Erik Ten Hag wciąż szuka nowych graczy w Manchesterze United

Erik ten Hag ponownie zadeklarował duże zainteresowanie dodaniem nowych graczy do składu Manchesteru United w nadchodzącym styczniowym okienku transferowym.

Okno Premier League oficjalnie otwiera się za dwa dni, a po niedawnym odejściu Cristiano Ronaldo menedżer United chce go wykorzystać do pozyskania nowych nabytków na drugą połowę sezonu.

„Myślę, że mamy skład”, powiedział Ten Hag na konferencji prasowej w piątek. – Mamy zawodników, którzy spełniają nasze kryteria. Ale biorąc pod uwagę wszystkie mecze, które nadchodzą, we wszystkich ligach jest ostra rywalizacja. Ale jeśli chcesz być we wszystkich ligach i nadal grać we wszystkich ligach, wygrywając mecze i puchary.

„Potrzebujesz więc graczy, potrzebujesz liczb do pokrycia. Potrzebujemy więc dobrych piłkarzy. Nie tylko liczby, potrzebujesz wysokiej jakości graczy, aby to uwzględnić, a także, że potrzebujesz konkurencji.

„I potrzebujesz tego również [do] wyborów taktycznych. Dlatego szukamy odpowiedniego zawodnika do naszego składu, który musi spełniać nasze kryteria sportowe, ale także finansowe.

United byli zainteresowani Holendrem, reprezentantem Holandii, Codym Gakpo, zanim dołączył do Liverpoolu w tym tygodniu z PSV Eindhoven.

Ten Hag był zdecydowanym wielbicielem Gakpo, ale klub zdecydował się nie licytować za niego, ponieważ jego najlepsza pozycja to lewa strona ataku, gdzie United są już dobrze zaopatrzeni przez Marcusa Rashforda, Jadona Sancho i Alejandro Garnacho.

United koncentruje się teraz na dodaniu ortodoksyjnego środkowego napastnika do swojego składu w styczniu, co może nastąpić dzięki umowie pożyczki.

Ten Hag był pod wrażeniem występów Garnacho i Freda, kiedy trzy dni temu zeszli z ławki rezerwowych w wygranym 3:0 meczu United z Nottingham Forest na Old Trafford.

– Potrzebujemy uderzenia z ławki – powiedział Ten Hag. „I po raz kolejny cieszę się, że to gracz, który wszedł z ławki, Fred, zdobył bramkę. I myślę, że wszyscy rezerwowi, którzy weszli, spisali się naprawdę dobrze.

„Również w dziale ofensywnym potrzebujesz graczy wchodzących z ławki, którzy będą mieli wpływ na grę, niezależnie od tego, czy potrzebujesz gola, czy obrony, gdy prowadzisz i możesz przejść do kontrataku lub przynajmniej trzymasz zwycięstwo po swojej stronie.”

Innym zawodnikiem, który zrobił wrażenie w starciu z Forestem, był Aaron Wan-Bissaka, który obecnie zastępuje na prawej obronie pierwszego wyboru Ten Haga, Diogo Dalota.

„W pierwszej połowie sezonu był albo kontuzjowany, albo chory, więc nie masz roli w składzie” – powiedział Ten Hag. „Więc pomyślałem, że przerwa była dla niego dobra. Wrócił, był na obozie treningowym w Hiszpanii, mógł rozegrać kilka meczów w ramach przygotowań do restartu.

„Teraz gra i radzi sobie naprawdę dobrze, więc jestem zadowolony z jego występu. Ale potrzebujemy tej rywalizacji w naszym składzie. Musi grać w drużynie, a potem możesz się rozwijać, a potem możesz się rozwijać.