Kemba Walker cofa zegar w pierwszym starcie z Dallas Mavericks

Dallas Mavericks zaryzykowali, kiedy pod koniec listopada podpisali kontrakt z Kemba Walkerem. Były czterokrotny All-Star, z historią kontuzji kolana, wypadł z ligi. Ale Dallas desperacko potrzebował dodatkowego rozgrywającego, a Walker był dostępny.

Sobotnia noc w Cleveland, podczas drugiej nocy pojedynku jeden po drugim z trzema starterami, Walker dostał swoją pierwszą prawdziwą okazję do gry. Podczas gdy Mavericks przegrali 100:99 po dogrywce z Cavaliers, Walker rozpoczął mecz, rozegrał znaczące minuty i pokazał przebłyski obrońcy, którym kiedyś był.

„Czułem się całkiem dobrze. Zobaczymy, jak będę się jutro czuł – powiedział Walker mediom po meczu. "Kopę lat. Czułem się tam naprawdę dobrze, naprawdę dobrze”.

Walker przemierzał Mavericks przez całą noc, grając prawie 42 minuty. Zakończył wieczór z rekordowymi 32 punktami, pięcioma zbiórkami i siedmioma asystami, trafiając 12 ze swoich 25 strzałów. Jego największy strzał w meczu padł na 3.5 sekundy przed końcem czwartej kwarty, a Dallas przegrywał dwoma.

Z środkowym Cavaliers, Jarrettem Allenem, strzegącym go na prawym skrzydle, Walker wykonał kilka dryblingów i z łatwością pokonał Allena. W tym momencie miał czystą drogę do obręczy i położył piłkę, aby zremisować grę przy 96. Jego kubełek ostatecznie wymusił dogrywkę.

„Myślę, że Kemba wykonał niesamowitą robotę, prowadząc ofensywę, angażując chłopaków, wywierając presję na ich obronie” – powiedział główny trener Mavericks, Jason Kidd. „Późno miał piłkę, dotarł do linii rzutów wolnych”.

Przed sobotnią nocą Walker pojawił się w zaledwie dwóch meczach od czasu dołączenia do Mavericks, grając łącznie nieco ponad 32 minuty i zdobywając 14 punktów. Jego 32-punktowy wybuch był największą liczbą zdobytych punktów w meczu od 23 grudnia 2021 roku, kiedy stracił 44 punkty w meczu z Washington Wizards jako członek New York Knicks.

„Naprawdę robię tylko to, o co mnie proszą” — powiedział Walker. „Po to tu jestem, aby wypełnić każdą rolę, jakiej ode mnie potrzebują. Ilekroć moje imię jest wzywane, po prostu staram się być gotowy.

Walker był gotowy w sobotę wieczorem. Kidd decyduje, czy jego występ wystarczy, by zapewnić więcej czasu gry, ale przynajmniej przez jedną noc Walker był w stanie cofnąć czas, dać olśniewający występ i sprawić, że hazard Mavericks wyglądał na warty ryzyka.