Golfista Scottie Scheffler wygrywa pierwsze mistrzostwa, a Woods zajmuje 47. miejsce

Topline

Scottie Scheffler — golfista numer 1 na świecie — powiększył swoją dominację, wygrywając w niedzielę 86. coroczny turniej Masters, wyprzedzając Rory'ego McIlroya, który zajął drugie miejsce, kończąc turniej z wynikiem 10 poniżej normy i odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w głównych mistrzostwach. podczas gdy pięciokrotny zwycięzca Tiger Woods miał ogromne trudności z powrotem do sportu w niepełnym wymiarze godzin.

Kluczowe fakty

Scheffler został dziesiątym najmłodszym zwycięzcą tego prestiżowego turnieju, zdobywając swoją pierwszą zieloną marynarkę w wieku 25 lat i dziesięciu miesięcy, czyli o cztery lata starszy od Tigera Woodsa, kiedy wygrał swoje pierwsze zawody Masters w wieku 21 lat w 1997 r. – będąc najmłodszym w historii To.

Pomimo tego, że McIlroy w niedzielę zdobył siedem punktów poniżej normy, zielona kurtka po raz kolejny wymknęła mu się z rąk i zabrakło mu zwycięstwa w turnieju Masters w jego 14. występie na turnieju, choć niedzielne drugie miejsce było najlepszym w karierze zawodnika z 32-letnim stażem. stary, który przynajmniej raz zwyciężył w każdym większym turnieju golfowym.

Collin Morikawa, zeszłoroczny zwycięzca, zajął piąte miejsce z wynikiem cztery poniżej normy.

Woods (46 l.) wcześniej w niedzielę zajął 47. miejsce w turnieju – co było jednym z najgorszych w jego karierze – ale obiecał, że ponownie zagra na lipcowym British Open.

Duża liczba

2.7 miliona dolarów. To nagroda pieniężna, którą Scheffler zabierze do domu z Augusta National Golf Club, co stanowi największą część puli wynoszącej 15 milionów dolarów otrzymanej od turnieju Masters.

Kluczowe tło

Po tym, jak w lutym 2021 roku doszło do wypadku jednego samochodu, w wyniku którego doznał poważnych kontuzji nogi, Woods powiedział, że będzie brał udział w turniejach w niepełnym wymiarze godzin. W tym tygodniu w zawodach Masters po raz pierwszy wystąpił od czasu zawodów Masters 2020, które odbyły się półtora roku temu.

Na co uważać

PGA Championship, kolejny duży turniej golfowy, rozpoczną się 19 maja w Southern Hills Country Club w Tulsa w stanie Oklahoma. Następnie odbędzie się turniej US Open, który rozpocznie się 16 czerwca w Country Club w Brookline w stanie Massachusetts. Po niedzielnych Masters, Woods powiedział Sky Sports nie był pewien, czy zagra w którymkolwiek z nadchodzących turniejów, ale potwierdził, że zagra na British Open w lipcu: „To moje ulubione pole golfowe na świecie” – Woods powiedział o Old Course w St. Andrews: gdzie odbędzie się British Open, „więc będę tam, ale nie wiem, co pomiędzy.