Leroy Sané gwiazdami w historycznym zwycięstwie Bayernu Monachium 5:0 nad Pilznem

Bayern Monachium dodał kolejny kawałek historii Ligi Mistrzów do swojego już chwały klubowego rekordu. We wtorek Rekordmeister pokonał Viktorię Pilzno 5:0 dzięki bramkom Leroya Sané (7' i 50'), Serge'a Gnabry'ego (13'), Sadio Mané (i Erica-Maxima Choupo-Moting (59').

Zwycięstwo przedłuża niepokonaną passę Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów do 31 meczów. O jeden więcej niż rekord Realu Madryt w 30 meczach w latach 2012-2017. Ostatni raz Rekordmeister przegrał mecz 27 września 2017 r., kiedy to pokonali 3:2 Paris Saint-Germain.

Od tego czasu Bayern wygrał 28 meczów i zremisował trzy. Rekordmeister wygrał także ostatnie dziesięć meczów, z czego osiem bez strat. To niezwykły rekord, który może zostać jeszcze przedłużony w przyszłym tygodniu, kiedy Bayern pojedzie do Pilzna na mecz rewanżowy z Viktorią.

Zwycięstwo z Wiktorią niekoniecznie było uważane za pewnik. Czeska drużyna może być najsłabsza z trzech rywali, ale przed piątkowym zwycięstwem z Bayerem Leverkusen Bayern był bez zwycięstwa w czterech meczach Bundesligi. Rekordmeister nie pokonał Gladbach (1-1), Stuttgartu (1-1), Union Berlin (2-2) i Augsburga (0-1), wszystkich drużyn, które miały podobny defensywny sposób myślenia jak mistrzowie Czech.

Ale tak jak w przypadku Leverkusen, napastnik Sané zrobił różnicę dla Bayernu. W piątek napastnik strzelił w trzeciej minucie Leverkusen; we wtorek zajęło mu cztery minuty dłużej, aby otworzyć punktację. W obu przypadkach jednak wczesne gole zagrane w kartach Bayernu doprowadziły do ​​szybkiej serii bramek, które zasadniczo zakończyły mecz po 21 minutach.

„To jest klucz i coś, czego nauczyliśmy się również z poprzedniego sezonu” – powiedział Julian Nagelsmann po meczu (cytat za pośrednictwem Tłoczenie). „Wczesny cel jest ważny; oczywiście wziąłbym również późnego gola. Ale pierwsze 20 minut jest bardzo ważne, aby ustawić znak i utorować drogę do sukcesu w grze.

W rzeczywistości Sané był kluczowy dla Bayernu, aby zakończyć bez zwycięstwa suszę w Bundeslidze. „Myślę, że zrozumiał, czego my i kibice wymagamy od niego i kochamy w nim” – powiedział dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzic w strefie mieszanej po meczu. „Kiedy pomaga w obronie i gra na swoich mocnych stronach, może być jednym z najlepszych graczy”.

Wczesny gol przeciwko Leverkusen i cztery gole w trzech meczach Ligi Mistrzów – dwa z nich w meczach sprzęgających z Interem Mediolan i Barceloną. Sané pokazuje swoją wartość Bayernowi Monachium.

To dobra wiadomość dla klubu. Bayern zapłacił za skrzydłowego 66 milionów dolarów w 2020 roku, ale pojawiły się pewne przemyślenia na temat przeprowadzki tego lata do Sané - Man United był zainteresowany. Te myśli całkowicie zniknęły, a Bayern jest bardziej niż szczęśliwy, że może utrzymać swoją gwiazdę do przodu po ostatnich doskonałych występach.

A co z rekordem fazy grupowej UCL? „Miło to mieć”, powiedział pomocnik Leron Goretzka z szerokim uśmiechem na twarzy. Ważniejsze są obecne występy i zbliżający się Klassiker przeciwko Borussii Dortmund.

Manuel Veth jest gospodarzem Podcast Bundesliga Gegenpressing oraz Area Manager USA w Rynek transferowy. Został również opublikowany w Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA i kilku innych. Śledź go na Twitterze: @Manuelaveth.