Od Snoop Dogga do Coopera Kuppa, Los Angeles Rams musiał wygrać Super Bowl

W jakiś sposób Los Angeles Rams spędzili niedzielny wieczór na stadionie SoFi w Inglewood w Kalifornii, wymieniając uściski z Lombardi Trophy.

Nie mieli wyboru.

Ponieważ Cincinnati Bengals dzieliło może pięć minut od awansu do nieprawdopodobnych mistrzostw świata po sześciu zwycięstwach w poprzednich dwóch sezonach, Rams zrobili to, co musieli zrobić.

Dobrze . . . ledwo, ale „ledwo” liczy się tak samo jak „wybuch”, jeśli chodzi o zwycięstwa w Super Bowl. W rezultacie Rams nie przejmowali się tym, że musieli przetrwać Joe Burrowa i siebie samych, pokonując 23-20 zwycięstwo nad Bengalami w 56. wersji tych rzeczy.

The Rams wyprodukowali kilku bohaterów w sprzęgle.

„Tak, ci faceci po prostu wykonali świetną robotę. Po prostu przejęli tę grę” – powiedział później główny trener Rams, Sean McVay, swoim wiecznie ochrypłym głosem, odnosząc się do duetu, który zaprojektował 79-metrowe przyłożenie Rams.

Właściwie to była trójka.

Było wielu rozgrywających Matthew Stafforda. Było dużo szerokiego odbiornika Coopera Kuppa, ostatecznego najcenniejszego gracza Super Bowl.

Potem był McVay, który wykorzystywał ten czas — rozciągając się od momentu, gdy rzucił się na czwarty i jeden z jego 30-jardowej linii, do Stafforda, który znalazł Kuppa na sekundę i zdobył przyłożenie w ostatnich 85 sekundach — dostarczając wystarczającą liczbę X i O, aby pokazać, że naprawdę jest guru od żartów.

Ani Stafford, ani McVay nie mogli zrobić nic mniej.

Kup, nie za bardzo.

Czy wspominałem, że Rams muszą wygrać, kropka?

• Stali się dopiero drugą drużyną w historii, która grała w Super Bowl na własnym stadionie, a jakiś gość o nazwisku Tom Brady ustalił w zeszłym roku z Tampa Bay Buccaneers, że kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, musisz wygrać.
  • The Rams opracowali wart 5.5 miliarda dolarów plan budowy najbogatszego obiektu sportowego na świecie, jakim jest SoFi Stadium. Kiedy został otwarty przed zeszłym sezonem, oczekiwano, że drużyna z rodzinnego miasta nie tylko będzie gospodarzem Super Bowl, ale także je zdobędzie.
  • Odkąd The Rams wrócili do Los Angeles z St. Louis przed sezonem NFL 2016, nie byli wybierani przez ludzi. Zajmują czwarte miejsce w rankingu Forbeslista ocen drużyn NFL na 4.8 miliarda dolarów. Mimo to, jeśli pójdziesz na Super Bowl z kolejną publicznością 50-50 na domowym meczu Rams (w tym meczu była stała dawka śpiewów „Who Dey?” dla Bengalów), Rams muszą wygrać wiele światowych tytułów, takich jak Lakers i Dodgers stali się ważni w Los Angeles.
  • Czy widziałeś ten pokaz w przerwie Super Bowl od wieków? Prowadzeni przez Snoop Dogga z Long Beach, większość ikon hip-hopu na scenie pochodziła z południowej Kalifornii, jak to tylko możliwe. Rams wiedzieli więc dokładnie, co muszą zrobić, gdy zobaczyli, jak ich prowadzenie 13-10 w przerwie przekształciło się w deficyt 20-13 w pierwszych pięciu minutach trzeciej kwarty. Najpierw Burrow dostarczył Tee Higginsowi bombę przyziemienia z odległości 75 jardów w pierwszej grze, a po tym, jak Stafford wykonał drugie ze swoich dwóch przechwytów, Bengalowie rzucili do kosza z gry.
  • Rams byli również około 4-punktowymi faworytami nad Bengalami.

To powiedziawszy, chodziło głównie o Stafforda i McVaya.

Mimo że Stafford spędził pierwsze 12 sezonów NFL w Detroit, był uważany za Pro Football Hall of Famer, który utknął w żałosnej franczyzie. Nigdy nie wygrał meczu play-off z Lions, ale Rams wymienili poprzedniego startera Jareda Goffa na Stafforda przed tym sezonem i spodziewali się, że Stafford zrobi tylko to, co zrobił.

W przeciwnym razie Stafford stanie się być może Danem Marino, wspaniałym rozgrywającym, który przegrał w swoim jedynym występie na Super Bowl.

Zaledwie kilka tygodni temu McVay skończył 36 lat, ale to był jego drugi Super Bowl jako główny trener Rams. Zasugerował, że zakrztusił się trzy lata temu podczas swojego pierwszego, kiedy zbyt mocno próbował przechytrzyć Billa Belichicka z New England Patriots po drodze do przegranej 13-3.

Tym razem McVay obserwował, jak Odell Beckham Jr. opuszcza mecz na dobre z powodu kontuzji kolana w drugiej kwarcie po tym, jak weteran skrzydłowego zagroził, że zmierzy się z tytułem MVP Super Bowl (trzy gole, dwa złapania, w tym jeden za przyłożenie). McVay również miał zerową grę w biegu (43 jardy w biegu), aby uzupełnić rzut Stafforda, ale obmyślił sposób na obejście tych problemów.

McVay nawet sprawdził grę Kuppa w tym czwartym i jednym hazardzie pod koniec gry. Po tym, jak Kupp wygrał pierwszy rzut z sześcioma dodatkowymi jardami do stracenia, „Los Angeles” Rams zmierzali ku swojemu pierwszemu zwycięstwu w Super Bowl.