Czy ESPN naciskał na MLB, aby nie zadzwonił do gry, aby dać sędziemu Aaronowi szansę na 61. Homera? Roszczenia wydają się bezpodstawne

Twierdzenia, że ​​ESPN naciska na MLB, aby przedłużyło opóźnienie deszczowe gry Aaron Judge, wydaje się bezpodstawne

To było odważne stwierdzenie: z Aaronem Judge, który chciał wyrównać 61 punktów w sezonie zasadniczym Rogera Marisa w sezonie zasadniczym Niedzielna noc baseball, ESPN naciskał na MLB podczas tego, co można opisać tylko jako ulewę, aby nie zwoływać meczu, aby pozwolić co najmniej jednemu więcej na bat przez sędziego na potencjalne związanie rekordu.

Twierdzenia są intrygujące. Twierdzenia mają menedżera, który grozi rozgrywką.

Twierdzenia wydają się nieprawdziwe.

Połączenia historia na NJ.com twierdzi, że tylko menedżer Yankees Aaron Boone wspomniał, że „możliwość – groźba siedzącego sędziego – dotarła do kierownictwa ligi i ESPN, szybko ruszyli, aby zakończyć opóźnienie na 1 godzinę i 38 minut, a Yankees zostali ogłoszeni 2-0 zwycięzców”, jak podało źródło dla NJ.com.

Implikacja byłaby zarówno oszałamiająca, jak i dla wielu nietrudna do uwierzenia. ESPN właśnie rozpoczął a Rozszerzenie o 3.85 miliarda dolarów z MLB na gry lotnicze, czyli 550 milionów dolarów rocznie.

Podczas gdy zarówno Yankees, jak i Red Sox podobno lobbowali urzędnicy, aby zarządzić mecz, biorąc pod uwagę, że Yankees musieli udać się do Toronto, aby rozpocząć serię z Blue Jays w poniedziałek, a bardzo realna możliwość kontuzji miałaby miejsce, według wielu źródeł z bezpośrednimi wiedza o wydarzeniach i polityce, z jaką partnerzy nadawców i liga zajmują się takimi sprawami, historia wydaje się całkowicie nieprawdziwa.

Według jednego źródła, które ma głęboką wiedzę na temat umowy między ESPN a ligą, partnerzy transmisji nigdy nie są konsultowani w takich sprawach, a historia jest w 100% niedokładna.

Źródło posiadające wewnętrzną wiedzę na temat tego, jak sytuacja wygląda z perspektywy Biura Rzecznika, powiedziało, że ta historia nie jest prawdziwa i że ESPN nie wywierała absolutnie żadnej presji.

Dlaczego więc opóźnienie wydłużyło się do normalnych 90 minut przed wywołaniem? Według ligi była to wyłącznie ich decyzja, biorąc pod uwagę, że jest to druga połowa sezonu zasadniczego i ostatnia podróż Red Sox do Nowego Jorku. W takich przypadkach liga wykorzysta każdą okazję, aby uzyskać pełny mecz, jeśli jest to ostatnia podróż klubu przez miasto.

Czy byłoby wspaniale, gdyby sędzia wygrał home run #61 na stadionie Yankee w niedzielną noc baseballu? Z pewnością tak. W tym nie ma wątpliwości. Ale wywołanie gry z powodu deszczu później wydaje się mieć bardziej zwyczajny powód.