Davies, Musiala i Choupo-Moting piszą nagłówki, gdy Bayern pokonuje Augsburg 5-2

DFB Pokal czy Puchar Niemiec jest wyjątkowy, a środowa noc nie była inna, ponieważ Augsburg gościł Bayern Monachium, co okazało się widowiskiem dla fanów. Bayern wygrałby mecz 5-2 dzięki bramkom Erica-Maxima Choupo-Moting (27' i 52'), Joshua Kimmicha (53'), Jamala Musiali (74'), Alphonso Daviesa (91') z Madsem Pedersenem ( 9') i Dayot Upamecano (OG 65') zdobywając bramkę dla Augsburga.

Kilka rzeczy wyróżniało się na Arenie WWK w Augsburgu. Bayern Monachium wciąż ma problemy w obronie, ale w przeciwieństwie do wcześniejszego sezonu, jest teraz w stanie ponownie pokonać swoich przeciwników.

W dużej mierze jest to spowodowane faktem, że Musiala wrócił do 100% sprawności i teraz rozwija niesamowitą relację z Kanadyjczykiem Daviesem zarówno na boisku, jak i poza nim. Davies wypowiedział się na początku tego tygodnia o tym, że Musiala, a nie Gavi z Barcelony, powinien był zdobyć nagrodę Kopa dla France Football, wręczoną najlepszemu młodemu graczowi na świecie.

„Może odmówili ci trofeum Kopa, ale nie odmówią ci przyszłego Ballon d'Or”, napisał na Twitterze Davies. „Phonzy jest dla mnie jak starszy brat” – powiedział Musiała: Bild reporter Tobi Altschäffl po meczu. „Jego słowa mnie zaskoczyły, ale też uszczęśliwiły. Celem każdego gracza jest zdobycie kiedyś Złotej Piłki”.

Obaj połączyli się, tworząc 2-4 w czasie, gdy Augsburg zagroził, że wróci do meczu. Davies zdobył piłkę przy chorągiewce rożnej, po czym dryblował do środka, gdzie dostrzegł Musiała, a następnie nastolatek strzelił gola z fantastycznym finiszem ze środka pola karnego. To był cel sprzęgła we właściwym czasie i zakończył odradzającą się drużynę Augsburga.

Jednak trener Julian Nagelsmann nie był do końca zadowolony z meczu. „Powiedziałbym, że to była klasyczna gra pucharowa z dużą ilością gry w tę iz powrotem” – powiedział Nagelsmann. „Nie rozpoczęliśmy gry dobrze; pierwsze dziesięć minut nie było dobre. Byliśmy bardzo niechlujni i wygraliśmy zbyt mało pojedynków. Wtedy mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby zakończyć grę na początku przed przerwą.

Pozytywnym aspektem dla Nagelsmanna będzie jednak to, że Bayern zdołał wrócić z deficytu, z czym jego drużyna zmagała się czasami na początku tego sezonu. W rzeczywistości trener Bayernu na początku sezonu podkreślił, że pierwsze 20 minut meczu jest kluczowe dla jego drużyny, aby upewnić się, że przeciwnik nie może się umocnić we własnym zakresie.

Augsburg z pewnością miał taką okazję i Bayernowi zajęło dopiero 27. minuty, aby znaleźć rozwiązanie. Ale w przeciwieństwie do poprzednich meczów, w których mieli trudności ze znalezieniem kolejnych bramek, tym razem Rekordmeister pozostał nieugięty i strzelił pięć bramek pokonując Augsburg.

„Niestety przegapiliśmy wiele okazji” – powiedział Nagelsmann. „Potem przeprowadziliśmy dobrą analizę pierwszej połowy i zajęliśmy się sprawami. 20 minut po przerwie było bardzo, bardzo dobre. To była bardzo dobra reakcja, bardzo dobre tłoczenie.”

Davies i Musiala byli z pewnością kluczami w tym okresie w drugiej połowie. Ale to nie był jedyny powód, dla którego Bayern to odwrócił. Wydaje się, że w Choupo-Moting Nagelsmann w końcu znalazł właściwego człowieka, aby wypełnić pustkę pozostawioną przez Roberta Lewandowskiego.

Kamerun strzelił teraz cztery gole i dwie asysty w ostatnich czterech meczach dla Bayernu. W dwóch z tych meczów, przeciwko Freiburgowi (5:0) w Bundeslidze, a teraz przeciwko Augsburgowi, rozpoczął się Choupo-Moting, a jego występy dadzą mu argument, by otrzymać więcej czasu gry.

Nagelsmann nie wydaje się zaprzeczyć. „Ogólnie rzecz biorąc, nikt nie jest gwarantowanym starterem; chcemy utrzymać konkurencję” – powiedział Nagelsmann. „Ale dzisiaj zrobił dla siebie sprawę. Drugim celem było klasyczne nie. 9 bramek; był we właściwym miejscu”.

Pomijając partnerstwo Musiala i Davies, odrodzenie Choupo-Moting to kolejny wniosek z ostatnich kilku gier. Czy to się utrzyma, okaże się, ale już w ten weekend dowiemy się, kiedy Bayern zmierzy się z Hoffenheimem w Bundeslidze.

Manuel Veth jest gospodarzem Podcast Bundesliga Gegenpressing oraz Area Manager USA w Rynek transferowy. Został również opublikowany w Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA i kilku innych. Śledź go na Twitterze: @Manuelaveth.