Marcus Rashford jest „niepowstrzymany” i może zostać jednym z najlepszych graczy na świecie

Marcus Rashford jest w życiowej formie. Rzeczywiście, napastnik Manchesteru United strzelił 10 bramek w swoich ostatnich 10 meczach, ale to wciąż nie odzwierciedla poziomu, na którym działa Rashford. W swojej obecnej formie 25-latek może stać się jednym z najlepszych zawodników na świecie. Realizuje swój pełny potencjał.

Zmiana w formie Rashforda jest niezwykła, biorąc pod uwagę, jak potoczył się dla niego sezon 2021/22. Niektórzy sugerowali nawet, że kariera 25-latka w Manchesterze United dobiegła końca, ponieważ zaliczył zaledwie 20 występów w Premier League.PINC
Występy ligowe. Jego walka o formę i kondycję wydawała się wielu śmiertelna.

Teraz jednak Rashford stał się siłą natury. Podczas gdy Manchester United Erika Ten Haga generalnie nie miał siły ognia w ostatniej tercji boiska w tym sezonie, Rashford był wyjątkiem. Wraz z Erlingiem Haalandem był najbardziej niszczycielskim napastnikiem w angielskiej piłce nożnej w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

„Jest więcej graczy, którzy grają naprawdę dobrze, ale jestem zadowolony z Marcusa, jego występu i jego rozwoju” – powiedział Ten Hag. „Od początku sezonu rośnie i nadal to robi. Musimy utrzymać jego proces, a jeśli jest w takim nastroju i duchu, myślę, że jest nie do zatrzymania.

„Od zespołu zależy, czy ustawi go na właściwych pozycjach. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, mamy plan, [ale to zależy od niektórych graczy takich jak], takich jak Rashy, Bruno [Fernandes] i Christian Eriksen, aby być kreatywnym w ostatniej tercji i zrobić coś, czego nikt się nie spodziewa, jakieś szalone rzeczy.

Wystawiony w tym sezonie głównie na lewym skrzydle, Rashford miał swobodę atakowania przeciwników. 25-latek nigdy nie był bardziej uparty w swoim zamiarze ataku. Było to jasne w niektórych bramkach, które strzelił – zobacz mocne gole dryblingu i finiszu strzelone przeciwko Wolves i Nottingham Forest.

Wypożyczenie Wouta Weghorsta z Burnley może pomóc wyciągnąć z Rashford jeszcze więcej w drugiej połowie sezonu. Ruch Holendra otwiera miejsce w trzeciej ataku dla Manchesteru United, a Rashford na tym korzysta. Weghorst raczej nie zdobędzie wielu bramek, ale jego wkład może być widoczny w zestawieniu Rashforda.

Można się zastanawiać, co Gareth Southgate myśli o niedawnej formie Rashforda, biorąc pod uwagę, jak mało czasu gry miał 25-latek na Mistrzostwach Świata 2022. Rashford strzelił dwa gole w wygranym 3:0 meczu Anglii z Walią, ale stracił zaledwie pięć minut z ławki rezerwowych, gdy Three Lions odpadli w ćwierćfinale z Francją.

Paris Saint-Germain zostało połączone z Rashfordem, gdy uwaga skupia się na dyskusjach na temat nowego kontraktu, ale Manchester United z pewnością zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zatrzymać swojego najlepszego gracza. 25-latek stał się twarzą odbudowy drużyny Old Trafford przez Ten Hag, a może być jeszcze więcej.