FC Barcelona potwierdza kontuzję Pedriego wśród raportów czasowych nieobecności, w poważnym ciosie dla Xaviego

FC Barcelona potwierdziła kontuzję gwiazdora pomocnika Pedriego, która powinna wykluczyć go z gry na co najmniej trzy tygodnie.

Reprezentant Hiszpanii pokuśtykał przed przerwą w emocjonującym meczu barażowym Ligi Europy 2:2 z Manchesterem United w czwartek i nie był w stanie wywrzeć wpływu w ciągu 40 minut gry.

Zapytany o pukanie po meczu, jego trener Xavi Hernandez powiedziany: „”Zauważył dyskomfort w mięśniu czworogłowym. Zobaczymy, jak będzie jutro i co pokażą testy.

W piątek rano Barca opublikowała krótki komunikat w mediach społecznościowych oświadczenie z którego wynika, że ​​„testy przeprowadzone dziś rano potwierdziły, że zawodnik pierwszego zespołu Pedri doznał kontuzji mięśnia prostego uda prawego uda”.

„Jest niedostępny, a jego ewolucja zadecyduje o jego dostępności” – dodał klub.

Na swoim angielskim koncie na Twitterze Barca poinformowała, że ​​Pedri „zranił sobie prawe ścięgno podkolanowe”.

Nie podano konkretnej daty, kiedy Pedri mógłby być ponownie dostępny, ale SPORT roszczenia że liczba „8” będzie nieczynna przez co najmniej trzy tygodnie, podczas gdy COPE ma ją na maksymalnie cztery.

To oczywiście oznacza, że ​​przegapi rewanż przeciwko United na Old Trafford 23 lutego, a ponieważ Sergio Busquets również przegrał, a Gavi został zawieszony, pomoc Barcy jest poważnie uszczuplona przed jednym z największych meczów sezonu.

Dopóki Raphinha nie wyrównał w drugiej połowie, Barca była zalana w środku parku, gdy Frenkie de Jong walczył z PremieremPINC
Pressing i intensywność drużyny ligowej.

Rozgrywania Pedriego będzie brakować nie tylko na kontynencie, ale także w La Liga. W ciasnych wygranych 1: 0 i 2: 1 pięć z jego sześciu goli przyczyniło się do zdobycia dodatkowych 10 punktów, ponieważ Barca prowadzi obecnie zaciekłych rywali Realu Madryt na szczycie ośmioma punktami.

Jeśli jego rekonwalescencja przebiegnie zgodnie z planem, trzytygodniowa przerwa dla Pedriego prawdopodobnie oznacza powrót 12 marca na wyjazd do Athletic Club w Bilbao.

Jeśli to cztery tygodnie, mógłby, jak Ousmane Dembele, pojawi się ponownie dopiero 19 marca u siebie w El Clasico, które może zadecydować o wyścigu o tytuł i czy Xavi zapewni Barcelonie pierwszą krajową koronę w najwyższej klasie rozgrywkowej od czterech lat.