Wolny agent Kansas City Chiefs, JuJu Smith-Schuster, występuje w Super Bowl LVII

JuJu Smith-Schuster postawił na siebie.

„To szalone”, powiedział, „przyjeżdżać tutaj i grać w ramach rocznej umowy, aby gonić za pierścieniem Super Bowl”.

Ponieważ Smith-Schuster był wolnym agentem pod koniec roku, niektórzy spekulowali, że szeroki odbiorca Kansas City Chiefs być może zaszkodził jego sprawie, aby uzyskać bardziej długoterminową umowę w przyszłości.

Kierując się do Super Bowl LVII, Smith-Schuster nie zanotował więcej niż 35 jardów odbierających w pięciu meczach z rzędu.

Ale w zwycięstwie Chiefs 38-35 w Super Bowl, przyspieszył, gdy jego drużyna najbardziej go potrzebowała.

Chiefs przegrywali 10 punktami do przerwy, byli zdominowani w czasie posiadania i nie zamienili ani jednej trzeciej straty.

Co gorsza: z 1:44 do końca połowy, rozgrywający Patrick Mahomes ponownie kontuzjował prawą kostkę, który miał wymagane leczenie przed meczem.

Ta gra zaczęła się od początku skazana na niepowodzenie od kiepskiego snapu Creeda Humphreya, a gdy Mahomes próbował sfałszować obrońcę rzutem, został niezdarnie pokonany przez linebackera TJ Edwardsa, który ponownie zaostrzył kostkę, którą początkowo zranił w play-offach dywizji.

Ale w decydujących momentach pod koniec trzeciej kwarty i na początku czwartej Super Bowl, Smith-Schuster miał cztery chwyty w siedmiu zagraniach odpowiednio 8, 14, 13 i 3 jardów. Trzy były połowami z pierwszej próby.

Jego ostatnie przyjęcie sprawiło, że Chiefs na trzyjardowej linii Philadelphia Eagles zdobyli bramkę, która dała Kansas City pierwsze prowadzenie w meczu.

W sumie Smith-Schuster miał siedem najlepszych w drużynie chwytów, a tylko Travis Kelce miał więcej niż 53 jardy odbierające.

Ale to ostatni cel Smitha-Schustera był być może najbardziej pamiętny ze względu na kontrowersje.

Po zagraniu 3 i 8 z Philadelphia 15 na 1:54 przed końcem, sędziowie zadzwonił do Cornerbacka Jamesa Bradberry'ego za karę za trzymanie na niekompletnej przepustce.

Podczas gdy wezwanie było wyśmiewane, Smith-Schuster był nieugięty, że został zatrzymany.

„O tak, na 100%”, powiedział Smith-Schuster, „rozmowa zostanie wywołana”.

Ta kara pozwoliła Chiefs dobiec końca, zanim Harrison Butker, który również kopnął zwycięską bramkę z gry w meczu o mistrzostwo AFC, kopnął bramkę z gry z 27 jardów na osiem sekund przed końcem.

Było to odpowiednie zakończenie sezonu NFL pełnego problemów z sędziowaniem, zwłaszcza podczas zwycięstwa Chiefs w AFC Championship Game przeciwko Cincinnati Bengals, w którym Butker również kopnął zwycięską bramkę z gry.

Smith-Schuster opuścił grę na początku meczu z powodu kontuzji, ale cztery do pięciu godzin leczenia dziennie pozwoliło mu wnieść tak duży wkład w Super Bowl LVII.

„Po meczu mistrzostw AFC” — powiedział — „nie mogłem chodzić”.

Ludzie martwią się jego historią kontuzji. Opuścił cztery mecze w 2019 roku z powodu kontuzji głowy i kolana oraz wszystkie z wyjątkiem pięciu meczów w 2021 roku z powodu kontuzji barku.

Opuścił mecz w 11. tygodniu po tym, jak doznał wstrząsu mózgu w meczu z Jacksonville Jaguars.

Smith-Schuster prowadził jednak wszystkich szerokokątnych Chiefs z 78 połowami na 933 jardy.

Z szerokimi odbiornikami Mecole Hardman i Justinem Watsonem jako wolnymi agentami, Chiefs mają kilka decyzji do podjęcia.

Na początku listopada Smith-Schuster dał znać, że on chce dalej grać z Chiefs.

„Szczerze mówiąc, chciałbym tu zostać” – powiedział. „To przestępstwo jest niewiarygodne. Sztab trenerski jest niewiarygodny. Gdyby to zależało ode mnie, oczywiście, dlaczego nie? (I) mogę grać z jednym z najlepszych rozgrywających w grze.”

Ale biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost wynagrodzeń szerokich odbiorców, w tym rekordowe transakcje Tyreeka Hilla i Davante Adamsa w zeszłym roku, można by pomyśleć, że Smith-Schuster może zarobić co najmniej 15 milionów dolarów na wolnym rynku.

Courtland Sutton z Denver Broncos zajmuje 26th w AAV (średnia roczna wartość) z 15.2 mln USD, a szeroki odbiornik Los Angeles Rams Allen Robinson zajmuje 25. miejsceth w AAV z 15.5 milionami dolarów.

Smith-Schuster powinien zarabiać więcej niż kolega z drużyny Marquez Valdes-Scantling, który zajmuje 35. miejsce z AAV o wartości 10 milionów dolarów po podpisaniu trzyletniej umowy o wartości 30 milionów dolarów w zeszłym sezonie poza sezonem.

Valdes-Scantling, który nie miał żadnych połowów w Super Bowl, miał mniej przyjęć, jardów i przyłożeń (42, 687 i dwa) niż Smith-Schuster w tym roku, a nowe kontrakty zazwyczaj stają się bardziej lukratywne każdego poza sezonem.

Smith-Schuster zasługuje na uznanie za pomoc Chiefs w powrocie do kolejnego Super Bowl.

W meczu Super Bowl LIV z San Francisco 49ers Chiefs przegrywali 20:10 w czwartej kwarcie i wygrali 31:20.

„Chłopaki zawsze wierzą” — powiedział główny trener Chiefs, Andy Reid.

Dzięki dwóm zwycięstwom w Super Bowl w ciągu ostatnich czterech lat, Chiefs mogą mieć warzenie dynastii.

Mahomes ma zaledwie 27 lat, a Chiefs wygrali pomimo polegania na debiutantach, w tym czterech defensywnych obrońcach odgrywających główne role w drugorzędnych. W rzeczywistości, według firmy Zebra Technologies, 24.3% akcji obronnych Chiefs było wykonywanych przez debiutantów, którzy zajęli trzecie miejsce w NFL w tym sezonie.

Przyszłość Chiefs rysuje się w jasnych barwach, a Smith-Schuster postanowił być jej częścią.