Kyrie Irving powraca, pomaga Brooklyn Nets przegrać serię przegranych trzech meczów i mówi, że celem jest rywalizacja o tytuł NBA

Kiedy było już po meczu, a Kyrie Irving zdobył 22 punkty w swoim pierwszym meczu NBA od czerwca ubiegłego roku, zdjął białą koszulkę Brooklyn Nets z numerem 11, podszedł do swojego ojca Dredericka siedzącego na boisku i wręczył mu koszulkę, gdy obaj się objęli. .

„Człowieku, przegapiłem to. To 11 rok dla numeru 11, kochanie, więc jest to dla mnie wyjątkowy rok” – powiedział Irving Michaelowi Grady’emu z YES Network po zdobyciu 22 punktów, 4 zbiórkach i 3 asystach w 32 minuty, co pomogło Nets wygrać trzy mecze passę porażek i odrobił 3-punktowy deficyt dzięki zwycięstwu 19-129 w Indianapolis.

„Ta sytuacja nie jest idealna, ale będziemy z nią walczyć”.

Sytuację tę spowodowała oczywiście odmowa Irvinga przyjęcia szczepionki na Covid-19, co oznacza, że ​​może grać tylko w meczach wyjazdowych poza Nowym Jorkiem i Toronto. Siedmiokrotny All-Star może zagrać w 22 z pozostałych 46 meczów Brooklynu, a następny odbędzie się w poniedziałek w Portland.

Nets mają obecnie bilans 24-12 i 14-3 na wyjeździe. Irving powiedział, że celem pozostaje walka o mistrzostwo NBA. Brooklyn był faworytem do zdobycia tytułu przez cały rok, a różne zmiany statusu Irvinga ledwo przesunęły igłę w sprawie ich szans na mistrzostwo – nawet jeśli nie jest jasne, ile będzie go miał po sezonie.

„O rany, to było niesamowite” – powiedział Irving. „To po prostu zaufanie całej organizacji, od kierownictwa, przez sztab trenerski, po moich kolegów z drużyny. Po prostu trzymamy się obranego kursu.

„Mamy cel na koniec sezonu, który chcemy osiągnąć i chcemy być jedną z tych drużyn, które grają o trofeum mistrzowskie i wiemy, czego to wymaga. Sytuacja, w której się znaleźliśmy, nie jest idealna, ale będziemy z nią walczyć i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pozostać razem.

W swoim pierwszym meczu od czwartego meczu półfinału Konferencji Wschodniej NBA w zeszłym sezonie, kiedy miał 4 punktów i dwie asysty w zaledwie 11 minut gry z powodu kontuzji kostki, Irving rozpoczął mecz powoli, podobnie jak Brooklyn. Irving nie oddał swojego pierwszego rzutu z wyskoku podczas gry zorganizowanej przez głównego trenera Steve'a Nasha.

„To był prezent powitalny” – Nash powiedział o zaprojektowanej sztuce.

Lance Stephenson z Brooklynu rzucił 20 punktów w pierwszej kwarcie i prowadził Pacers na prowadzenie 73-60 do przerwy. Człowiek znany jako „Born Ready” zakończył mecz z 30 punktami, pięcioma asystami i trzema zbiórkami po powrocie do Indiany na swój trzeci sezon w drużynie.

Jednak dzięki Irvingowi, 39 punktom, ośmiu zbiórkom i siedmiu asystom Kevina Duranta oraz 18 punktom, sześciu asystom i pięciu zbiórkom Jamesa Hardena, Nets przejęli kontrolę w drugiej połowie i zapewnili sobie zwycięstwo. Trafienie Irvinga za trzy punkty pod koniec trzeciej kwarty zmniejszyło deficyt do 3-101. W ostatnich trzech minutach trzeciej tercji Nets pokonali Pacers 94:13.

W czwartej kwarcie Irving pięknie finiszował w korku i podwyższył Nets 120-113. W drugiej połowie zdobył 14 ze swoich 22 punktów.

„Wygląda jak on” – stwierdził Nash. – Nie jest to dla mnie wielkim zaskoczeniem oglądanie jego gry na treningach. Jest bardzo utalentowany i widać było, że ma rytm. Ale to wciąż adaptacja. Musimy dać mu trochę miejsca, gdy będzie wracał do gry.

Powiedział Durant: „Gra w koszykówkę jest szczęśliwa, że ​​ma go z powrotem. Sprawił, że gra dla Pacers była o wiele trudniejsza, dlatego dał nam inny atak, szczególnie w czwartej kwarcie. Musimy po prostu na tym bazować.”

Irving będzie teraz pauzował w dwóch kolejnych meczach drużyny, zanim wróci do Portland. Nash będzie musiał pogodzić składy i rotacje, wybierając jedno ustawienie na mecze u siebie i drugie na wyjazdy.

„To zajmie trochę czasu, ponieważ musimy przyzwyczaić się do tego, że jest nim na trasie, a nie w domu i tym podobnymi rzeczami” – powiedział Harden. „Ale przez cały rok byliśmy odporną grupą i w końcu się o tym przekonamy”.

„Jesteśmy grupą prowadzoną przez weteranów i wiemy, że moglibyśmy lepiej się dogadać, niezależnie od tego, kto jest w składzie” – powiedział Irving. „Mamy chłopaków, którzy chcą grać w tę grę na bardzo wysokim poziomie, grać świetną markę koszykówki i po prostu zostawić wszystko.

„Tak wielu ludzi nas obserwuje, tak wielu ludzi wątpi w nas w tym samym czasie, więc szanse są przeciwko nam, ale chcemy tu wyjść i odcisnąć piętno na każdym meczu, w którym gramy, a jeśli nam się to uda, Uważamy, że mamy duże szanse na dobry wynik.