Mikaela Shiffrin wypada z finałowego wydarzenia solo na Zimowych Igrzyskach w Pekinie po obiecującym starcie

Topline

Mikaela Shiffrin w czwartek nie ukończyła drugiego etapu zawodów w kombinacji alpejskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 r. – jej ostatniej indywidualnej imprezy na igrzyskach – co kończy zacięty bieg amerykańskiej gwiazdy narciarstwa, któremu niespodziewanie nie udało się zdobyć medal.

Kluczowe fakty

Po obiecującym występie w zjeździe, gdzie zajęła piąte miejsce i walczyła o medal, Shiffrin minęła bramkę w części slalomowej i wylądowała na biodrze.

Czwartkowy wypadek był podobny do tego, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu, kiedy nie udało jej się ukończyć swoich dwóch najlepszych zawodów. w slalomie gigancie i slalomie, gdzie była silną pretendentką do złotego medalu.

Wynik oznacza także, że trzykrotna medalistka olimpijska opuści Pekin bez medali indywidualnych.

W połączonej konkurencji zwyciężyła Michelle Gisin ze Szwajcarii, która skutecznie obroniła złoto zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku.

Na co uważać

Ostatnia szansa Shiffrin na zdobycie medalu na Igrzyskach w Pekinie nadarzy się w sobotę podczas zawodów drużynowych w narciarstwie alpejskim. Jeśli Amerykance uda się zdobyć złoty medal w tej imprezie, stanie się dopiero drugą zawodniczką, która zdobyła złoto na trzech igrzyskach olimpijskich z rzędu.

Kluczowe tło

Shiffrin, która zdobyła dwa złote medale olimpijskie, w zeszłym tygodniu miała trudny start w kampanii olimpijskiej po tym, jak wypadła z toru i została zdyskwalifikowana zarówno w slalomie kobiet, jak i slalomie gigancie. Jej niepowodzenie w ukończeniu slalomu było zaskakujące, ponieważ inni narciarze powszechnie chwalili ją za dobrą technikę, konsekwentność, precyzję metronomiczną i umiejętność pokonywania tras. Shiffrin wzięła udział w dwóch innych konkurencjach w narciarstwie alpejskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w supergigancie i zjeździe, gdzie zajęła odpowiednio dziewiąte i 18. miejsce.

Styczna

Pomimo rozczarowującego występu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 26-latka jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych narciarek alpejskich na świecie, co potwierdzają liczne rekordy. Oprócz dwóch złotych medali olimpijskich i jednego srebrnego medalu, zdobyła sześć złotych medali mistrzostw świata, trzy tytuły mistrza świata w klasyfikacji generalnej i 73 zwycięstwa w wyścigach w karierze – ustępując jedynie Ingemarowi Stenmarkowi (86) i Lindsey Vonn (82).

Inne dokumenty

Shiffrin ponownie nie trafia na bramkę na Igrzyskach Olimpijskich; brak medali indywidualnych (Associated Press)

Mikaela Shiffrin nie ukończyła slalomowej części zawodów kombinowanych. (New York Times)