Erik Ten Hag wita powrót Jadona Sancho

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, pochwalił odrodzenie Jadona Sancho, odkąd wrócił do swojej drużyny.

Reprezentant Anglii nie grał w pierwszej drużynie United przez ponad trzy miesiące, ponieważ pracował nad indywidualnym programem fizycznym opracowanym dla niego przez Ten Hag.

Ale od czasu swojego powrotu na początku lutego Sancho jest w imponującej formie i strzelił dwa gole w Premier League, w tym w niedzielnym zwycięstwie 3: 0 nad Leicester City na Old Trafford.

„Idzie we właściwym kierunku, ale myślę, że w tym momencie nie osiąga swoich granic” – powiedział po meczu Ten Hag. „W jego przypadku jest dużo miejsca na poprawę”.

„Teraz już jest na wysokim poziomie i jestem pewien, że jeśli zachowa radość z futbolu, to naprawdę poprawi to jego występy, a dzisiaj widzicie, kiedy wchodzi na pozycję pomocnika, wykonuje świetne biegi, świetne podania. Jest dobry na pozycji. Ale to, co daje mi również wiele radości, to jego zmiana w obronie.

Sancho strzelił trzeciego gola United, aby potwierdzić zwycięstwo i umocnić swoją pozycję w pierwszej czwórce Premier League.

„Jesteśmy zadowoleni z wyniku, to świetny wynik” – powiedział Ten Hag. „Myślę, że kiedy grasz co trzeci dzień, nie zawsze możesz uzyskać taką samą wydajność do granic gry, a dzisiaj pierwsza połowa była naprawdę ciężka. Po pierwsze, Leicester grało świetnie, ale po drugie, byliśmy beznadziejni.

„W naszym sposobie gry byliśmy naprawdę niekonsekwentni i niezdyscyplinowani w naszych zasadach i regułach gry, a potem pojawiły się problemy. Tylko dzięki Davidowi De Gei zachowaliśmy czyste konto do przerwy. Mieliśmy szczęście i strzeliliśmy wspaniałego gola, to było świetne podanie Bruno, świetna akcja Rashy'ego i prowadziliśmy 1:0.

„W przerwie mogliśmy naprawić kilka rzeczy i myślę, że druga połowa była genialna. Wyszliśmy na zewnątrz i pomyśleliśmy, że właśnie tak chcę widzieć naszą drużynę grającą.

„To była wielka przyjemność, ale ma to związek z zajęciem odpowiednich pozycji. Ma to związek z prostym graniem w piłkę nożną, grą między liniami, sięganiem do tyłu i to było przyjemne, jak stworzyliśmy tak wiele okazji i zdobyliśmy wspaniałe bramki.

Marcus Rashford strzelił pierwsze dwa gole dla United przeciwko Leicester, dzięki czemu jego łączna liczba goli w tym sezonie wyniosła 24, co już jest najlepszym osiągnięciem w jego karierze, ale Ten Hag chętnie podzielił się pochwałami ze swoją drużyną.

„Zajmuje właściwe pozycje, ale nie zapominaj o drużynie. Ponieważ są to cele zespołowe. Chcę więc podkreślić Bruno, ponownie z dwiema świetnymi asystami, jedną dla Rashy'ego, jedną dla Jadona Sancho. Rashford musi odbierać piłki, inaczej nie zdobędzie bramki. Również asysta Freda była piękna.

United są teraz na trzecim miejscu w tabeli, pięć punktów za liderem Arsenalem, który ma grę w ręku, aby wywołać rosnącą dyskusję, że biorą udział w prawdziwym wyścigu o tytuł.

— Nie myślimy o tym — powiedział Ten Hag. „Ale przede wszystkim myślimy, że następny mecz i czwartek [przeciwko Barcelonie] to będzie wielka noc, to musi być dla nas”.

„Musimy walczyć z przeciwnikiem z naszymi fanami i uczynić Old Trafford naprawdę fortecą i o tym właśnie myślimy. Więc plan gry musi być właściwy, a następnie musimy przestrzegać reguł i zasad z naszej gry.

Następne trzy mecze United odbędą się w rozgrywkach pucharowych: rewanżowy mecz barażowy Ligi Europy z Barceloną w czwartek, finał Carabao Cup z Newcastle na Wembley w niedzielę i mecz w piątej rundzie Pucharu Anglii z West Hamem w następną środę.