James Harden próbuje dwa strzały, nie strzelił gola w drugiej połowie porażki kończącej sezon Philadelphia 76ers

W lutym, kiedy Philadelphia 76ers wymienili Jamesa Hardena, franczyza miała nadzieję, że weteran obrońcy poprowadzi drużynę do głębokiej fazy play-off. Ale teraz, trzy miesiące później, 76ers są w znajomej sytuacji, ich sezon zakończył się w rozczarowujący sposób i pytania dotyczące jednego z ich rzekomych gwiazdorów.

W czwartkowy wieczór na własnym parkiecie 76ers przegrali 99:90 z Miami Heat w 6. meczu półfinałów Konferencji Wschodniej. To już 21. sezon z rzędu, w którym 76ers nie awansowali do drugiej rundy postseason. Franczyza przegrała w drugiej rundzie cztery razy w ciągu ostatnich pięciu sezonów, w tym w zeszłym roku, kiedy przegrała w meczu 7 w Filadelfii z Toronto Raptors, mecz, w którym Ben Simmons nie próbował strzelać z gry w czwartej kwarcie i wyglądał na nieśmiałego . Simmonsa już nie ma, ponieważ przegapił cały sezon i był częścią handlu Harden.

Jednak tym razem to Harden z pewnością spotka się z dużą krytyką za przegraną 76ers na koniec sezonu. Harden, który był kiedyś znany z rysowania fauli, przez całą czwartkową noc nie próbował wykonywać żadnych rzutów wolnych. W drugiej połowie Harden nie zdobył gola i oddał tylko dwa strzały (niecelne oba), mimo że grał ponad 22 minuty.

„Nasza ofensywa, czułem, że piłka się poruszyła i po prostu do mnie nie wróciła” – powiedział Harden.

Tymczasem Rivers odmówił obwiniania Hardena za porażkę.

„Nie zamierzam robić z tego referendum w sprawie Jamesa” – powiedział Rivers. – Po prostu mogliśmy zagrać lepiej. Piłka mogła się bardziej potoczyć. Czy mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby zabrać swoje rzeczy? nie wiem tego. Myślałem, że tak, szczerze. naprawdę. Ale najwyraźniej tego nie zrobiliśmy.

76ers przegrywali tylko jednym punktem do przerwy, ale spudłowali 13 z pierwszych 15 strzałów w drugiej połowie i stracili 16 punktów w połowie trzeciej kwarty, kiedy centrum Heat Bam Adebayo zablokował skoczka Joela Embiida z jednej strony i kozłował w dół kort do szeroko otwartego wsadu. Przez większą część drugiej połowy 76ers prowadzili dwucyfrową stratą. Pod koniec meczu kibice gospodarzy wygwizdali 76ers, a nieliczni obecni fani Miami krzyczeli „Let's Go Heat!”

„Moim zdaniem nigdy nie wpadliśmy w żaden ofensywny rytm przez cały mecz” – powiedział Rivers. „To było coś więcej niż tylko druga połowa, ale druga połowa (9) obrotów, niechlujna płaca po prostu nas zabiła. Naprawdę tak było, ale myślałem, że to tylko gra. Po prostu nie podobało mi się, jak graliśmy. Nie podobało mi się, jak graliśmy w ostatnim meczu (35-punktowa porażka w piątym meczu z Heat). Nie podobało mi się, jak dzisiaj graliśmy. Wiem, co mają. Rozumiem. Możesz to wizualnie zobaczyć atletycznie, i są duże. Po prostu myślałem, że mamy więcej. Naprawdę.

76ers byli w niekorzystnej sytuacji, ponieważ Danny Green opuścił boisko po zaledwie trzech minutach z powodu kontuzji lewego kolana, a Embiid grał ze złamaniem kości oczodołu i zerwanym więzadłem w prawym kciuku.

Harden zmaga się również z dokuczliwą kontuzją ścięgna podkolanowego od czasu gry dla Brooklyn Nets na początku tego sezonu.

„Docierałem do celu (prawie w 100% zdrowy)” - powiedział Harden, który zagrał także w zaledwie 44 meczach dla Nets i Houston Rockets w sezonie 2020-21. „Szczerze mówiąc, to były dla mnie długie dwa lata. W końcu zaczynam znowu czuć się dobrze. To będzie wspaniałe lato dla mnie, aby moje ciało było w porządku i być gotowym do startu w przyszłym roku. Jednak te ostatnie dwa lata to była trąba powietrzna”.

Mimo to napastnik 76ers, Tobias Harris, zauważył, że sezon zakończyło coś więcej niż tylko kontuzja.

„Prawdę mówiąc, był to po prostu brak wysiłku z naszej strony” – powiedział Harris. „Odwróciliśmy piłkę. Nie uzyskaliśmy takich spojrzeń ani ujęć, jakie byśmy chcieli. Płynność przez całą drugą połowę, spojrzenia, które prezentowaliśmy po prostu nie były tym, czego potrzebowaliśmy, aby wygrać mecz barażowy. Kiedy mówię o braku wysiłku, biją nas w kieliszki, biją nas 50-50 piłkami do koszykówki, grają w zgiełk, dookoła. Na pewno nie tak chcieliśmy przegrać mecz.

Teraz 76ers wkraczają poza sezon z mnóstwem pytań. Harden ze swojej strony powtórzył, że planuje wykupić swoją opcję za 47.4 miliona dolarów na następny sezon, co oznacza, że ​​będzie mógł przedłużyć z zespołem o cztery lata i 222.8 miliona dolarów, począwszy od 10 sierpnia. spis też.

„Absolutnie musimy się poprawić” – powiedział Rivers. „Musimy robić rzeczy, aby nasz zespół był lepszy, nie ma co do tego wątpliwości. Widzieliśmy, jak to nadchodzi. Spojrzeliśmy na dwie drużyny i powiedzieliśmy: Słuchaj, potrzebujemy ludzi. Ale staraliśmy się zrobić to, co mieliśmy, i to wszystko, co możesz zrobić. I znowu kocham naszych chłopaków. Pomyślałem, że każdy z nich, niezależnie od tego, czy grał dobrze, czy źle, każdy z naszych chłopaków pojawił się, by zagrać, i to wszystko, o co możesz kiedykolwiek poprosić.

Po czwartkowym meczu Howard Eskin, długoletni osobowość telewizyjna i radiowa z Filadelfii, zapytał również Riversa o jego bezpieczeństwo pracy. Kontrakt Riversa obowiązuje przez cały sezon 2024-25.

– Nie martwię się o swoją pracę, Howard – powiedział Rivers. „Myślę, że wykonuję świetną robotę, a jeśli nie, to powinieneś to napisać, ponieważ ciężko pracowałem, aby sprowadzić tutaj ten zespół. Kiedy pierwszy raz tu trafiłam (w październiku 2020), nikt nas nigdzie nie wybierał i znowu w tym roku, to samo. Jeśli ktoś tak uważa, niech to napisze, a ja będę się czuł bezpiecznie”.