Gwiazda FC Barcelony Raphinha i Torres w szatni walczą o „preferencyjne traktowanie” Hiszpana

Postrzegane „preferencyjne traktowanie”, jakie Ferran Torres otrzymuje od głównego trenera FC Barcelony, Xaviego Hernandeza, powoduje napięcie w szatni na Camp Nou i „zazdrość” rywala pozycyjnego Raphinha, zgodnie z raportem.

Nawet po tym, jak strzelił bramkę, która okazała się zwycięska w 15. minucie na własnym stadionie, Raphinha został ponownie sprowadzony wcześnie i nie pozwolono mu ukończyć pełnych 90 minut przeciwko Valencii w niedzielę, wygrywając 1: 0, co dało Barcelonie ostatecznie dziewięć punktów. liderem La Liga.

Ostatnim razem, gdy miało to miejsce, kiedy Raphinha asystował i strzelił wyrównującego gola w zremisowanym 2:2 meczu z Manchesterem United w zeszłym miesiącu, Brazylijczyk podobno kopnął lodówkę z napojami co spowodowało jego nieobecność w wygranym 2:0 meczu z Cadiz, gdzie jego następca Torres błyszczał i otrzymał nagrodę MVP.

Kontuzja napastnika Roberta Lewandoswkiego pozwoliła ostatnio obu mężczyznom występować w tej samej drużynie, ale mówi się, że Raphinha był niezadowolony z powodu jego zmiany, przez co poczuł się „pogardzany” według El Nacional.

Cyfrowa gazeta katalońska mówi, że Raphinha „chce wykorzystać każdą minutę, aby zapewnić sobie ciągłość” w pierwszej drużynie i „nie rozumie”, że Xavi wyprowadza go z gry, kiedy był najlepszym zawodnikiem na boisku – zwłaszcza gdy przychodzi to jako korzyści dla innych graczy, takich jak Torres, którzy grali poniżej par.

Torres grał przez cały czas trwania starcia z Valencią i mówi się, że narasta poczucie, że otrzymuje „preferencyjne traktowanie”, nie lepiej niż w klęsce, która doprowadziła do tego, że nie wykorzystał rzutu karnego na początku drugiej połowy, co podwoiłoby prowadzenie Barcy.

To prawda, że ​​Lewandowskiego nie było na boisku. Ale Franck Kessie, który wykonywał rzuty karne w byłym klubie AC Milan, był i mógł mieć, podczas gdy Ansu Fati był inną opcją.

Walka o piłkę rozegrała się między Fatim i Torresem, który ostatecznie nie wykorzystał jego strzału i postawił 10-osobową Barcę w sytuacji, w której musieli cierpieć z tyłu przez 35 minut, aby utrzymać nienaruszoną przewagę.

Xavi próbował grać w rzędzie wyjaśniając, że istnieje lista wykonawców rzutów karnych opracowana przez sztab szkoleniowy. „Wszystko w porządku” – powiedział również, kiedy zwrócono uwagę, że Raphinha zachęcał Fatiego do przyspieszenia. „Trzeba mieć osobowość i chęć wykonywania rzutów karnych. Ale my decydujemy i mamy rozkaz”.

Z powrotem Ousmane'a Dembele na horyzoncie i możliwym powrotem do czteroosobowego systemu pomocy, który wymaga tylko jednego czystego skrzydłowego, Raphinha i Torres prawdopodobnie wrócą na ławkę rezerwowych jeszcze w tym miesiącu.

Para odmieńców może również zostać sprzedana, biorąc pod uwagę, że Barca musi zgolić 200 milionów euro (212.5 miliona dolarów) z rachunku płac, aby zrównoważyć Financial Fair Play, i być może uda się odzyskać część ogromnych opłat transferowych zapłaconych za nich w zeszłym roku.

Podczas gdy Torres kosztował 55 milionów euro (58.6 miliona dolarów) od Manchesteru City, mówi się, że Barca zapłaciła Leeds United 60 milionów euro (64 miliony dolarów) za Raphinhę.

Wątpliwe jest jednak, czy rzeczywiście istnieje zazdrość ze strony Raphinhy. Bez wątpienia będzie przerażony tym, że raz po raz nie pozwolono mu ukończyć gry, ale zrobił wszystko, co w jego mocy, aby publicznie przeprosić Torresa za jego występ w Manchesterze United i zawsze wydawało się, że dobrze się ze sobą dogadywali.

Gdyby w szatni naprawdę były rozłamy, Barca nie byłaby w stanie wspiąć się na swoją wysoką pozycję w La Liga, co stawia ich na dobrej drodze do zdobycia pierwszego hiszpańskiego tytułu mistrzowskiego od czterech lat.