Gavi ucisza krytyków nagrody Golden Boy z Realem Madryt Demolition Masterclass

Gavi uciszył krytyków, którzy szydzili, gdy otrzymał nagrodę Złotego Chłopca z klasą mistrzowską w finale Superpucharu Hiszpanii w niedzielę.

Strzelając pierwszego gola przeciwko Realowi Madryt w 32. minucie w saudyjskiej odsłonie El Clasico, 18-latek asystował koledze z drużyny Robertowi Lewandowskiemu po pierwszej połowie, gdy Barca podwoiła prowadzenie.

W drugiej połowie było więcej, gdy reprezentant Hiszpanii ustanowił pomocnika, Pedriego, i zdobył 3: 0, podczas gdy Barca utrzymała się do ostatecznego zwycięstwa 3: 1, aby przypieczętować pierwsze trofeum od czasu odejścia Lionela Messiego w 2021 roku.

Słusznie uhonorowany nagrodą zawodnika meczu, występ Gaviego był czymś więcej niż tylko golami i asystami, a uzupełniony był bardziej imponującymi statystykami.

Wykonując dokładnie 88% swoich podań, miał również 100% celnych dośrodkowań, stwarzał najwięcej okazji i wygrywał najwięcej pojedynków z elitarnymi przeciwnikami, co było policzkiem dla tych, którzy uważali go za niegodnego zdobycia nagrody dla najlepszego gracza Europy pod 21 lat pod koniec 2022 roku.

Jak wyjaśnił „bez słowa” Xavi, zwycięska mentalność i głód tytułów Gaviego zarażają resztę drużyny złożonej z członków starszych od niego.

„To dzieciak, który wszystkich ekscytuje” — Xavi powiedziany na pomeczowej konferencji prasowej ze stadionu King Fahd. „Kiedy widzisz, jak rywalizuje w ten sposób… serce, dusza i charakter, którymi gra, są zaraźliwe dla reszty zespołu.

„Jest też urodzonym przywódcą, co przychodzi mu naturalnie – i to w wieku 18 lat. Jest spektakularny. Mówiłem to wiele razy, ale nie mam dość chwalenia go. Nie ma sufitu, więc nie spowalniaj go.”

Jednak chociaż Gavi nie ma sufitu, najwyraźniej twardo stąpa po ziemi. „Wiem, że mogę jeszcze dużo poprawić. Chcę się dalej rozwijać – wyjaśnił na swojej konferencji prasowej po końcowym gwizdku.

Z nim i Pedrim na czele, ekscytujące czasy czekają fanów Barcy wraz z erą Messiego wygląda na to, że położono go do łóżka przez dwóch cudownych ludzi pragnących odnieść sukces.

Obaj gracze są związani długoterminowymi kontraktami, do których dołączono klauzule zwolnienia w wysokości 1 miliarda euro (1.08 miliarda dolarów), co oznacza, że ​​ich usługi są bezpieczne co najmniej do 2026 roku.