Inflacja zajmuje centralne miejsce przy zarobkach detalicznych

W piątek Jim Cramer z CNBC przedstawił prognozę zysków na przyszły tydzień i inne kluczowe wydarzenia rynkowe, w tym zeznania przed Kongresem złożone przez szefa Rezerwy Federalnej Jerome'a ​​Powella.

Biorąc pod uwagę kalendarz, gospodarz „Mad Money” stwierdził, że jego zdaniem główna uwaga Wall Street przesunie się z Ukrainy na gospodarkę, a konkretnie na presję cenową.

„Na szczęście nawet po dzisiejszym wzroście średnie ceny pozostają nieco wyprzedane, ale niestety inflacja jest obecnie bardzo wysoka” – stwierdził Cramer.

Wszystkie szacunkowe zarobki i przychody są udostępniane dzięki uprzejmości FactSet.

• Prognozowane przychody: 1.36 mld USD

Cramer powiedział, że „problemem” Workday jest to, że jego akcje są drogie w porównaniu z zyskami, więc może ucierpieć, nawet jeśli kwartał będzie solidny.

HP Inc.

• Publikacja wyników za I kwartał 1 r. po dzwonku; telekonferencja o 2022:5 czasu wschodniego w poniedziałek
  • Przewidywany EPS: 1.02 USD
  • Przewidywana sprzedaż: 16.52 mld USD

Cramer powiedział, że inwestorzy muszą zachować ostrożność w przypadku HP przed drukiem, ponieważ jego rywal w branży komputerów osobistych, Dell Technologies, ogłosił w czwartek wieczorem raport i poniósł straty z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

Powiększ wideo

• Wyniki IV kwartału 4 po zamknięciu; telekonferencja o 2022:5 czasu wschodniego w poniedziałek
  • Przewidywany EPS: 1.11 USD
  • Prognozowane przychody: 1.25 mld USD

„Musisz martwić się o ich działalność i o to, czy będzie ona kontynuowana po ustąpieniu pandemii” – powiedział Cramer.

Wtorek: Target, Kohl's, Domino's Pizza i Salesforce

cel

• Wyniki za IV kwartał 4 r. przed dzwonkiem; telekonferencja o 2021:9 czasu wschodniego we wtorek
  • Przewidywany EPS: 2.85 USD
  • Prognozowane przychody: 31.34 mld USD

Chociaż akcje Target wzrosły w piątek o 4%, Cramer powiedział, że trudno przewidzieć, jaką historię handlu detalicznego opowie firma w swoich raportach. Nie jest jasne, czy poinformuje, że biznes idzie świetnie, czy też będzie mówił głównie o wyzwaniach związanych z łańcuchem dostaw i inflacją, powiedział Cramer.

Kohl's

• Wyniki IV kwartału 4 przed otwarciem; telekonferencja o 2021:9 czasu wschodniego we wtorek
  • Przewidywany EPS: 2.11 USD
  • Przewidywana sprzedaż: 6.59 mld USD

Przewidywanie kwartału Kohla jest jeszcze trudniejsze niż w przypadku Targetu, stwierdził Cramer, zauważając, że celem rozmów o przejęciu była sieć domów towarowych.

Domino w Pizza

• Przewidywany EPS: 4.28 USD
  • Przewidywana sprzedaż: 1.38 mld USD

Cramer stwierdził, że w ostatnich tygodniach akcje Domino mocno straciły na wartości, po prostu dlatego, że jego wyniki są postrzegane jako spójne, a nie spektakularne. „Jeśli tym razem Domino's nie zdmuchnie liczb, myślę, że inwestorzy zadecydują, że był to jedynie zwycięzca Covid, a nie zwycięzca po Covid, mimo że ma wiele lat na wzrosty. Nie zgadzam się. Jednak nie ja ustalam zasady” – powiedział.

Salesforce

• Wyniki IV kwartału 4 po zamknięciu; telekonferencja o 2022:5 czasu wschodniego we wtorek
  • Prognozowany EPS: 75 centy
  • Przewidywana sprzedaż: 7.25 mld USD

Cramer powiedział, że jego zdaniem „bezlitosna i bezwzględna presja sprzedaży” na akcje Salesforce mogła w końcu zakończyć się w czwartek. „Uważam, że dumping jest przesadzony. Założę się, że robi to wrażenie” – powiedział Cramer, którego fundusz Charitable Trust jest właścicielem giganta oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Środa: Dollar Tree, przesłuchanie Powella, Okta i płatek śniegu

Dolar Drzewo

• Wyniki za IV kwartał 4 r. przed dzwonkiem; telekonferencja o 2021:9 czasu wschodniego w środę
  • Przewidywany EPS: 1.78 USD
  • Prognozowane przychody: 7.12 mld USD

Cramer powiedział, że nie jest pewien, dlaczego Dollar Tree często jest celem inwestorów-aktywistów. Powiedział raczej, że jego zdaniem akcje „wygrały”, zwłaszcza że zakończenie programów pomocy w związku z pandemią oznacza, że ​​niektórzy konsumenci muszą robić zakupy u sprzedawców detalicznych nastawionych bardziej na zniżki.

Przesłuchanie Komisji Izby Reprezentantów ds. Usług Finansowych

• Pełna komisja zbiera się w środę o godz. 10:XNUMX czasu wschodniego na przesłuchaniu w sprawie „Polityki pieniężnej i stanu gospodarki”

Cramer powiedział, że nie spodziewa się, że Powell podczas przesłuchania wyda jakiekolwiek istotne oświadczenia polityczne. Czołowy amerykański bankier centralny będzie także przemawiał w czwartek przed Komisją ds. Bankowości Senatu.

Octa

• Wyniki IV kwartału 4 po zamknięciu; telekonferencja o 2022:5 czasu wschodniego w środę
  • Przewidywana strata: Strata 9 centów na akcję
  • Prognozowane przychody: 489 mln USD

Cramer powiedział, że Okta to jedna z najwyżej wycenianych akcji na rynku, ale wyjaśnił, że nie jest pewien, czego się spodziewać po tym kwartale, biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie nastąpiła pewna rotacja na stanowiskach kierowniczych.

Snowflake

• Wyniki 4Q 2022 po dzwonku; telekonferencja o 5:XNUMX czasu wschodniego w środę
  • Prognozowany EPS: 4 centy
  • Prognozowane przychody: 591 mln USD

Cramer powiedział, że Snowflake to spółka zajmująca się wieloma akcjami, w które zaangażowani byli ludzie, gdy rynek odchodził od technologii zorientowanych na wzrost. Cramer pochwalił dyrektora generalnego firmy zajmującej się oprogramowaniem do analizy danych, Franka Slootmana, nazywając go „nowo odkrytym królem chmury”.

Czwartek: Kroger, Best Buy i Costco

Kroger

• Wyniki IV kwartału 4 przed otwarciem; telekonferencja o godzinie 2021:10 czasu wschodniego w czwartek
  • Prognozowany EPS: 73 centy
  • Przewidywana sprzedaż: 32.64 mld USD

Cramer powiedział, że gigant spożywczy będzie miał wgląd w najnowsze informacje na temat inflacji i reakcji amerykańskich konsumentów. Stwierdził, że jego zdaniem marże Krogera mogą być nieco zaniżone, ponieważ chęć „utrzymania klientów w zadowoleniu” może oznaczać, że firma pochłonęła część wzrostu kosztów, którego doświadcza.

Best Buy

• Wyniki za IV kwartał 4 r. przed dzwonkiem; telekonferencja o 2022:8 czasu wschodniego w czwartek
  • Przewidywany EPS: 2.77 USD
  • Przewidywana sprzedaż: 16.72 mld USD

Cramer powiedział, że jego zdaniem kwartał Best Buy może być lepszy niż jego poprzedni raport. Stwierdził jednak, że wierzy, że istnieją „lepsze zapasy”, ponieważ ludzie spędzają w domu mniej czasu niż w szczytowym okresie pandemii i w związku z tym mogą nie chcieć już modernizować swojego telewizora do najnowszego modelu.

Costco

• Wyniki Q2 2022 po zamknięciu; telekonferencja o 5:XNUMX czasu wschodniego w czwartek
  • Przewidywany EPS: 2.75 USD
  • Prognozowane przychody: 51.36 mld USD

Cramer, jedna z jego ulubionych akcji od dawna i część portfela Trust, stwierdził, że uważnie obserwuje, czy Costco podnosi cenę swojego członkostwa i/lub wyemituje specjalną dywidendę.

„Jeśli nie zdobędziemy jednego lub obu, myślę, że moja miłość może na chwilę stać się nieodwzajemniona. Co za szansa, bez względu na wszystko” – powiedział. „Jeśli ten spadnie, kup”.

Piątek: lutowy raport o zatrudnieniu

Dane o zatrudnieniu poza rolnictwem w lutym

• Departament Pracy publikuje najnowszy raport o zatrudnieniu w piątek o godzinie 8:30 czasu wschodniego

Cramer powiedział, że chce zobaczyć tempo wzrostu średnich wynagrodzeń. „Jeśli zrobi się gorąco, Jay Powell będzie wyglądał na zbyt gołębiego, jeśli nie zajmie twardego stanowiska na początku tygodnia, kiedy miał okazję” – powiedział Cramer.