Inter Mediolan cieszy się z powrotu Romelu Lukaku i będzie go potrzebować

W San Siro panowała imprezowa atmosfera, ale było coś, czego fanom Interu brakowało, coś, czego nie doświadczyli od dłuższego czasu i za czym tęsknili.

Inter prowadził w Lidze Mistrzów 3-0 z Viktorią Pilzno i ​​drugi rok z rzędu awansował do 16/XNUMX finału rozgrywek, dzięki czemu wyeliminował Barcelonę z bardzo trudnej grupy.

Bayern Monachium ruszył do przodu i większość uważała, że ​​to między Interem a Barcą, aby zobaczyć, kto wygra razem z Niemcami. W końcu Inter pokonał Katalończyków w kolejnych meczach, wygrywając w Mediolanie przed klasycznym remisem 3:3 na Camp Nou, który Inter naprawdę powinien był wygrać.

Ten remis oznaczał, że wszystko, czego potrzebowali, to wygrana z mistrzami Czech, aby awansować.

Gole Henrikha Mkhitaryana i dwie bramki Edina Dzeko ułożyły grę do sedna przed 66.th minuta, stąd karnawałowa atmosfera w wyprzedanym Giuseppe Meazza.

Oklaski można było usłyszeć na początku drugiej połowy, kiedy Romelu Lukaku zbiegł z linii bocznej, aby się rozgrzać. Belgijski napastnik nie grał w Interze od końca sierpnia, kiedy doznał kontuzji ścięgna podkolanowego, która nie pozwalała mu grać przez większą część dwóch miesięcy.

Lukaku był wielkim transferem Interu zeszłego lata, przywracając 29-letniego napastnika po jego jedynym sezonie w Londynie. Chociaż to tylko umowa wypożyczenia, fakt, że wrócił, oprócz tego, że Inter zachował wszystkie swoje najlepsze gwiazdy, oznaczał, że teraz Simone Inzaghi ma presję.

Jednak wczesna kontuzja Lukaku osłabiła na pewien czas czynnik dobrego samopoczucia wokół Interu, a ich forma na początku sezonu była niejednolita. Surowa obrona, która nie dała wielu bramek w ciągu ostatnich dwóch sezonów, rozpadła się w tym jednym.

Lautaro Martinez, wspólnik Lukaku podczas wygranej Scudetto w sezonie 2020/21, przeżył kolejny jałowy okres przed bramką, a Argentyńczyk nie znalazł bramki przez osiem meczów we wrześniu i październiku.

To Dzeko przejął ciężar zdobywania bramek dla Interu pod nieobecność Lukaku i Martineza, a Bośniak strzelił sześć goli w ciągu pierwszych dwóch miesięcy. Dzeko, który został wprowadzony jako zastępca Lukaku dwa lata temu, ale potem był postrzegany jako jego dubler w świetle jego powrotu, był jednym z najlepszych wykonawców Interu.

Gdy w San Siro mijały minuty, fani Interu chcieli zobaczyć Lukaku. Jednak zostali zmuszeni do czekania przez Inzaghiego, który w końcu sprowadził go na 10 minut przed końcem. Relacja Lukaku z ultras nie jest do końca rozwiązana, ale został ciepło przyjęty, gdy wszedł na boisko.

Lukaku desperacko szukał gola i znalezienie bramki nie zajęło mu dużo czasu, nawet przy minimalnym czasie na zegarze. Gdy Pilzno obozowało na skraju własnego obszaru, Nicolo Barella przejął piłkę i podał ją pod stopy Lukaku, który znajdował się na skraju pola karnego i stał tyłem do bramki.

Lukaku skręcił w pole bramkowe i podał się do Joaquina Correi, który zobaczył, dokąd idzie Lukaku i czekał na idealny moment, aby go przepuścić. Lukaku przedarł się przez linie obrony Pilzna i oddał pierwszy strzał, który wpadł w dolny róg. Lukaku miał swój cel, a nocna praca dobiegła końca.

Lukaku i fani Interu dostali to, po co przyszli: trzy punkty, kwalifikacje i powrót swojego gwiezdnego napastnika.

Powrót Lukaku będzie ogromną premią dla Interu, a pomimo formy Dzeko, Lukaku oferuje większe zagrożenie z tyłu, pomimo faktu, że Dzeko jest technicznie lepszy.

Co więcej, powrót Lukaku nie mógł nastąpić w lepszym czasie, z Derby d'Italia na horyzoncie. Inter rozpoczął sezon jako jeden z faworytów do wygrania Scudetto, ale błyskotliwy start Napoli, w połączeniu z powolnym startem Interu, oznacza, że ​​drużyna Inzaghiego ma dużo do zrobienia.

Przed przerwą na Mistrzostwa Świata mają też ciężki mecz na wyjeździe w Bergamo z Atalantą. Jeśli wygrają wszystkie trzy pozostałe mecze w Serie A, mogą nadal być w wyścigu o tytuł, a Napoli ma obecnie osiem punktów przewagi i wygląda na niepowstrzymanego.

Ale na razie Lukaku powrócił, a Inter ma piłkę nożną Ligi Mistrzów w 2023 roku.