Duet zdobywa 3 bramki w chaotycznym debiucie Ronaldo w Arabii Saudyjskiej

Topline

Ikony piłki nożnej Cristiano Ronaldo i Lionel Messi olśnił tłum w Arabii Saudyjskiej w czwartek w meczu, który może być ostatnim meczem między dwiema legendami, a Ronaldo strzelił dwa gole w swoim długo oczekiwanym debiucie dla saudyjskiej drużyny piłkarskiej po tym, jak Messi zdobył pierwszego gola w chaotycznym meczu.

Kluczowe fakty

37-letni Ronaldo był kapitanem gwiazdorskiej drużyny, w skład której wchodzili zawodnicy jego klubu, Al Nassr, i jego kolega z Rijadu, Al Hilal, podczas gdy 35-letni Messi wystąpił z francuskim klubem Paris Saint-Germain w towarzyskim meczu na wypełnionym po brzegi stadionie King Fahd International. Stadion.

Messi otworzył wynik w trzeciej minucie, a Ronaldo strzelił z rzutu karnego w 34. minucie i ponownie tuż przed przerwą.

Ronaldo został zmieniony w meczu w 61. minucie, a Messi został zdjęty minutę później.

PSG wygrało mecz w obie strony 5:4, mimo że obrońca Juan Bernat otrzymał czerwoną kartkę w 39. minucie.

Na co uważać

Ronaldo zagra swój pierwszy mecz w lidze saudyjskiej w niedzielę, kiedy Al Nassr zmierzy się z Al Ettifaq.

Czego nie wiemy

Nie jest jasne, czy Messi i Ronaldo kiedykolwiek jeszcze zagrają przeciwko sobie. Al Nassr prawdopodobnie zmierzy się z europejskimi przeciwnikami tylko w kilku meczach towarzyskich w ciągu roku, podczas gdy Messi był powiązany do przyszłego przejścia do drużyny Major League Soccer Inter Miami, co sprawiłoby, że mecz między nimi byłby jeszcze bardziej nieprawdopodobny.

Duża liczba

210 milionów dolarów. Tyle wyniesie 2-letni kontrakt Ronaldo z Al Nassrem podobno Zapłać mu.

Styczna

Messi górą Forbes Lista 2022 najlepiej opłacanych sportowców ze 130 milionami dolarów rocznych zarobków, podczas gdy Ronaldo zajął trzecie miejsce na liście z 115 milionami dolarów zarobków.

Kluczowe tło

Większość obserwatorów piłki nożnej uważa Messiego i Ronaldo za jednych z najlepszych w historii, a ich dziesiątki pojedynków na przestrzeni lat stały się legendą sportu. Rywalizacja między nimi osiągnęła szczyt na początku 2010 roku, kiedy obaj byli u szczytu kariery i grali w arcy-rywalizujących klubach w Hiszpanii — Ronaldo grał w Realu Madryt, a Messi w FC Barcelona. Obaj przełożyli swoje osiągnięcia na boisku na sukces finansowy, ale ich rywalizacja rozciąga się nawet na przedsięwzięcia biznesowe: Ronaldo ma dożywotnią umowę reklamową z Nike, a Messi ma dożywotnią umowę z Adidasem.