Argentyna Messiego przegrała z Arabią Saudyjską w szokującym zdenerwowaniu

Topline

Arabia Saudyjska pokonała we wtorek Argentynę prowadzoną przez Lionela Messiego 2: 1 w pierwszym meczu obu drużyn na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze we wtorek, co było największą jak dotąd niespodzianką imprezy, narażając jednego z faworytów turnieju na realne niebezpieczeństwo upadku. wczesne wyjście.

Kluczowe fakty

Drużyna saudyjska była w stanie zapewnić sobie historyczne zwycięstwo po tym, jak napastnik Saleh Alshehri i skrzydłowy Salem Aldawsari strzelili gole jeden po drugim w ciągu pięciu minut na początku drugiej połowy.

Argentyński kapitan Messi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 10. minucie, strzelając gola z rzutu karnego po tym, jak saudyjska drużyna straciła faul w polu karnym.

Pomimo utrzymywania prawie 70% posiadania przez cały mecz, Argentyna została ukarana za nieprzełamanie obrony Arabii Saudyjskiej.

Nadzieje Messiego na zdobycie mistrzostwa świata opierają się teraz na zdolności jego zespołu do zwycięstwa nad Meksykiem i Polską, dwoma pozostałymi członkami grupy, które są znacznie wyżej w rankingu niż Arabia Saudyjska.

Duża liczba

36. To liczba meczów, w których Argentyna pozostała niepokonana przed szokującą wtorkową porażką. Porażka oznacza, że ​​Argentynie brakuje jednego do rekordu świata Włoch, który wynosi 37 niepokonanych meczów w kłusie.

Kluczowe tło

Mistrzostwa Świata to jedyne ważne trofeum, które umknęło Messiemu, który jest powszechnie uważany za największego piłkarza swojego pokolenia obok portugalskiej supergwiazdy Cristiano Ronaldo. Z długą niepokonaną passą i rewitalizowanym Messim na czele, Argentyna weszła do turnieju jako jeden z faworytów do zwycięstwa. Porażka z Arabią Saudyjską prawdopodobnie przywoła wspomnienia z mundialu z 1990 roku, kiedy obrońcy tytułu Argentyna, prowadzona wówczas przez Diego Maradonę, byli oszołomieni zwycięstwem Kamerunu nad nimi 1:0 w pierwszym meczu turnieju.

Wycena Forbesa

Z dochodem w wysokości 130 milionów dolarów w tym roku, Lionel Messi był najlepszym graczem w rankingu Forbes ' Lista najlepiej opłacani sportowcy woj 2022.

Inne dokumenty

Arabia Saudyjska zaskoczyła Messiego i Argentynę jednym z największych wstrząsów w historii mistrzostw świata (ESPN)