Jak FC Barcelona przegrała Gwiazdę Ligi Mistrzów Rodrygo z Realem Madryt

Perła Realu Madryt, Rodrygo, jest w centrum uwagi miasta po jego bohaterskich wyczynach przeciwko Manchesterowi City w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów na Bernabeu w środowy wieczór.

Po raz kolejny wchodząc z ławki i wywracając losy meczu do góry nogami, tak jak zrobił to w ćwierćfinale z obrońcą tytułu Chelsea, Brazylijczyk strzelił dwie bramki w 90. i 91. minucie, co wymusiło dogrywkę, zanim Karim Benzema wykorzystał 95. minutę rzut karny, który zapewnił Los Blancos awans do finału przeciwko Liverpoolowi, wygrywając w dwumeczu 6:5.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem strzelić dwa gole w półfinale i doprowadzić Madryt do miejsca, do którego zawsze należy – do finału Ligi Mistrzów – i wygrać go” – powiedział 21-latek po meczu .

„Nie słyszałem, co mówili do mnie moi koledzy z drużyny, ponieważ nie mogłem uwierzyć w to, co się działo. Przegrywaliśmy mecz przed moim pierwszym golem w 90. minucie i byliśmy martwi, a potem stało się to, co się stało.

„To moja najlepsza wersja siebie w Lidze Mistrzów i mam nadzieję, że będę mógł nadal strzelać znacznie więcej razy. W tej koszulce uczymy się zawsze walczyć do końca i tak właśnie było. Straciliśmy bramkę i prawie byliśmy martwi, ale po moim pierwszym golu zaczęliśmy wierzyć, ponieważ w innych meczach walczyliśmy, a potem zdobyliśmy drugą bramkę” – dodał.

Ale jako SPORT mieć ujawniłkandydat na Puchar Świata w Katarze w 2022 r. mógł zamiast tego dokonać tych wyczynów w koszulce Blaugrany, a FC Barcelonie o włos zabrakło jego podpisu w 2018 r. w starciu z zaciekłym rywalem Madrytem.

Obawiając się, że straci kolejnego „nowego Neymara” po tym, jak sam stracił przyczepność do napastnika Paris Saint Germain na początku dekady, prezydent Madrytu Florentino Perez zadziwił piłkarski świat, płacąc łącznie 120 mln euro (127 mln dolarów) za Viniciusa Jr i Rodrygo z Flamengo i Santos, zanim ukończyli 18 lat.

Po tym, jak członek sztabu Winicjusza „zdradził” Barcę w 2017 roku, Katalończycy zwrócili uwagę na Rodrygo i zasadniczo porozumieli się z zawodnikiem i jego rodziną.

Pozostało jedynie rozpocząć negocjacje ze swoim klubem Santos, z którego pochodził także Neymar ze swojej słynnej na całym świecie akademii, ale ówczesny prezydent Jose Carlos Peres poprosił Barcę o odniesienie się do klauzuli odejścia Rodrygo wartej 50 milionów euro (53 miliony dolarów).

Ze względu na kwitnące relacje z obozem Rodrygo, Barca chciała, aby wywarli presję na Santos, aby zgodził się sprzedać Rodrygo i zamknął drzwi dla innych zainteresowanych stron.

Ponieważ Madryt kilka miesięcy wcześniej zapłacił za Viniciusa, nie było przeczucia, że ​​zapłacą podobną kwotę za Rodrgyo w podobnym wieku, ale spotkanie w Liverpoolu wszystko zmieniło.

W przededniu Mistrzostw Świata w 2018 roku Brazylia przyjechała do miasta, aby zmierzyć się z Chorwacją w towarzyskim meczu na rozgrzewkę, który wygrał 2:0. I choć Rodrygo był za młody na seniorską drużynę Selecao, Peres był obecny i spotkał się z dyrektorem generalnym Madrytu, Jose Angelem Sanchezem.

Podczas krótkiego spotkania Sanchez zaoferował za Rodrygo 40 mln euro (42.5 mln dolarów), z czego połowa zostanie wypłacona z góry natychmiast, a prezes pozbawionej gotówki firmy, której groziło zwolnienie za złe zarządzanie, zgodził się na to chętnie.

Ponieważ Barca znajdowała się wówczas w trudnej sytuacji finansowej po zapłaceniu składek za Phillipe Coutinho i Ousmane Dembele, nie mogła się równać ani z tym, ani z osobistymi ofertami premii za podpisanie kontraktu w wysokości 8 mln euro (8.5 mln dolarów) i prowizji w wysokości 8 mln euro dla agentów Rodrygo, którymi zarządzał Madryt także do świty Vinciusa Jr.

Ojciec Rodrygo rzekomo zadzwonił do Barcelony, przepraszając za zmianę kierunku i złamanie ustnego porozumienia. Ale reszta, jak mówią, to już historia – rodzina Goes przybyła do stolicy Hiszpanii latem, gdy cudowne dziecko skończyło 18 lat na początku 2019 roku.