wikingów, ponieważ gościli drużynę Arizona Cardinals, która miała 3-4 i miała jedną z najłagodniejszych obrony w lidze.

Arizona zrezygnowała ze 176 punktów i wydawało się, że powrót Dalvina Cooka i Justina Jeffersona będzie w stanie wskoczyć na drugi poziom swobodnie i spokojnie.

Tak, obecność sporego rozgrywającego Kylera Murraya i jego… Trafiony limit 12.6 miliona dolarów a nawet większy odbiorca, DeAndre Hopkins i jego limit 15.7 miliona dolarów oznaczał, że obrona zostanie przetestowana. Nie było jednak powodu, by sądzić, że Wikingowie ze względną łatwością nie pokonają tego przeciwnika.

Jeszcze jeden czynnik przykuł uwagę Wikingów i ich fanów. Kardynałowie nie pokonali wikingów w Minnesocie od 1977 roku, kiedy prezydentem był Jimmy Carter. Kardynałowie nadal nazywali St. Louis domem, a mecz ten rozgrywano na świeżym powietrzu na starym stadionie Metropolitan. Bud Grant nadal był głównym trenerem Purpurowych, podczas gdy rozgrywający w tym zwycięstwie 27-7 Cardinals był Fran Tarkenton vs. Jim Hart.

To było dawno temu, a wersja Cardinals z 2022 r. dała Wikingom wszystko, czego chcieli w ciągu 60 minut. Jednak Wikingowie wykorzystali dwa przechwyty Murraya i stłumiony punt, który zamienił się w powrót do zdrowia w Minnesocie i odszedł z wygraną 34-26.

Wikingowie wrócili z tygodnia pożegnania, aby robić to, co robili regularnie przez pierwszy rok Kevina O'Connella jako główny trener NFL. Nie grają dominującego futbolu, ale robią wystarczająco dużo, aby odnieść zwycięstwo. Ta drużyna 6-1 zajmuje pierwsze miejsce w NFC North i wygrała pięć meczów z rzędu po przegranej w drugim tygodniu z niepokonanymi Philadelphia Eagles.

O'Connell głosił, że jego drużyna robi małe rzeczy, które prowadzą do zwycięstwa, kontrolując ostatnie minuty pierwszej połowy, dobrze radząc sobie w meczu i unikając kosztownych rzutów karnych. Wikingowie zawiedli we wszystkich tych obszarach przeciwko Arizonie, ale i tak udało im się odnieść zwycięstwo.

Wikingowie byli lepszą drużyną na początku, ale Murray rzucił 6 jardów TD do Hopkinsa na 47 sekund przed końcem pierwszej połowy. Placekicker Greg Joseph zablokował długą próbę z pola w ostatniej grze połowy, a co ważniejsze, stracił dodatkowy punkt w czwartej kwarcie, który dawałby Wikingom przewagę dwóch goli. Wezwano ich również do wymierzenia 10 kar, które spowodowały stratę 86 jardów.

Jednak sukces Minnesoty w czerwonej strefie pozwolił im przezwyciężyć te niedociągnięcia. Strzelili gola we wszystkich pięciu okazjach do czerwonej strefy przeciwko Arizonie, w tym w biegu na 17 jardów Kirk Cousins ​​TD, aby rozpocząć punktację.

Harmonogram staje się znacznie trudniejszy, począwszy od gry w 9 tygodniu w Waszyngtonie, a ich słabości w obronie z pewnością zostaną przetestowane – jeśli nie zostaną ujawnione.

Po zmierzeniu się z Dowódcami Wikingowie udają się do Buffalo, goszczą Kowbojów i podążają za nimi w domowych meczach przeciwko Patriotom i Jetsom.

Ten odcinek harmonogramu będzie wyzwaniem, przynajmniej w porównaniu z tym, z czym musieli się zmierzyć do tego momentu w sezonie. Wikingowie będą musieli kontrolować zegar pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej, pokazać poprawę w grze w kopnięcia i uniknąć kar, które spowodowały tak wiele problemów w Arizonie.

Zwycięska formuła dla O'Connella została ustalona, ​​a jego zespół całkowicie się przekonał. Nie byli w stanie podążać wyznaczoną trasą przeciwko kardynałom i nadal wygrywali.

To kwestia powrotu do scenariusza przez następne pięć tygodni i wykorzystania każdej przerwy, aby pozostać drużyną na pierwszym miejscu – i taką, która ma wielkie aspiracje poza sezonem.