Dwa nowe transfery FC Barcelona zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych kilku dni

Według doniesień FC Barcelona ma ogłosić dwa nowe transfery w ciągu najbliższych kilku dni.

Pokonany 2:0 u siebie przez Villarreal w ostatnim meczu kolejnej kampanii, o której nie można zapomnieć, porażka na Camp Nou, podczas której Blaugrana była gwizdana i wyszydzana przez własnych fanów w pełnym wymiarze godzin, pokazała, że ​​potrzeba wzmocnień przed następnym sezonem jest większa niż kiedykolwiek.

W swoim pomeczowym wywiadzie trener Xavi Hernandez podkreślił, że klub musi zmienić „wiele rzeczy”, aby być konkurencyjnym, ponieważ „nie może sobie pozwolić” na kolejną kadencję bez trofeów, taką jak ta, która właśnie się zakończyła.

Ale prawdą jest również, że Barca nie może sobie pozwolić na duże transfery w zbliżającym się okienku transferowym ze względu na swoją ponurą sytuację finansową, dlatego będą patrzeć na wolnych agentów z parą, która ma zostać ogłoszona jako nowe transfery w nadchodzące dni, według SPORT.

Gdy Katalończycy zmierzają do Down Under, aby rozegrać mecz towarzyski przeciwko drużynie A-League All-Star w Sydney, przybycie Francka Kessiego i Andreasa Christensena mogło już zostać ujawnione.

Chociaż para jest nadal związana odpowiednio z AC Milan i Chelsea do 30 czerwca, twierdzono, że duet ma uzgodnione warunki z Barcą od dłuższego czasu.

Ukoronowany na mistrza Serie A z Włochami w niedzielę, gdy wygrali swoje pierwsze Scudetto od 11 lat, Kessie doda bardzo potrzebnego gryzienia do środka pola i zapewni wsparcie kapitanowi weteranowi Sergio Busquetsowi, jeśli nie będzie grał przed osią z tacy jak Pedri i Gavi, i prawdopodobnie Frenkie de Jong, jeśli Holender nie odejdzie.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej odegrał kluczową rolę w zdobyciu przez Milan tytułu mistrzowskiego. Strzelił siedem bramek i asystował przez 2,900 minut w 39 występach.

Jeśli chodzi o duńskiego obrońcę Christensena, rozegrał mniej minut z 2,583 w Premier League, Lidze Mistrzów i pucharach Anglii w 34 meczach, ale wyląduje na Camp Nou, aby wzmocnić obronę, która wygląda na przegraną takich graczy jak Samuel Umtiti, Clement Lengleta i Oscara Minguezy, będąc jednocześnie w stanie wprowadzić zmianę na środkowym lub prawym obrońcy.