Jimmy Garoppolo i San Francisco 49ers mierzą się ze sobą w meczu w Los Angeles Rams

Jimmy Garoppolo po raz drugi rozpocznie sezon, kiedy w poniedziałek wieczorem 49ers z San Francisco będą gościć Los Angeles Rams.

Garoppolo przejął kontuzjowany Trey Lance w Tygodniu 2 i przejdzie resztę drogi jako starter San Francisco, zakładając, że jest w stanie zachować zdrowie. Dzwoniący na sygnał Super Bowl pomógł jego 49erom wygrać z Seattle Seahawks, zanim zmagał się z wielkimi sukcesami w przegranej 11-10 z Denver Broncos w trzecim tygodniu.

San Francisco ma teraz 1-2 w sezonie, więc na stadionie Levi's trzeba go wygrać przed ogólnokrajową publicznością telewizyjną.

„Czuję, że wygrana jest ważna” Trener 49ers, Kyle Shanahan, powiedział dziennikarzom. „Chciałbym wygrać, a potem zobaczymy, jak zagramy w przyszłym tygodniu”.

Różnica między rekordem 2-2 a wynikiem 1-3 po czterech tygodniach jest nie do przecenienia. Po wygranej San Francisco znalazłoby się w równym stopniu z pozostałymi trzema zespołami NFC West. Porażka oznaczałaby ostatnie miejsce broniących wicemistrzów NFC.

W szczególności dla Garoppolo jest to szansa na udowodnienie przed całą ligą, że jest w stanie być rozgrywającym kalibru początkowego w NFL.

Ustawiony na 31 w listopadzie, Garoppolo najwyraźniej odszedł z 49ers, zanim przeszedł poza sezonową operację barku. Said surgrey przerwał rozmowy handlowe, co doprowadziło go do powrotu do 49ers na zrestrukturyzowanym kontrakcie, aby wesprzeć Lance'a.

Gdy Lance zachorował na kończącą sezon kontuzję kostki w tygodniu 2, sytuacja się zmieniła dla Garoppolo. Ma zachęty – zarówno z punktu widzenia finansowego, jak i zawodowego – które mogą zmienić trajektorię rozgrywającego. To trwa poniedziałkową noc przeciwko Baranom.

Zachęty finansowe Jimmy'ego Garoppolo

Zrestrukturyzowany kontrakt Garoppolo przyniósł 6.5 miliona dolarów wynagrodzenia podstawowego. Garoppolo odebrał premię w wysokości 350,000 2 $ za udział i pomoc San Francisco w wygraniu drugiego tygodnia przeciwko Seattle. Otrzyma tę kwotę za każde zwycięstwo, do którego prowadzi 49ers przez pozostałą część sezonu.

Oprócz chęci zobaczenia, jak jego 49ers naprawdę dobrze grają na boisku, Garoppolo może w tym sezonie rozsądnie zarobić ponad 6 milionów dolarów w premiach. Nie myśl ani przez chwilę, że nadciągający wolny agent traci to.

Część restrukturyzacji Garoppolo obejmowała otrzymanie przez rozgrywającego klauzuli no-trade i no-franchise tag, co oznacza, że ​​trafi do wolnej agencji w marcu przyszłego roku. Jest rzeczą oczywistą, że rynek dla rozpoczynającego rozgrywającego w porównaniu do rezerwowego w dzisiejszym NFL może wynosić około 10 milionów dolarów rocznie.

Świeżo po występie w trzecim tygodniu, w którym rzucił przechwycenie, przegrał fumble i wziął bezpieczeństwo w jednopunktowej stracie, na Garoppolo spoczywa obowiązek poprawienia swojej gry.

Wcześniejszy sukces przeciwko Los Angeles Rams

Od czasu dołączenia do San Francisco w połowie sezonu 2017, Garoppolo może pochwalić się rekordem 6-0 w sezonie regularnym przeciwko rywalowi z dywizji Rams. Kończy 68% swoich podań z dziewięcioma przyłożeniami przeciwko siedmiu przechwytom w tych sześciu meczach.

Dopiero w listopadzie zeszłego roku San Francisco znalazło się w wieku 3-5 lat, kierując się na randkę „Poniedziałkowej nocy futbolowej” z The Rams w Santa Clara. Zespół odpowiedział bezpardonowym zwycięstwem 31-10, w którym Garoppolo ograł Matthew Stafforda. Rozgrywający ukończył 15 z 19 podań na 182 jardy z dwoma przyłożeniami i zerowymi przechwyceniami.

49ersom pomogło to przezwyciężyć trudności na początku sezonu, aby ukończyć 10-7 i zdobyć miejsce w play-off. Kilka miesięcy później upadli do Rams w Południowej Kalifornii w NFC Championship Game, pomimo dwucyfrowej przewagi w czwartym kwartale.

Jeśli chodzi o Garoppolo, ta znajomość Baranów może odegrać pewną rolę w poniedziałek wieczorem na stadionie Levi's.

„Znamy ich od podszewki, a oni znają nas od podszewki” – powiedział Garoppolo dziennikarzom w tym tygodniu. „Pod koniec dnia będzie to walka człowieka z człowiekiem. Musisz wygrać swoje bitwy i pozwolić reszcie zająć się sobą, ale my musimy wejść z odpowiednim nastawieniem i być gotowym do gry.

WIĘCEJ OD FORBESSan Francisco 49ers: Colton McKivitz teraz kluczem do NFC West Hopes

San Francisco 49ers przeciw temu zmierza do poniedziałkowej nocy

W tym wielkim meczu transmitowanym przez telewizję 49ers nie zagra Trenta Williamsa na lewym skrzydle All-Pro. Tak bardzo, jak chcą, aby Garoppolo się pokazał, wszystko będzie dotyczyło pośpiesznego ataku. Postawienie go w oczywistych sytuacjach przejściowych przeciwko Aaronowi Donaldowi i spółce nie jest receptą na sukces.

Gdy Elijah Mitchell zacznie uciekać, odsunięty na bok, ciężar spoczywa na Jeffie Wilsonie. Był solidny przez ostatnie dwa tygodnie, pędząc na 159 jardów na 30 próbach. Jednak Shanahan musi trzymać się tego, co działa na niego w ofensywie. Nie było tak w tygodniu 3, kiedy główny trener zrezygnował z gry w drugiej połowie, pomimo prowadzenia przez 3.5 kwarty.

„Myślałem, że graliśmy naprawdę dobrze w pierwszej połowie. W drugiej połowie nie sądzę, żeby ktokolwiek w ataku wykonał dobrą robotę, łącznie ze mną.” Shanahan powiedział po porażce w trzecim tygodniu San Francisco. „Naprawdę przez cały czas nie wpadaliśmy w rytm, a nasza obrona wykonała piekielną robotę, utrzymując nas tam, ale nie byliśmy w stanie tego uruchomić”.

Kluczem będzie rozegranie pełnych czterech ćwiartek. Taka będzie różnica między startem 2-2 a katastrofalnym otwarciem 1-3 w sezonie 2022 dla zespołu 49ers, który uważa się za prawowitego pretendenta do Super Bowl.